Lietuvos rinktinė (4/0) pasaulio krepšinio čempionato atrankoje ir toliau žengia be pralaimėjimų. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sekmadienio vakarą Vilniuje 77:56 (20:12, 14:20, 21:12, 22:12) dar sykį pranoko Bosniją ir Hercegoviną (2/2).

Laimėję šį vakarą lietuviai užsitikrino bilietą į antrąjį atrankos etapą.

Lietuviai geriau pradėjo šio vakaro mačą, kai iškart surengė tris rezultatyvias atakas. Po dar kelių minučių Lietuva buvo priekyje 10:3.

Panašus vaizdas buvo visą pirmąjį kėlinį. Bosniai sunkiai rinko taškus, o lietuviai išlaikė persvarą, kuri pasiekė 8 taškus (20:12).

Bet antrajame kėlinyje vaizdas jau kiek pasikeitę. Lietuviai pradėjo gerai, bet antroje kėlinio pusėje atrodė vangiai ir leido bosniams pasivyti.

Vienu metu jie dar pirmavo 34:24, bet tada pralaimėjo kelių minučių atkarpą 0:8 ir į pertrauką K. Maksvyčio auklėtiniai išsinešė vos kelių taškų pranašumą (34:32.)

Po pertraukos svečiai tempo nemažino ir buvo vienu metu išsiveržę į priekį. Bet tada pagaliau prabudo ir Lietuvos tolišaudė artilerija. Po kelių tolimų metimų Lietuvai vėl pavyko atitrūkti iki 48:40.

Susikrovę dviženklę persvarą lietuviai jautėsi saugiau. Trečiajame kėlinyje skirtumą dar pavyko kiek padidinti, o ketvirtajame nugalėtojas jau nėkėlė abejonių.

Vienu metu Lietuva priekyje buvo jau 68:51. Likusios minutės jau buvo tik formalumas. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė Lietuvos krepšinio rinktinės pergalę 77:56.

Lietuva: Tomas Dimša 19, Deividas Gailius 15, Gytis Radzevičius 9 (8 atk. kam.), Regimantas Miniotas (5 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas ir Laurynas Birutis – po 8.

Bosnija ir Hercegovina: Edinas Atičius 12 (7 atk. kam.), Amaras Gegičius ir Kenanas Kamenjašas – po 10, Džananas Musa ir Emiras Sulejmanovičius (9 atk. kam.) – po 7

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys:  Lietuva 77:56 (20:12, 14:20, 21:12, 22:12) Bosnija ir Hercegovina

D. Gailius smeigia dar vieną tritaškį. Lietuviai bėga taip, kad varžovai jau gali ir nebepasivyti. K. Maskvyčio auklėtiniai sužaidus tris minutes pirmauja 63:47.

Da kelios geros lietuvių atakos. Bosniai irgi atsako taškais, bet skirtumas vis dar didelis. Lietuva priekyje 68:51.

Svečiai prašo minutės pertraukėlės, bet Vilniaus arenoje nuotaikos jau pergalingos. Lietuviai išlaiko solidų pranašumą ir švenčią ketvirtąją pergalę iš eilės atrankos turnyre.

Trečias kėlinys: Lietuva 55:44 Bosnija ir Hercegovina (20:12, 14:20, 21:12)

Bosniai pradeda trečiąjį kėlinį vėl nusiteikė kovingai. Tritaškis ir jau jie priekyje. Čia pat greitoje kontratakoje dvitaškiu atsako lietuviai ir vėl jie pirmauja.

Užvirė kova taškas į tašką. Laimei, pagaliau Lietuva irgi prapliumpa tolimais metimais. Iš toli pataiko G. Radzevičius, lietuviai kiek atitiolsta (43:38).

Dar vienas tolimas metimas! Labai reikalingas metimas, bosniai prašo minutės pertraukėlės (48:40). Bet ir ji svečiams nepadėjo. Deividas Gailius pataiko dvitaškį, geriau padirbėję gynyboje lietuviai sustabdo varžovus, o po trijų kėlinių K. Maksvyčio auklėtiniai priekyje 55:44.

Antras kėlinys: Lietuva 34:32 Bosnija ir Hercegovina (20:12, 14:20)

Bosniai užklumpa lietuvius kiek nepasiruošusius. Keletas mūsiškių klaidų ir svečiai kiek tirpdo pranašumą. Po dviejų baudos metimų lietuviai pirmauja 25:20.

Įpusėjus kėlinukui Lietuva vėl šiek tiek atitrūksta. Tomas Dimša pelno savo devintąjį tašką mače. Po jo rezultatyvios atakos lietuviai priekyje 31:20.

Edinas Atičius pataiko iš toli. Tai pirmasis jo taiklus tolimas metimas iš šešių bandymų. Lietuvos persvara vėl kiek sumažjusi (29:34).

Lietuviai užmigo. Svečiai tuo puikiai naudojasi. Margiris Normantas čia pat užsidirbia nesportinę pražangą. Bosniai sumeta dvi baudas ir jie jau visai šalia Lietuvo rinktinės (32:34).

Sunki kėlinio pabaiga lietuviams. Varžovai visiškai priartėjo (32:34).

Pirmas kėlinys: Lietuva 20:12 Bosnija ir Hercegovina

Mačą lietuviai pradeda užtikrintai. Po trijų iš eilės atakų Lietuva priekyje 6:0. Svečiai atsako tritaškiu, bet lietuviai atsako irgi sėkmingomis atakomis ir sužaidus tris minutes pirmauja 10:3.

Įpusėjus kėliniui vaizdas nepakito. Svečiai sunkiai randa kelius link lietuvių krepšių, o mūsų rinktinė po dvitaškio priekyje 16:5.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai per likusias minutes persvarą dar kiek padidina. Gytis Radzevičius sumeta baudos metimus, varžovai nors ir pataiko dvitaškį, bet Lietuva po dešimties minučių pirmauja 20:12.