Slovėnas Luka Dončičius paliko naują žymę NBA metraščiuose. Šeštadienio naktį europietis tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuriam pavyko šeštose rungtynėse paeiliui fiksuoti trigubą dublį su bent 30 pelnytų taškų. Penkis kartus tai per savo karjerą buvo padaręs tik Russelas Westbrookas. Dalaso „Mavericks“ (36-28) išvykoje 142:124 (35:33, 34:32, 35:23, 38:36) pranoko Detroito „Pistons“ (10-53).

39 taškus pelnęs L. Dončičius (9/11 dvit., 4/13 trit., 9/10 baud.) taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 10 atšokusių kamuolių.

„Jūs matote kažką tokio reto kaip Picasso. Kiekvieną vakarą jis kažką sukuria <...>. Tai tik parodo, kokiame lygyje jis žaidžia šiuo metu“, – po mačo auklėtinio talentu žavėjosi ir jį su žymiausiu XX amžiaus dailininku pasaulyje Pablo Picasso lygino „Mavs“ strategas Jasonas Kiddas.

L. Dončičius šiuo metu taip pat fiksuoja kitą retą rezultatą, nes paskutinėsė penkeriose rungtynėse trigubus dublius renka su 35 taškų vidurkiu.

Kyrie Irvingas pridėjo 21 tašką, o po jo pelnytų taškų trečiojo kėlinio pabaigoje Teksaso klubas įgijo 16 taškų persvarą. Ketvirtą kėlinį svečiai taip pat pradėjo spurtu ir pelnė 7 taškus be atsako.

Triuškinamos „Pistons“ ekipos žaidėjai neslėpė susierzinimo, o ketvirtajame kėlinyje iš aikštės buvo išvarytas centras Jalenas Durenas, kuris grubiai prasižengė prieš Danielį Gaffordą, o po to grubiai nustūmė prie jo priėjusį PJ Washingtoną.

Italas Simone Fontecchio sužaidė karjeros rungtynes

Nuostabios rungtynės buvo ir kitam europiečiui S. Fontecchio. Pelnydamas 27 taškus jis pagerino savo karjeros rezultatyvumo NBA rekordą.

Prieš tai snaiperis daugiausiai buvo įmetęs 26 taškus. Jis taip pat rungtynėse pataikė komišką tritaškį pirmojo kėlinuko pabaigoje nuo lentos.

„Mavericks“ šiąnakt laimėjo antrą kartą paeiliui, o „Pistons“ tai yra 10 pralaimėjimas per 12 rungtynių.

„Mavericks“: Luka Dončičius 39 (9/11 dvit., 4/13 trit., 10 atk. kam., 10 rez. perd., 6 kld.), Kyrie Irvingas 21 (6/12 dvit., 3/6 trit., 5 rez. perd., 4 kld.), Timas Hardaway (2/5 dvit., 4/8 trit.) ir Danielius Gaffordas (7/7 dvit., 7 atk. kam., 4 blk.) po 17, Derrickas Jonesas 12 (5/5 dvit., 4 per. kam.), Joshas Greenas ir Jadenas Hardy po 8, P.J. Washingtonas 7, Markieffas Morrisas 6, Dwightas Powellas 3, Dante Exumas (5 rez. perd.) ir A.J. Lawsonas po 2.

„Pistons“: Cade Cunninghamas 33 (8/14 dvit., 3/7 trit., 9 atk. kam., 10 rez. perd., 5 kld.), Simone Fontecchio 27 (5/8 dvit., 4/5 trit., 4 atk. kam.), Jamesas Wisemanas (8/10 dvit., 12 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Jadenas Ivey (5/12 dvit., 2/9 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.) po 17, Marcusas Sasseris 10 (2/5 trit., 4 atk. kam.), Jalenas Durenas 6 (8 atk. kam.), Isaiahas Stewartas 5 (1/4 trit., 4 atk. kam.), Ausaras Thompsonas 4 (1/5 dvit., 5 atk. kam.), Stanley Umude 3, Malachi Flynnas 2.