Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus „Rytas“ pradeda antrąją savo kampaniją FIBA Čempionų lygoje. Trečiame pagal pajėgumą Europos turnyre vilniečiai bandys įrodyti, kad praėjusių metų pasirodymas buvo visiškas nesusipratimas.

Vilniaus „Rytas“ pradeda antrąją savo kampaniją FIBA Čempionų lygoje. Trečiame pagal pajėgumą Europos turnyre vilniečiai bandys įrodyti, kad praėjusių metų pasirodymas buvo visiškas nesusipratimas.

REKLAMA

Vilniaus „Ryto“ kovas Čempionų lygoje transliuos naujos kartos internetinė televizija „Go3“. Pirmoji akistata prieš Oldenburgo „Ewe Baskets“ – trečiadienį 21 val.

„Rytas“ į naujus vandenis žengė dėl pakankamai aiškių priežasčių. Visų pirma, Europos taurėje komanda negavo reikiamos finansinės grąžos. Čempionų lyga pasiūlė pinigų ne tik už iškovotą vietą LKL pirmenybėse, bet ir milijoninę paskatą už iškovotą trofėjų.

Vis tik Donaldo Kairio surinkta komanda, švelniai tariant, buvo nekonkurencinga gerokai sustiprėjusiame turnyre. „Rytas“ pirmajame etape iškovojo vos dvi pergales iš šešių galimų ir G grupėje finišavo paskutinis.

REKLAMA

Po nesėkmingo pasirodymo iš vyr. trenerio posto patrauktas D. Kairys ir daugiau nei pusę metų komandai vadovauja 37-erių specialistas iš Kauno Giedrius Žibėnas.

Šviežiai iškeptas K. Maksvyčio asistentas rinktinėje sugebėjo pastatyti „Rytą“ ant bėgių ir nuvesti į LKL finalą. Vasarą jam ir sporto direktoriui Donatui Zavackui pavyko suformuoti neblogą sudėtį, tačiau tokio biudžeto „Rytui“ kiekvienais metais kažko trūks.

„Rytą“ papildė pajėgūs lietuviai Vaidas Kariniauskas, Margiris Normantas. Taip pat, atvyko užsieniečiai Tanneris Leissneris, Kennethas Smithas, Marko Tejičius. Vienas svarbiausių vasaros darbų – išsaugotas vidurio puolėjas Ivanas Buva.

LKL čempionate vilniečiai dar buvo toli nuo savo geriausio veido. G. Žibėno auklėtiniai išvargo pergalės prieš „Šiaulius“ ir „Pieno žvaigždes“, o labiausiai neraminti turėtų beviltiškas pralaimėjimas prieš Utenos „Juventus“ namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Prasidėjus svarbiausioms sezono kovoms, portalas tv3.lt pateikia 5 klausimus Vilniaus „Rytui“.

Kaip geriausiai atskleisti lyderį?

Ivanas Buva į „Rytą“ atvyko jau antroje 2020-2021 m. sezono dalyje. Dominuojančio aukštaūgio stokojusiai sostinės komandai būtent ir reikėjo tokio žaidėjo. Ypač, kai I. Buva gali pasiūlyti skirtingų stiprybių nei Martynas Echodas. Pastarąjį ekipoje pakeitė Marko Tejičius, kuris yra tarsi I. Buvos prastesnė versija ir dabar G. Žibėnas nebeturi prabangos disponuoti skirtingais žaidėjais.

Galima rasti ir logišką paaiškinimą – viskas būtų beveik idealu, jei traumos kontrolinėse rungtynėse nebūtų patyręs amerikietis Jarvisas Williamsas. Dabar vilniečiai pasirinko tiesiog žmogų rotacijoje, nes šiai dienai rinka negali pasiūlyti nieko prieinamo „Ryto“ kišenei.

I. Buva poziciniame krepšinyje bus tikrai dominuojantis žmogus ir jo duetas su Vaidu Kariniausku turėtų tapti vizitine kortele. Tiesa, kroatui gali būti sunku greitame krepšinyje, nes ištverme ir greičiu jis nepasižymi. Didžiausios problemos kils gynyboje, kurias matėme jau praėjusiame sezone.

REKLAMA
REKLAMA

LKL finalo serijoje prieš Kauno „Žalgirį“ I. Buva nespėjo, kur tik galėjo nespėti. Grįžti į gynybą jis nepersistengia, „du prieš du“ situacijose taip pat yra saldus taikinys greitiems gynėjams. Ne kartą matėsi, kad po trijų-keturių minučių aikštėje I. Buva jau vos gaudo kvapą, tad šioje situacijoje trenerių štabui reikės išmintingai paskirstyti jo minutes aikštėje.

Ar pagaliau nebus skandalų?

Pastaruosius dešimt metų Vilniaus „Rytas“ buvo viena didelė skandalų, pykčių, neaiškumų virtinė. Keitėsi ir savininkai, ir treneriai, bet aiškumo rasti vis nepavykdavo.

Faktas, kad nuo 2010 m. Lietuvos sostinės reprezentacinio krepšinio klubo didžiausi laimėjimai yra dvi Karaliaus Mindaugo taurės (2016 ir 2019 m.). Aistruoliai ir viso Lietuvos krepšinio konkurencinė kova reikalauja žymiai daugiau nei dabar yra.

Šiai dienai Vilniaus klubui didelis laimėjimas būtų išgyventi vieną sezoną be didelių dramų. Nebegali būti paskirinėjamas naujas treneris Dainius Adomaitis dar tebedirbant Rimui Kurtinaičiui. Nebegali tiek vyr. treneriu, tiek sporto direktoriumi būti D. Kairys. Dariaus Gudelio figūra klube taip pat yra kelianti labai daug klausimų, bet kol klubas bent pusę metų išvengė stresinės situacijos – teisti būtų neteisinga.

REKLAMA
REKLAMA

G. Žibėnas ir D. Zavackas surinko mažiau talentingą, bet klubo kišenę atitinkančią sudėtį ir tai jau yra geras startas link neskandalingo sezono.

Ar „Rytas“ pajėgus prasibrauti į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias?

Vienareikšmiško atsakymo nėra, bet tikrai aišku – ketvirtoji vieta grupėje yra nepateisinama jokiu būdu. Net ir turint omenyje, kokius varžovus turi „Rytas“ H grupėje – dukart iš eilės čempionai San Pablo „Burgos“, Oldenburgo „Ewe Baskets“ ir Stambulo „Bešiktaš“.

Namų aikštelėje vilniečiai turi būti pajėgūs kautis su visais varžovais. Tai nėra Eurolygos lygio komandos, prieš kurias „Rytui“ reikėtų didelės sėkmės namuose. Ypač didelė svarba namų mačams tenka po pasikeitimų Čempionų lygos formate.

Pirmąsias vietas grupėse užėmusios ekipos keliaus tiesiai į aštuntfinalį, o 2-3 vietos žais įkrintamąsias. Jei „Rytas“ nepretenduoja į pirmąją grupės vietą, kurią greičiausiai nugvelbs „Burgos“, tai antroji ar trečioji yra taikinys.

REKLAMA
REKLAMA

Oldenburgo ekipa praėjusiais metais išvis nedalyvavo Europos turnyruose, o vietinėse pirmenybėse finišavo penkta. „Bešiktaš“ vos ne kasmet trimituoja apie finansinius sunkumus, bet vis randa resursų įsigyti vieną, kitą įdomų žaidėją. Šiemet tokiais bus Jordanas Bone'as ir Rondae Hollisas-Jeffersonas, bet ar pavyks juos išlaikyti, kiek apskritai stabilus bus klubas – nežinia.

„Rytui“ tikrai nereikės kilti aukščiau bambos, norint pasiekti trečiąją vietą grupėje. Kaip jau minėta, grupės rungtynės bus kertinės.

„B Tribūna“ – ir meilė, ir prakeiksmas?

„B Tribūna“ yra pagrindinė Vilniaus „Ryto“ organizuota fanų grupė. Ne vieną sykį žiniasklaidos dėmesio susilaukę sirgaliai vėl pateko į antraštes.

„Rytas“ buvo triuškinamas savo namų aikštelėje prieš „Juventus“ ir „B Tribūna“ vieningai užtraukė: „Kaip jums ne gėda?“

„Mums buvo gėda stebėti absoliutų pasidavimą namuose, todėl iškilo natūralūs klausimai. Nemaža dalis komandos turėtų atsiminti, kas įvyko per praeito sezono KMT ir kaip galima taip lengvai leisti tam pasikartoti? Atrodo, jog po 2 kėlinių turėjo įvykti sukrėtimas, bet vaizdas nesikeitė ir po ilgosios pertraukos,“ – vėliau savo sprendimą feisbuke aiškino įpykę aistruoliai.

REKLAMA
REKLAMA

Gėda, negėda, bet tai nėra penktas ar dešimtas pralaimėjimas paeiliui, kuris reikalautų tokio akibrokšto. G. Žibėnas kiekvienoje spaudos konferencijoje išskiria fanų palaikymą, bet šiai dienai „B Tribūna“ atsidėkoti tuo pačiu negalėjo.

Reikia sutikti, kad ši fanų grupė yra viena išradingiausių ir garsiausių Lietuvoje, niekuo nenusileidžianti „Green White Boys“. Tačiau iš pastarųjų reikėtų pasimokyti, kad komanda yra palaikoma tiek džiaugsme, tiek varge. Juolab ir lūkesčiai yra mažesni, žinant „Žalgirio“ ir „Ryto“ biudžetų skirtumus.

Kažkada ši fanų grupė buvo užsimojusi boikotuoti visas „Ryto“ – „Žalgirio“ rungtynes tiek namuose, tiek išvykoje. Dar anksčiau keiksmais plūdo Dainių Adomaitį, kuris po kelių mėnesių į Vilnių atnešė KMT taurę. Dar vienas išsišokimas nebūtų į naudą niekam, tad turbūt ir „Ryto“ administracijai teks padiskutuoti su „B Tribūna“.

Ar Giedrius Žibėnas yra vertas dirbti šiame lygyje?

G. Žibėnas antradienį sulaukė neeilinio įvertinimo – Kazys Maksvytis jį oficialiai pristatė kaip antrąjį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės asistentą. Išties, G. Žibėno karjera per pastarąjį pusmetį pasikeitė drastiškai.

REKLAMA
REKLAMA

Ko gero, „Ryto“ vadovai būtų ieškoję naujo D. Kairio pasekėjo, bet tiesiog tam neturėjo pinigų ir reikėjo stipriai „biudžetinio“ varianto. Būtent tokiu ir buvo G. Žibėnas, kuris išvedęs „Rytą“ į LKL finalą užsitarnavo sutarties pratęsimą.

Vis tik tai dar nėra įrodymas, kad šis treneris yra nauja žvaigždė trenerių padangėje. Neabejotinai potencialo jis turi ir dalį to jau matėme praėjusiame sezone. Tačiau prisiminkime, kad jam vos 37-eri ir Vilniaus „Rytas“ jam yra svarbiausia karjeros stotelė.

Komplektacijos darbus galima vertinti teigiamai. Sėkmės pritrūko su J. Williamsu, bet verstis tikrai yra kuo. Net jei M. Tejičius pasirodytų visiška klaida, tai jau pernai matėme Arną Butkevičių funkcionuojanti penktoje pozicijoje, iš bėdos ten stumiamas būtų ir T. Leissneris. Taip, tai avariniai variantai, bet mažo biudžeto klubui visada kažko trūks.

Greitą krepšinį propaguojantis G. Žibėnas turi svarbiausią to įrankį – solidžią gynėjų liniją. Vaidas Kariniauskas, Margiris Normantas, Kennethas Smithas ir Mindaugas Girdžiūnas yra keturi, faktiškai lygiaverčiai variantai, kurie savo dieną ir žais daugiausiai. Jei treneris ras būdą juos išnaudoti – tai bus sėkmė ir klubui, ir G. Žibėno ateičiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų