Londono „Chelsea“ klubas UEFA Supertaurėje po dramatiškos baudinių serijos 2:1 palaužė „Villarreal“ futbolininkus ir iškovojo trofėjų.

Įdomūs faktai:

Anglijos klubas laimėjo UEFA Supertaurę antrą kartą istorijoje (1998 ir 2021 metais), tuo tarpu pralaimėjo tris kartus (2012, 2013 ir 2019 metais)

„Chelsea“ komandai pavyko laimėti vos antrąją baudinių seriją iš paskutinių penkių, kuriose teko dalyvauti visuose turnyruose.

„Mėlynųjų“ strategas Thomas Tuchelis trenerio karjeros metu iki šiol nepralaimėjo nei vienerių rungtynių prieš varžovus iš Ispanijos – 4 pergalės ir 5 lygiosios.

UEFA Supertaurę trečius metus iš eilės laimėjo Vokietijos stratego vadovaujama komanda. Jurgenas Kloppas tai padarė 2019 metais su „Liverpool“, Hansi Flickas su „Bayern“ 2020 metais ir Thomas Tuchelis su „Chelsea“ 2021 metais.

Gerardas Moreno pelnė aštuonis įvarčius per paskutines devynerias rungtynes ginant „Villarreal“ komandos garbę Europos turnyre.

Timo Werneris 6-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartininkas Sergio Asenjo.

Hakimas Ziyechas 27-ąją minutę tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir išvedė šiose rungtynėse „Chelsea“ ekipą į priekį 1:0.

Boulaye Dia 33-ąją minutę atliko smūgį į dešinįjį vartų kampą, tačiau šį kartą kamuolį sėkmingai atrėmė Edouardas Mendy.

Kurtas Zouma 36-ąją minutę standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų.

Alberto Moreno pirmojo kėlinio pabaigoje atliko pavojingą smūgį pirmuoju lietimu, tačiau kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Gerardas Moreno 73-ąją minutę sėkmingai perkėlė kamuolį per vartininką ir išlygino šių rungtynių rezultatą 1:1.

Marcosas Alonso per pridėtą rungtynių laiką atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Puikia proga pasižymėti pratęsimo pradžioje nepasinaudojo Christianas Pulisičius, kurio smūgiuotas kamuolys skriejo visiškai greta vartų.

Masonas Mountas 108-ąją minutę atliko smūgį į dešinįjį vartų kampą, tačiau Sergio Asenjo užtikrintai atrėmė kamuolį ir pasižymėti nepavyko.

Tiek per pagrindinį rungtynių laiką, tiek per pratęsimą komandoms pasižymėti nepavyko, todėl nugalėtoją teko aiškintis baudinių serijos metu. „Chelsea“ realizavo šešis smūgius iš septynių, kai tuo tarpu „Villarreal“ vienu mažiau – 5.