JAV krepšininkai apgynė favoritų statusą – Kevino Duranto vedami amerikiečiai praktiškai viso Tokijo olimpinių žaidynių finalo metu turėjo iniciatyvą savo rankose ir 87:82 (22:18, 22:21, 27:24, 16:19) įveikė Prancūziją.

Šis olimpinių čempionų titulas amerikiečiams – ketvirtas iš eilės.

Jie kartu atsirevanšavo prancūzams už du paskutinius pralaimėjimus – dar grupių etape jie varžovams pralaimėjo 75:83, o nesėkmę buvo patyrę ir 2019 m. pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Prancūzijai nepavyko tapti pirmąją rinktine istorijoje, kuri įveiktų JAV dukart to paties olimpinio turnyro metu.

Šios rinktinės finale buvo susitikusios prieš 21-erius metus – tada Sidnėjaus žaidynių finale JAV triumfavo 85:75.

Du šio finalo dalyviai buvo ir Tokijuje – Vince’as Carteris dirbo TV komentatoriumi, o Laurentas Foirestas yra Prancūzijos rinktinės trenerio asistentas.

Nugalėtojams K. Durantas pelnė 29 taškus (6/9 dvit., 3/9 trit., 8/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Jaysonas Tatumas pridėjo 19 taškų. Prancūzijos rinktinėje išsiskyrė po 16 taškų surinkę Evanas Fournier ir Rudy Gobertas (8 atk. kam.). Tiesa, naudingesnis už juos buvo Nando De Colo – 12 taškų, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

JAV vangiai pradėjo mačą – prametė pirmus aštuonis tritaškius, iš kurių septyni buvo atlikti esant visiškai laisviems. Kol varžovai strigo puolime, prancūzai taip pat sunkiai rado ritmą – nors ir pirmavo 10:4, bet dar labiau atitrūkti neleido daromos klaidos.

JAV iniciatyvą perėmė artėjant ketvirčiui prie pabaigos, kai tritaškių grafą atidarė K. Durantas, tęsęs savo dominavimą ir antrame kėlinyje.

NBA žvaigždė surinko 6 taškus iš eilės ir JAV susikrovė dviženklį pranašumą – 39:26. K. Durantas vien per pirmas dvidešimt minučių įsūdė 21 tašką, bet prancūzams pavyko stabilizuoti padėtiį iki pertraukos.

N. De Colo smeigė tritaškį, E. Fournier pridėjo dvi taiklias baudas ir įpusėjus mačui JAV pirmavo 44:39.

Po pertraukos Prancūzijai pavyko nukirpti atsilikimą iki dviejų taškų, bet artėjant kėliniui prie pabaigos J. Tatumas greitoje atakoje kalė kamuolį iš viršaus ir po šio epizodo JAV susikrovė rekordinę persvarą – 71:57.

Vis tik kėlinį prancūzai pabaigė dviem tritaškiais ir dar gaivino viltis – 63:71.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui Prancūzijai pavyko priartėti per vieną metimą – 70:73, bet tada sekė kelios nesėkmingos atakos, Damianas Lillardas pelnė keturis taškus iš eilės, J. Tatumas pridėjo tritaškį ir JAV neleido dar labiau atkurti intrigos, vėl susikraudami dešimties taškų pranašumą.

JAV mačo pabaigoje kelis kartus apmaudžiai klydo ir prametė baudas, o tuo pasinaudoję prancūzai sumažino atsilikimą iki 82:85, likus žaisti 10,2 sek.

Prancūzijai teko griebtis pražangų taktikos, bet K. Duranto rankos nedrebėjo ir JAV galiausiai triumfavo.