REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Paryžiaus olimpinių žaidynių medaliai (nuotr. SCANPIX)

Ketvirtadienį 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriai pristatė medalius, kuriais pasipuoš prizines vietas iškovoję sportininkai. 

7

Ketvirtadienį 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriai pristatė medalius, kuriais pasipuoš prizines vietas iškovoję sportininkai. 

REKLAMA

Įdomu, kad į visų prabų medalius bus įlieta ir originali Eifelio bokšto dalis. Šešiakampė geležies detalė bus patalpinta medalio centre. 

Iš viso 5 084 aukso, sidabro ir bronzos medaliai buvo sukurti Prancūzijos juvelyrų „Chaumet“. 

„Visiems Paryžiaus olimpinių ir parolimpinių žaidynių medalininkams norėjome padovanoti 1889 m. pastatyto Eifelio bokšto dalelę“, – teigė organizacinio komiteto vadovas Tony Estanguet.

Iškilmių direktorius Thierry Reboulas paaiškino, kad metalo gabalėliai buvo paimti iš originalios konstrukcijos, tačiau iki šiol nebuvo naudojami. 

„Išsiaiškinome, kad per daugelį metų prižiūrint Eifelio bokštą jie buvo priversti pašalinti dalį originalios konstrukcijos“, – sakė jis. 

REKLAMA

„Mes panaudojome tas dalis. Jų buvo daugiau nei pakankamai“, – pridūrė T. Reboulas.

Medalio dizainas yra svarbi kiekvienų žaidynių estetikos dalis. Nuo 2004 m. visų medalių reverse vaizduojama graikų deivė Nikė, skrendanti link istorinio stadiono Atėnuose, kuriame vyko pirmosios olimpinės žaidynės. 

Paryžiaus olimpiados organizatoriai užsitikrino Tarptautinio olimpinio komiteto pritarimą, kuris leido jiems šiek tiek pakeisti dizainą ir įtraukti Eifelio bokštą. 

Visas metalas, panaudotas šių metų žaidynių medaliams, kurių kiekvienas sveria apie pusę kilogramo, pagaminti, buvo perdirbtas. 

Paskutinėse Tokijo olimpinėse žaidynėse Japonijos organizatoriai taip pat naudojo perdirbtą metalą – kiekvienas medalis buvo nulietas iš lydinių, gautų iš naudotos buitinės elektronikos, pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų