Rio 2016: nauja diena, naujos viltys Lietuvių startų laikai

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių antrąją dieną lietuviai rungsis irklavimo, bokso, plaukimo, dviračių sporto ir krepšinio varžybose.

Irklavimas. Nors Armandas Kelmelis ne kartą yra sakęs, kad jam labiausiai nepatinka plaukti ryte, būtent tai jam teks daryti antrą dieną paeiliui. Jis startuos 8.30 val. vietos laiku (14.30 Lietuvos laiku).

Atrankos varžybose likęs už ketvirtfinalio borto, jauniausias Lietuvos delegacijos narys bandys patekti į kitą etapą per paguodos lenktynes. Pasiekti tikslą bus labai sunku, nes tik pirmi du kiekvieno plaukimo dalyviai pratęs kovą dėl medalių, o kitų lauks varžybos dėl žemesnių vietų. Tarp penkių pirmojo paguodos plaukimo dalyvių 18-mečio lietuvio rezultatas atrankoje buvo ketvirtas.

Boksas. Pirmas iš dviejų olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių Lietuvos boksininkų į Rio de Žaneiro olimpinį ringą žengs Eimantas Stanionis. 18.30 Lietuvos laiku svorio kategorijos iki 69 kg pirmame etape 21 metų kaunietis kovos su 28-erių kinu Liu Wei.

Varžovai puikiai pažįsta vienas kitą. Praėjusių metų pasaulio čempionato ketvirtfinalyje kinas po atkaklios kovos 2:1 įveikė lietuvį. „Bet dabar aš jau esu nebe tas, kaip tada. Esu patobulėjęs ir fiziškai, ir psichologiškai. Nors ir bus labai sunku, tikiuosi įrodyti savo pranašumą“, - tikino Europos čempionas E.Stanionis.

REKLAMA

Lietuvis, rengdamasis olimpinėms žaidynėms, stovyklavo su Europos bokso elitui priklausančiomis Anglijos ir Rusijos rinktinėmis, todėl jaučiasi itin tvirtai: „Esu puikios formos.“

E.Stanionio nuomone, jam svarbiausia – neleisti varžovui įsibėgėti atakuojant, nes šis mėgsta daug smūgiuoti, o pačiam laiku kontratakuoti.

Olimpinių žaidynių debiutantas neslėpė, kad jam olimpinis žaidynės – ypatingos varžybos: „Čia susirinko patys stipriausi boksininkai ir aš esu vienas iš jų, man tikrai tai labai daug reiškia.“

Kalbėdamas apie svajones jis prisipažino, kad didžiausia – būti profesionalų čempionu. O olimpiadoje jis svajoja apie auksą. „Aišku, iki viršūnės kelias labai sunkus, nes burtai lėmė, kad jei įveikčiau pirmą varžovą, po to lauktų kova su labai stipriu Uzbekistano atstovu, o ketvirtfinalyje – su olimpiniu čempionu iš Kubos. Bet nenuleisiu rankų. Privalau atiduoti visas jėgas, išspausti maksimumą iš savęs“, - ryžtingai kalbėjo E.Stanionis.

Dviračių sportas. Varginančioje grupinių lenktynių trasoje, kurią šeštadienį įveikė Ramūnas Navardauskas ir Ignatas Konovalovas, sekmadienį varžysis Daiva Tušlaitė. Tiesa, moterims reikės nuvažiuoti 100 kilometrų trumpesnę distanciją nei vyrams. Jos lenktyniaus 136,9 km ilgio trasoje. Prie starto linijos 18.15 val. Lietuvos laiku stos 68 sportininkės.

„Daiva puikiai padirbėjo rengdamasis žaidynėms. Gegužės pabaigoje, kai ji paskutinę dieną įsėdo į olimpinį traukinį, sportinė forma buvo kiek kritusi. Todėl ir „Giro d‘Italia“ lenktynėse važiavo be jokių didelių tikslų. O paskui labai naudingai praleidome laiką Kolumbijoje, ten kiekvieną treniruotę išnaudojome visiškai“, - teigė dviratininkės treneris Valerijus Konovalovas.

Anot patyrusio specialisto, nors D.Tušlaitė nėra tipinė kalnų dviratininkė, ji ne kartą sėkmingai lenktyniavo tokioje kalnuotoje trasoje, kaip Rio de Žaneire, tad iš savo auklėtinės jis tikisi aukštų vietų: „Daiva labai susitelkusi į olimpinį startą, jam pasiruošusi 110 procentų. Todėl tikiuosi, kad ji pateks mažiausiai į 20-tuką. O jei viskas susiklostys labai gerai, gali patekti ir tarp olimpinių prizininkių – į pirmą aštuonetą.“

REKLAMA

Plaukimas. Olimpiniame baseine sekmadienį varžysis du Lietuvos plaukikai. Ir beveik neabejojama, kad jiems savo rungtis teks įveikti ne tik dieną, bet ir vėlai vakare, kai Lietuvoje jau auš pirmadienio rytas.

19.52 Lietuvos laiku 100 m krūtine rungties atrankoje dalyvaus didžiausia Lietuvos viltis Rio Rūta Meilutytė. 19-metė lietuvė startuos paskutiniame, šeštame atrankos plaukime. Ji varžysis ketvirtame takelyje, o ketvirtą užims sezono lydere netikėtai tapusi R.Meilutytės bendraamžė amerikietė Lilly King.

Tuo metu jau bus finišavusi penktame plaukime kovosianti rusė Julija Jefimova, po ilgai trukusių peripetijų galiausiai gavusi leidimą dalyvauti olimpinėse žaidynės.

Šios rungties pusfinalis numatytas tada, kai Lietuvoje bus 4.24 val. ryto.

„Rūta didins apsukas palaipsniui. Atrankos varžybose visko nepamatysite. Pusfinalyje – jau šiek tiek daugiau, o finale, tikėkimės, viską. Ji mėgsta pradėti pasirodymą taip, tarsi tai jau būtų lemiamas plaukimas. Bet sekmadienį reikėtų šiek tiek pasitaupyti, nes pusfinalis vyks labai vėlai vakare, kai energijos gali pradėti stigti. Tai – beprotiškas laikas varžyboms, keletą savaičių Tenerifėje dirbome, kad tinkamai nureguliuotume vidinį organizmo laikrodį. Norėtųsi, kad sekmadienį ji ramiai patektų tarp aštuonių geriausiųjų ir gautų gerą takelį finale“, - teigė olimpinės čempionės titulą ginančios R.Meilutytės treneris Jonas Ruddas.

20.14 val. Lietuvos laiku pirmą savo rungtį Rio de Žaneire pradės Danas Rapšys. Jis plauks 100 m nugara. Tikimasi, kad jis pateks ir į pusfinalį, kuris vyks jau pirmadienį 5.06 val. ryto.

Krepšinis. Olimpinį turnyrą pradeda Lietuvos krepšinio rinktinė. Jos pirma varžovė – varžybų šeimininkė Brazilija. Šios komandos prieš savaitę žaidė kontrolines rungtynes San Paule. Tada brazilai laimėjo 64:62.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų