Paskutinę pasaulio krepšinio čempionato dieną mažajame finale susitiko Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinės. Po itin dramatiško ketvirtojo kėlinio pratęsimą išplėšusi JAV rinktinė visgi 118:127 (24:35, 31:24, 26:33, 29:20, 7:16) nusileido kanadiečiams, o šie laimėjo istorinius bronzos medalius.

Kanados rinktinei tai pirmieji pasaulio čempionato medaliai.

Pirmuosius 8 taškus pelnė Kanados rinktinė, tačiau Austinas Reavesas ir Walteris Kessleris prabėgus dviem kėlinio minutėms dvitaškiais taip pat atidarė JAV sąskaitą (4:8).

Prabėgus pusei pirmojo kėlinio kanadiečiai buvo 7 taškais priekyje, tačiau dvitaškį pridėjo Jalenas Brunsonas ir kiek sutirpdė atsilikimą (13:18).

Kanada itin greitai rinkosi taškus ir dar likus minutei iki pirmo kėlinio pabaigos turėjo 34 taškus savo sąskaitoje. Po netaiklaus Alexanderio Walkerio metimo, pasibaigus pirmajam kėliniui komandas skyrė 9 taškai (25:34).

Antrąjį kėlinį atidarė taiklus Josho Harto tritaškis (28:34). Kiek vėliau A. Reavesas pridėjo du taškus su pražanga ir persvara ištirpo iki 3 taškų (33:36).

Prabėgus kiek daugiau nei 2 kėlinio minutėms JAV spurtuoja ir taip ne tik pašalina Kanados sukrautą persvarą, bet ir išsiveržia į priekį 38:36.

Įpusėjus kėliniui Kanada vėl išsiveržė į priekį, tačiau tik minimaliu skirtumu, o S. Gilgeouso-Alexanderio metimas nepasiekė tikslo (42:44).

Dar vienas taiklus Dillono Brookso tritaškis kėlinio pabaigoje kiek išveda Kanadą į priekį, tačiau J. Brunsonas pataiko dvitaškį ir skirtumas išlieka minimalus (56:58).

Antrąją rungtynių pusę atidarė keturi kanadiečių taškai ir persvara vėl šiek tiek išaugo (56:62).

D. Brooksas tęsė įspūdingą savo atkarpą ir smeigė jau šeštą savo tritaškį iš šešių. Praėjus vos trims trečio kėlinio minutėms jis jau buvo susirinkęs 26 taškus, o komandas skyrė 7 taškai (58:65).

Likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos kanadiečiai vėl buvo priekyje 4 taškais. Bobby Portisas užsidirbo nesportinę pražangą prieš Nickeilą Alexanderį-Walkerį, o šis dviem baudų metimais ją dar šiek tiek padidino (73:79).

Prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė 9 taškai (82:91).

Kelly Olynyko du taškai su pražanga padidino Kanados persvarą iki dviženklės (84:94).

Visgi, kaip ir įprasta šiame čempionate, amerikiečiai rungtynių gale įjungė aukštesnę pavarą ir po dviejų Tyrese’o Haliburtono tritaškių ir A. Reaveso dvitaškio rezultatas tapo lygus (94:94).

Likus mažiau nei dviem minutėms D. Brooksas tritaškiu išvedė savo rinktinę į priekį, tačiau A. Edwardsas pelno dvitaškį ir rezultatas vėl krypo JAV pusėn (107:106).

Likus vos 4 sekundėms iki rungtynių pabaigos M. Bridgesas pataikė vieną baudos metimą ir nors antrąjį prametė, tačiau pats atkovojo kamuolį ir įmetė stebuklingą tritaškį, kuris išlygino rezultatą ir išvedė komandas į pratęsimą (111:111).

Likus mažiau nei minutei iki pratęsimo pabaigos RJ Barrettas smeigė taiklų tritaškį ir išvedė Kanadą į priekį jau 9 taškais (115:124).

JAV rinktinė: Anthony Edwardsas 24 (8/15 dvit., 5 atk. kam.), Austinas Reavesas 23 (5 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 19 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Bobby Portis 14 (6 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 13, Joshas Hartas 10, Tyrese Haliburtonas 6 (5 atk. kam., 7 rez. perd.).

Kanados rinktinė: Dillonas Brooksas 39 (7/8 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.), Shai Gilgeous-Alexanderis 31 (9/17 dvit., 6 atk. kam., 12 rez. perd.), RJ Barrettas 23 (4/8 trit., 7 atk. kam.), Luguentzas Dortas 11 (6 atk. kam.), Kelly Olynykas 11, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 5, Dwightas Powellas 4 (6 atk. kam.).