Praeitų metų Vilniaus naktinio kriteriumo laimėtojas: varžykitės pagal savo galimybes

Jau birželio 10-ą dieną dviračių, riedučių ir paspirtukų entuziastų laukia vienas pirmųjų vasaros sporto renginių – „Tiketa Tour naktinis Vilniaus kriteriumas“. Praeitų metų elito dviračių kategorijos nugalėtojas, buvęs profesionalus dviratininkas Paulius Šiškevičius ragina aktyviai pradėti šiltąjį sezoną, su visa šeima startuojant unikalaus formato sporto varžybose, pačiame miesto centre.

Pasak P. Šiškevičiaus, naktinis kriteriumas, nuo kitų panašaus formato varžybų išsiskiria ne tik savo koncepcija, bet ir emocijomis, kuriomis pasikrauna kiekvienas, jame dalyvaujantis asmuo. Visi varžybų dalyviai – tiek mėgėjai, tiek profesionalūs sportininkai, renginio metu tampa vienos bendruomenės dalimi.

„Dviračio minimas vakaro prieblandoje turi išskirtinio žavesio, o gausus žiūrovų skaičius bei aistringas dalyvių palaikymas – esminiai kriterijai, sukuriantys iliuziją, jog varžybų, Vilniaus miesto centre metu, kiekvienas gali pasijausti esantis tarsi Belgijos ar Olandijos profesionalų varžybose. Vienas skirtumas – čia laukiami visi“, – pažymi buvęs profesionalus dviratininkas.

REKLAMA

Praeitų metų Vilniaus naktinio kriteriumo laimėtojas pastebi, jog unikalaus formato sporto renginys, kasmet surenka vis gausesnį būrį dalyvių. Tiesa, dažnas neįvertina tinkamo jo pasiruošimo – skiria pernelyg mažai laiko inventoriaus patikrai bei bendram fiziniam pasiruošimui, o neretai ir atvirkščiai – dar prieš varžybas atiduoda paskutines savo jėgas, intensyviose, daug ištvermės reikalaujančiose treniruotėse, taip nualinant savo organizmą.

„Šiose varžybose išbandyti savo jėgas ir siekti tikslų gali kiekvienas. Žinoma, prieš tai reikia pasirūpinti sporto inventoriumi ir patikrinti, ar jis techniškai tvarkingas ir saugus. Dėmesį taip pat skirti vertėtų ir saikingam kūno pratinimui prie fizinio krūvio. Tai gali būti aktyvesni pasivaikščiojimai, lengvi trumpų atkarpų bėgimai ar pasivažinėjimas dviračiu bei riedučiais. Kiekvienas, bent keletą valandų per savaitę aktyviam laisvalaikiui skiriantis žmogus, gali atvykti ir sėkmingai įveikti savo pasirinktą rungtį“, – sako P. Šiškevičius.

Dviratininkas akcentuoja, jog mėgėjų dalyvavimas šiose varžybose yra labiausiai skatintinas, kadangi būtent šiems asmenims yra suteikiama neeilinė galimybė pasivaržyti su sau lygiais arba stipresniais varžovais, išlaikant motyvaciją tobulėti. Anot sportininko, svarbiausia nebijoti ryžtis, nes kirtus starto liniją, baimę pakeičia adrenalinas, tad belieka tik mėgautis lenktynių procesu.

P. Šiškevičiui antrina ir renginio iniciatorius Marius Bernatonis, pridurdamas, jog šios varžybos palankios ne tik dalyviams, kurie varžosi trumpame, tačiau be galo daug skirtingų emocijų reikalaujančiame rate, bet ir žiūrovams, kadangi šie dalyvius palaikyti gali nepertraukiamai stebėdami visą varžybų procesą. Šiuos patogumus papildo ir ypač patrauklus renginio laikas. Visi norintys dalyvauti arba tik stebėti renginį, galės tai padaryti neaukojant vasaros savaitgalio ar darbo valandų. Renginys išskirtinai vyksta tik ketvirtadienį, po darbo, nuo 19 val.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų