Rusijos taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėse tarp Rostovo „Lokomotiv“ ir Sankt Peterburgo „Spartak“ komandų įvyko muštynės, po kurių aikštelėje beliko vos po keturis ekipų krepšininkus - kiti buvo diskvalifikuoti.

Rungtynės buvo itin atkaklios ir nervingos, nes abu klubai norėjo žūtbūt patekti į pusfinalį. Pirmąją dvikovą Rostovo komanda svečiuose laimėjo 92:81.

Incidentas įvyko sužaidus dvi ketvirtojo kėlinuko minutes, kai „Spartak“ komandos legionierius Andrew Wisniewski ir Dramiras Zibirovas pradėjo susistumdymą, prie kurio prisijungė abiejų komandų atsarginiai krepšininkai. Po muštynių aikštelėje beliko vos 8 krepšininkai - visus kitus teisėjai diskvalifikavo.

„Lokomotiv“ komandoje diskvalifikuoti buvo Dramiras Zibirovas, Sergejus Vorotnikovas, Šymonas Ševčikas, Andrejus Babičevas, Nikita Morgunovas, Maksimas Šelekto, Aleksejus Vzdychalkinas. DeJuanas Collinsas ir Frederickas House'as konflikte nedalyvavo.

„Spartak“ komandoje diskvalifikuoti buvo Andrew Wisniewski, Vasilijus Zavoruevas, Anatolijus Kaširovas, Zacharas Pašutinas, Nikita Kurbanovas, Egoras Mešyarkovas, Aleksandras Deduškinas ir Romanas Levteris.

Šiuo metu Rusijos teisėjų kolegija sprendžia, kokių bausmių turėtų susilaukti muštynėse dalyvavę krepšininkai.

„Manau, kad konfliktas įvyko todėl, kad teisėjai nekontroliavo situacijos. Nenorėčiau kaltinti žaidėjų, nes jie visada nori iškovoti pergalę“, - sakė „Spartak“ komandos treneris Jevgenijus Pašutinas.

Antrąją ketvirtfinalio dvikovą taip pat laimėjo „Lokomotiv“ ekipa (73:64).