Kovo 19 dieną plaukikei Rūtai Meilutytei suėjo 15 metų, tačiau jau dabar ji vadinama Lietuvos plaukimo perlu. Nuo 2010 metų spalio į Didžiąją Britaniją pas tėvą gyventi persikrausčiusi R. Meilutytė jau yra iškovojusi kelialapį į Londono olimpines žaidynes ir vieną po kito gerina Lietuvos rekordus.

Neseniai Anglijos sostinėje vykusiame Didžiosios Britanijos plaukimo čempionate britų trenerio Jonathano Ruddo auklėtinė  pagerino du mūsų šalies rekordus ir 100 m plaukimo krūtine rungtyje pasiekė trečią rezultatą pasaulyje šiemet.

Išskirtiniame interviu Balsas.lt R. Meilutytė pasakojo apie jaudulį prieš kol kas svarbiausią gyvenimo startą Londone, meilę Lietuvai bei laiką svečioje šalyje.

– Kaip pati vertini savo rezultatus Didžiosios Britanijos čempionate? – paklausėme R. Meilutytės.

– Vertinu labai gerai. Esu patenkinta savo rezultatais. Manau, tai parodė, kad judu į priekį, o tai labai geras ženklas prieš olimpines žaidynes.

– Esi labai jauna, bet jau pagerinai savo pačios Lietuvos rekordą. Kokia tavo sėkmės priežastis? Kaip tau tai pavyksta?

REKLAMA

– Turiu savo tikslą ir labai stengiuosi jo siekti. Čia man padeda mano nusiteikimas ir valia.

– Gal turi kokių nors ritualų prieš varžybas, kurie privilioja sėkmę?

– Turiu močiutes, kurios labai serga ir palaiko mane. Nieko stebuklingo nėra, bet mano šeima labai skatina judėti į priekį.

Jonathanas Ruddas ir Rūta Meilutytė (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)Jonathanas Ruddas ir Rūta Meilutytė (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)

– Ne kartą minėjai, kad neatsisakysi Lietuvos pilietybės ir atstovausi Lietuvai. Iš kur tokia didelė meilė Lietuvai?

– Nežinau, matyt, taip yra dėl to, kad užaugau Lietuvoje, čia gyvenau visą savo gyvenimą. Iš tiesų, labai myliu Lietuvą. Kai buvau maža turėjau svajonę būti panaši į disko metiką Virginijų Alekną ir kitus sportininkus, garsinančius Lietuvą. Noriu populiarinti plaukimą Lietuvoje.

– Ar lauki Londono olimpinių žaidynių?

– Labai laukiu žaidynių. Tiesiog nerealu, kad važiuosiu ten, tai mano svajonės išsipildymas. Be abejo, iš šių žaidynių tikėtis aukštų rezultatų negaliu, bet, kiek įmanoma, bandysiu garsinti Lietuvos vardą ir ruoštis kitai olimpiadai.

– Ar jaudulys nekiša kojos prieš tokias svarbias varžybas?

– Baisu, bet neturiu, ko prarasti. Esu labai laiminga, kad dalyvausiu olimpiadoje ir negaliu sulaukti, kol ji prasidės.

– Kaip manai, ar tavo varžovės nenuvertina tavęs dėl jauno amžiaus?

– Manau, gal ir nuvertina. Jos nepripratusios matyti jaunų plaukikių. Aš ten juokingai atrodau, palyginus su kitomis moterimis. Bet pasaulio lygmenyje ir neturėtų jos manęs bijoti.

– Kaip vertini Lietuvos plaukikų šansus olimpinėse žaidynėse?

– Lietuvoje yra daug gabių plaukikų. Trukdo tai, kad plaukimo sąlygos nėra labai geros ir baseinai nėra geri. Bet augančioje kartoje, mano kartoje yra gerų plaukikų. O mūsų olimpinė komanda tikiuosi, kad pasirodys kuo geriau.

– Ar tos prastos sąlygos, apie kurias kalbėjai, buvo priežastis, kodėl išvykai iš Lietuvos?

– Ne, išvykau todėl, kad čia gyveno mano tėtis. Be abejo, maža dalimi prie to prisidėjo ir sąlygos. Atsitiktinai radome plaukimo klubą Didžiojoje Britanijoje.

REKLAMA

– Ar galėtum palyginti sąlygas Didžioje Britanijoje ir Lietuvoje?

– Čia geresni, naujesni baseinai, salės. Visos sąlygos pritaikytos sėkmingam treniruočių procesui. Bet tai natūralu, juk plaukimas Britanijoje išvystytas kur kas labiau nei Lietuvoje.

– Turėjai galimybe išbandyti Londono olimpinį baseiną. Kokį įspūdį jis paliko?

– Tas baseinas tiesiog pasakiškas. Jis labai didelis. Be abejo, ten viskas dar neįrengta iki galo, bet jau gali pajusti, kaip viskas atrodys olimpiadoje, kiek žmonių ten ateis palaikyti plaukikų, tiesiog šiurpuliukai eina per kūną.

R. Meilutytė jaunimo olimpiniame festivalyje (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)R. Meilutytė jaunimo olimpiniame festivalyje (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)

– Ar daug gerbėjų palaiko tave?

– Ne, dar ne tokia didelė žvaigždė esu (juokiasi.)

– Lietuvoje priešingai – tiesiog mirga pranešimai apie tave ir vis daugiau žmonių deda į tave viltis.  Ar nejauti spaudimo prieš olimpiadą?

– Ne, vis tiek žinau, kad kaip bebūtų, mano draugai ir šeima mane palaikys.

– Kaip tau patinka gyvenimas Didžiojoje Britanijoje?

– Čia malonūs žmones. Gyvenu mieste prie jūros, uostamiestyje visai smagu. Bet labai pasiilgstu Lietuvos, draugų, šeimos. Čia viskas kitaip. Skirtingi ir žmonės, ir gamta.

– Kalbant apie tavo vaikystę, kodėl pasirinkai būtent plaukimo sporto šaką?

– Močiutė mane atvedė į baseiną, kad išmokčiau plaukti, nebijočiau vandens, tačiau labai pamilau šią sporto šaką ir treneris pamatė, kad esu talentinga, todėl pradėjo įkalbinėti, kad pasilikčiau. Nepaisydama to palikau plaukimą ir kelis metus žaidžiau krepšinį. Bet gavau kojos traumą ir grįžau į baseiną, be to, ir rezultatai pradėjo gerėti.

– Paminėjai krepšinį. Ar domiesi kitomis sporto šakomis?

– Žinoma. Kaip ir kiekvienas lietuvis, domiuosi krepšiniu.

– Kas iš pasaulio ar Lietuvos plaukikų tau yra didžiausias autoritetas?

– Mane labai įkvepia Michaelas Phelpsas. Taip pat ir lietuviai Lina Kačiušytė ir Raimundas Mažuolis. Tačiau didelių autoritetų neturiu.

Rūta Meilutytė (nuotr. Elta)Rūta Meilutytė (nuotr. Elta)

KOMENTARAS

Algimantas Juozaitis, Lietuvos plaukimo rinktinės vyr. treneris

Lietuvoje džiaugiamės turėdami tokią gerą plaukikę. Jos stiprioji pusė – fizinė jėga. Ji turi du vyresnius brolius, su kuriais varžydavosi ir prie skersinio. Rūtos galingos, stiprios rankos, lengvos kojos, gera koordinacija. Ją pastebėjau dar prieš ketverius metus Alytuje ir tuomet jau sakiau, kad ši mergaitė daug pasieks. Ji gero charakterio, linksma, kibi ir labai kovinga. Ją remia tiek Lietuvos plaukimo federacija, tiek LTOK. Džiaugiuosi, kad turi geras sąlygas ir pateko į gerą kompaniją. Tai rodo rezultatai, skirtingai nuo kai kurių plaukikų, kurie išvyksta į JAV ir žlunga.

REKLAMA

TIK FAKTAI

1 min. 7,30 sek. tai – 100 m plaukimo krūtine Lietuvos rekordas, priklausantis R. Meilutytei. Jai taip pat priklauso Lietuvos moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rekordas (55,57 sek.).  Vasarą Trabzone (Turkija) vykusiame XI Europos jaunimo (14–17 metų) vasaros olimpiniame festivalyje R. Meilutytė Lietuvai iškovojo aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Taip sėkmingai karjera buvo susiklosčiusi Lietuvos plaukimo legendai Linai Kačiušytei. Būdama 15 metų ji tapo 200 m plaukimo krūtine pasaulio čempione ir rekordininke.


Rašyti komentarą...
p
psi
2012-03-20 11:29:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simpatiška, protinga mergaitė. Nors plaukimas ir nėra viskas, bet rodomo rezultatai - fantastiški.
Sėkmės. Beja, kuriame Anglijos mieste ji treniruojasi?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų