Portugalijos rinktinė pasismagino Bosnijoje, Nyderlandai pelnė svarbią pergalę

Kitų mačų rezultatai

Portugalijos rinktinė pratęsė savo pergalių seriją atrankoje į 2024 metų Europos futbolo čempionatą.

Jau anksčiau vietą finaliniame etape užsitikrinę portugalai pirmadienį 5:0 išvykoje pasismagino rungtynėse su Bosnija ir Hercegovina. Kartu su prancūzais ši rinktinė išlieka vienintelėmis vis dar atrankoje nepraradusiomis nė taško rinktinėmis.

Rungtynės bosniams košmariškai klostėsi nuo pat jų starto. Jau ketvirtąją minutę į jų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį šaltakraujiškai realizavo Cristiano Ronaldo.

20-ąją minutę tas pats C. Ronaldo pelnė įvartį jau greitoje atakoje, kai sulaukęs Joao Felixo perdavimo jis užtikrintai permetė kamuolį per vartininką.

Vos po penkių minučių Bruno Fernandesas sulaukė tolimo perdavimo ir pabėgęs prieš vartininką galingu smūgiu į vartų kampą savo rinktinės persvarą pavertė triuškinama.

Sužaidus pusvalandį Portugalijos rinktinė pelnė dar vieną puikų įvartį. Šį kartą sublizgėjo Joao Cancelo pasižymėjęs neatremiamu smūgiu.

41-ąją minutę dar viena portugalų greita ataka baigėsi dar vienu įvarčiu. Gavęs perdavimą baudos aikštelėje šaltakraujiškai ataką užbaigė Joao Felixas.

Šansu įsitvirtinti antroje J grupės pozicijoje pasinaudojo Slovakija. Slovakai išvykoje rungtynes su Liuksemburgu baigė iškovodami minimalią pergalę 1:0.

Po šios dvikovos slovakams per likusius du turus užtenka iškovoti vieną tašką. Po šios Slovakijos rinktinės pergalės su viltimis pakilti į antrąją grupės poziciją beveik atsisveikino ir 4:0 Lichtenšteiną sutriuškinusi Islandija.

B grupėje susitiko dvi į antrąją poziciją pretenduojančios rinktinės: Graikija ir Nyderlandai. Tarpusavio rungtynėse Graikijoje jau per pridėtą laiką Virgilo van Dijko realizuotas vienuolikos metrų baudinys leido svečiams iškovoti pergalę 1:0.

Nors abi komandos šiuo metu turi lygų taškų skaičių, daug geresnėje situacijoje yra Nyderlandai, kuriems užtenka laimėti bent vienerias iš likusių dvejų dvikovų su Airija bei Gibraltaru ir nepaisomai nuo likusių rungtynių baigties, būtent jie pateks į Europos čempionatą.

Kitose šios grupės rungtynėse airiai 4:0 sutriuškino Gibraltarą, bet nepaisant šios pergalės jie jau nebepakils aukščiau ketvirtosios pozicijos grupėje.

Primename, kad F grupės mačas tarp Belgijos ir Švedijos buvo sustabdytas po pirmojo kėlinio dėl Briuselyje įvykusio mirtino išpuolio.

O kitame šios grupės mače likus vienoms rungtynėms vietą tarp pirmų dviejų komandų užsitikrino Austrija. Austrams kelialapį į Europos čempionatą garantavo pergalė 1:0 prieš Azerbaidžano futbolininkus.