naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą jos teritorijoje, sporto pasaulis vis labiau atsiriboja nuo valstybės agresorės bei jos parankinės Baltarusijos.

Po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą jos teritorijoje, sporto pasaulis vis labiau atsiriboja nuo valstybės agresorės bei jos parankinės Baltarusijos.

REKLAMA

Tarptautinė tinklinio federacija (FIVB) pranešė, kad Maskvoje šiemet neįvyks pasaulio vyrų salės tinklinio čempionatas. 24 komandas sukviesiantis turnyras buvo numatytas rugpjūčio 26 – rugsėjo 11 dienomis. Šiuo metu ieškoma, kuri šalis galėtų perimti čempionato organizavimą.

Pasaulio lengvosios atletikos federacija paskelbė, kad neribotam laikotarpiui suspendavo Rusijos ir Baltarusijos sportininkus, kurie negalės dalyvauti visose „World Athletic Series“ varžybose. Teigiama, kad sankcijos bus tokios griežtos, kad svarbiausiose varžybose negalės dalyvauti net tie rusai, kurie jau anksčiau gavo neutralių atletų statusą.

„Pasaulis yra pasibaisėjęs tuo, ką daro Rusija, padedama Baltarusijos. Pasaulio lyderiai bandė viską išspręsti taikiu diplomatiniu būdu, bet tai nesuveikė.

REKLAMA

Beprecedentės sankcijos, kurios dabar yra taikomos Rusijai ir Baltarusijai, yra vienintelė taiki priemonė, kurią mes galime naudoti, bandydami kažkaip pakeisti Rusijos planus ir atkurti taiką. Visi, kurie mano pažįsta, žino, kad aš įprastai pasisakau prieš sportininkų baudimą dėl politikų elgesio, tačiau šį kartą situacija visai kitokio masto. Daugybė vyriausybių, tarptautinių organizacijų pritaikė sankcijas Rusijai. Sporto pasaulis negali atsilikti ir privalo reaguoti“, - sakė pasaulio lengvosios atletikos federacijos prezidentas Sebastianas Coe.

REKLAMA

Taip pat Rusijos ir Baltarusijos simbolius uždraudė tarptautinė šaudymo iš lanko federacija, tarptautinė badmintono federacija atšaukė visus turnyrus šiose šalyse ir uždraudė visiems rusams bei baltarusiams dalyvauti tarptautinėse varžybose, tarptautinė laipiojimo sporto federacija atšaukė pasaulio taurės etapus Maskvoje, tarptautinė žirgų sporto federacija atšaukė net 51 varžybas Rusijoje ir 6 Baltarusijoje, panašias sankcijas pritaikė ir gimnastikos, šiuolaikinės penkiakovės, irklavimo, žolės riedulio bei regbio tarptautinės federacijos.

REKLAMA

Rusų oligarchas Ališeris Usmanovas, siejamas su Liverpulio „Everton“ futbolo klubu, pasitraukė iš tarptautinės fechtavimo federacijos prezidento posto. Pritaikius sankcijas, buvo „įšaldytas“ A.Usmanovo turtas, be to, jam įsigaliojo draudimas keliauti po Europos Sąjungos teritoriją.

Apie naujas sankcijas pranešė ir NHL lyga. Ji nutraukė visus ryšius su Rusijos verslais, nutraukė sutartį su „Yandex“, savo tinklapiuose nebeteiks informacijos Rusijos kalba.

Rusijos klubus taip pat palieka vis daugiau sportininkų bei trenerių. Vokietis Markusas Gisdolas pranešė nebetreniruosiantis Maskvos „Lokomotiv“ futbolo klubo, o ukrainietis Andrejus Voroninas atsisakė trenerio asistento pareigų Maskvos „Dinamo“ ekipoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų