Helsinkyje (Suomija) ir Stokholme (Švedija) vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato šeštojo turo rungtynėse S grupėje sekmadienį Rusijos rinktinė 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) įveikė Čekijos ledo ritulininkus ir iškovojo šeštąją pergalę.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Aleksandras Perežoginas (1 min.) ir Jevgenijus Malkinas (41). Rusijos komandos vartininkas Konstantinas Barulinas atrėmė visus 30 varžovų metimų.

Be pralaimėjimų žengiantys rusai (18 tšk.) užsitikrino pirmąją vietą S grupėje.

Kitame grupės mače Norvegijos komanda 12:4 (3:0, 6:1, 3:3) nugalėjo Vokietijos ekipą.

H grupėje nugalėtojos titulą ginanti Suomijos rinktinė 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) pralaimėjo olimpiniams vicečempionams JAV ledo ritulininkams.

13 taškų turintys amerikiečiai grupėje pakilo į antrąją vietą. Suomiai su 12 taškų žengia treti.

Kitose rungtynėse Slovakijos komanda 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) įveikė Šveicarijos atstovus.

Pasaulio čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. 1-4 vietas užimsiančios rinktinės pateks į atkrintamąsias varžybas.

Kelialapius į ketvirtfinalį jau turi Kanada, JAV, Suomija (H grupė) bei Rusija ir Švedija (S grupė).

Sekmadienio rungtynių rezultatai.

H grupė.

Suomija - JAV 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Šveicarija - Slovakija 0:1 (0:1, 0:0, 0:0).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Kanada 6 5 0 1 0 30-14 16

2. JAV 6 3 2 0 1 27-15 13

3. Suomija 6 4 0 0 2 17-13 12

4. Slovakija 6 4 0 0 2 16-9 12

5. Prancūzija 5 2 0 0 3 15-26 6

6. Šveicarija 6 2 0 0 4 14-16 6

7. Baltarusija 5 1 0 0 4 9-16 3

8. Kazachstanas 6 0 0 1 5 10-29 1.