0

Kauno „Žalgirio“ komanda sėkmingai atlaikė ir antrąjį VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio išbandymą. Antrajame mače kauniečiai 66:62 (17:19, 15:19, 24:9, 10:15) įveikė Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ komandą ir serijoje iki keturių pergalių jau pirmauja 2:0.

Trečiasis mačas šeštadienį jau vyks Rusijoje.

Rusijos klubas žymiai geriau pradėjo rungtynes ir tikslių tolimų metimų dėka sužaidus keturias minutes įgijo aštuonių taškų persvarą – 12:4. Oleveris Lafayette'as, Adas Juškevičius ir Darjušas Lavrinovčius tiksliais baudų metimais sumažino kauniečių atsilikimą iki penkių taškų (12:17), o Mindaugas Kuzminskas tritaškiu leido Joano Plazos auklėtiniams dar labiau priartėti – 15:17. Paskutinės kauniečių atakos metu Mario Delašas išlygino rezultatą (17:17), tačiau svečiai suspėjo atsakyti dviem baudų metimais – 17:19.

Antrajame ketvirtyje sužaidus keturias minutes Dimitrijus Golovinas metimu iš po krepšio vėl sugrąžino svečiams šešių taškų persvarą (27:21), tačiau po kelių akimirkų tas pats rusas buvo nubaustas technine pražanga ir vienos atakos metu penkis taškus pelniusių žalgiriečių deficitas kaip mat aptirpo iki minimumo – 26:27. Pagerinę žaidimą gynyboje aikštės šeimininkai kelis kartus neleido varžovams net atlikti metimo, tačiau patys šia situacija pasinaudoti nesugebėjo. Likus žaisti dvi minutes Semionas Antonovas pelnė šešis taškus iš eilės, Vadimas Paninas pridėjo tritaškį ir rusai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 38:28. Nors kėlinio pabaigą geriau sužaidė žalgiriečiai, įpusėjus susitikimui ir toliau pirmavo Žemutinio Naugardo ekipa – 38:32.

Trečiasis kėlinys prasidėjo keturių minučių "Žalgirio" spurtu 9:0 ir visus taškus pelniusių brolių Lavrinovičių dėka žalgiriečiai po ilgokos pertraukos persvėrė rezultatą savo naudai – 41:38 . Negana to, Ivanas Saveljavas buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję žalgiriečiai gerokai nutolo – 47:38. Nors kėlinio pabaigoje techninė pražanga jauvbuvo skirta Adui Juškevičiui, „Žalgirio“ klubas išlaikė devynių taškų persvarą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 56:47.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti pusketvirtos minutės rusai atgaivino intrigą. Svečiai pataikė du tolimus metimus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki penkių taškų (57:62), tačiau vėliau nepasinaudojo net keturiomis galimybėmis ar labiau priartėti ir patyrė nesėkmę rezultatu 66:62.

„Žalgiris“: D.Lavrinovičius 19 (dvitaškiai 2/8, tritaškiai 2/2, baudos 9/11, 8 išprov. praž.), O.Lafayette'as ir R.Kaukėnas (7 kld.) – po 14, A.Juškevičius ir M.Kuzminskas – po 5, M.Delašas ir K.Lavrinovičius – po 4, R.Javtokas 1.

„Nizhny Novgorod“: D.Golovinas 12 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), A.Jakovenko ir D.Thompsonas – po 9, S.Antonovas (tritaškiai 0/5) ir S.Šaškovas – po 8.