Kauno „Žalgirio“ (19/4) komanda sekmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje pajautė vieną nuožmiausių pasipriešinimų šiame LKL sezone. Arti pergalės buvę „Neptūno“ (10/13) krepšininkai tragiškai sužaidė ketvirtojo kėlinuko pradžią, kurią pralaimėjo net 15:1 ir iššvaistę solidžią persvarą pralaimėjo 80:91 (17:23, 18:13, 33:22, 12:33).

Trimis tritaškiais rungtynes pradėjęs „Neptūnas“ turėjo 7 taškų pranašumą (13:6), tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje susikrautą pranašumą greitai iššvaistė.

Antrajame ketvirtyje vyko apylygė kova, o po dviejų ketvirčių kauniečiai turėjo vos vieno taško pranašumą 36:35.

Trečiasis kėlinys jau priklausė šeimininkams. Visus 13 savo taškų šioje atkarpoje pelnęs Nojus Mineikis inicijavo dviženklį pranašumą atnešusį spurtą – 68:56.

Visgi lemiamame ketvirtyje Kazio Maksvyčio kariauna įjungė Eurolygos režimą. Trijų minučių atkarpą jie laimejo 15:1, vėliau spurtas išaugo iki 25:2, o geriausiai kauniečių gretose šiame ketvirtyje kovėsi įspūdingą dėjimą atlikęs Rolandas Šmitas.

Šeimininkų neišgelbėjo net ir išskirtiniai individualūs pasirodymai – Austinas Wiley surinko dvigubą dublį (16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių), vos tašką pelnęs Žygimantas Janavičius išdalino net 13 rezultatyvių perdavimų.

Tai buvo jau trečiasis komandų susitikimas šiame sezone. Rugsėjį „Žalgiris“ startavo 79:71, o sausį laimėjo 77:46. Įdomu, kad tuomet „Neptūnas“ taip pat subyrėjo ketvirtajame kėlinyje, tuomet šią atkarpą pralaimėdamas 5:21.

„Neptūnas“ šiuo pralaimėjimu prarado dviejų pergalių seriją, o „Žalgiris“ atsitiesė po praėjusio savaitgalio nesėkmės prieš Vilniaus „Rytą“ (17-5).

Kauniečiai laimėję išsaugojo pirmąją vietą, o Klaipėdos klubas bent trumpam nukrito į devintąją vietą, kol savo 23-ojo turo mačus sužais „Šiauliai“ (10-12) ir Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (10-12).

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 20 (4/8 tritaškių), Austinas Wiley 16 (11 atk. kam., 7 išpr. praž.), Nojus Mineikis 13 (6 atk. kam.), Rinaldas Malmanis 9 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 19 (5 rez. perd., 3/6 tritaškių), Lukas Lekavičius 18 (3/4 tritaškių), Laurynas Birutis (6 atk. kam.) ir Tomas Dimša (6 atk. kam.) po 12, Edgaras Ulanovas 11 (4 rez. perd.).