Sunkią pergalę Eurolygoje iškovojo Barselonos „Barcelona“ (12-6) komanda, kuriai vadovauja Šarūnas Jasikevičius.

Katalonai šį kartą svečiuose 82:75 (11:15, 31:18, 21:27, 19:15) palaužė Vilerbano ASVEL (6-12) krepšininkus ir pratęsė prancūzų nesėkmių seriją iki keturių paeiliui turnyre.

„Barcelona“ įžaidėjas Rokas Jokubaitis sužaidė rezultatyviausią šio sezono mačą Eurolygoje. Lietuvis per 25 minutes pasižymėjo 13 taškų (4/8 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 atšokusius, perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, padarė klaidą ir surinko 18 naudingumo balų.

Ankstesnis šio sezono rezultatyvumo rekordas turnyre buvo 10 taškų, kuriuos atakų organizatorius surinko prieš Kauno „Žalgirį“ ketvirtajame ture.

Sėkmingai antrajame kėlinyje žaidė svečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (37:26).

Visgi, po didžiosios pertraukos, jau trečiojo ketvirčio pradžioje, aikštės šeimininkai visiškai panaikino deficitą ir persvėrė rezultatą (42:45).

Vėliau vyko nuožmi kova. Ketvirtajame kėlinyje prancūzai dar pirmavo 4 taškais (69:73), tačiau tada katalonai surengė spurtą 9-0 ir šovė į priekį (78:73).

Oponentai netrukus atsakė dvitaškiu, tačiau tašką mače padėjo Cory Higginso dvitaškis ir Nikola Mirotičiaus baudos metimai – 82:75.

Prancūzijos klubas šiame mače pataikė tik 11 proc. tritaškių. Tikslą pasiekė 2 tolimi metimai iš 18 bandymų.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (4/6 dvit., 1/6 trit., 8/8 baud., 3 blk.), Cory Higginsas 16, Alexas Abrinesas 14 (4/6 trit.), Rokas Jokubaitis 13, Nicolas Laprovittola 5, Sertacas Sanli ir Janas Vesely po 4.

ASVEL: Youssoupha Fallas 23 (9/12 dvit., 5/6 baud., 31 n. b.), Jonah Mathewsas 17 (5 kld.), Charlesas Kahudi 11 (7/7 baud.), Zacchariee Risacheras ir Parkeris Jacksonas-Cartwrightas po 7.