23
„TransINVEST“ – „Šiauliai“ (Teodoras Biliūnas/BNS)

Šventinį savaitgalį Dariaus ir Girėno stadione vainikavo Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyras, kurio finale istorinę pergalę švenntė  Vilniaus rajono FK „TransINVEST“ ekipa, 2:1 nugalėjusi FA „Šiauliai“ komandą.

23

Pirmajame kėlinyje šiauliečiai turėjo daugiau pavojingų progų, o vieną iš jų pavertė įvarčiu. Grėsmingus momentus sukūrė Oleksij Shchebetun, Daniel Romanovskij, Simonas Paulius, o FK „TransINVEST“ gretose žibėjo puolėjas Henrique Sarmengue Devens. Įvartis krito 41 minutę, kai po D. Romanovskio perdavimo pasižymėjo Eligijus Jankauskas.

Antrajame kėlinyje Vilniaus rajono atstovai palaipsniui įgijo žaidybinę iniciatyvą, o 54 minutę Yoichi Kawachi pasinaudojo šiauliečių gynėjų klaida ir išlygino rezultatą. Vėlesnėje rungtynių atkarpoje sekė pavojingi smūgiai iš Gabrieliaus Micevičiaus, H. Sarmengue Devenso, Aldo Korsako. Galiausiai, lemiamu epizodu tapo FK „TransINVEST“ ataka 80 minutę, pasibaigusi Lino Zingerto įvarčiu.

Per likusį rungtynių laiką FA „Šiauliai“ ekipos pastangos buvo nesėkmingos ir FK „TransINVEST“ triumfavo rezultatu 2:1. Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas H. Sarmengue Devensas.

Vos antrus metus gyvuojantis ir Pirmoje šalies lygoje žaidžiantis FK „TransINVEST“ klubas kartu su taure iškovojo ir kelialapį į UEFA Konferencijų lygos atrankos varžybas. Vis dėlto tam dar reikės sulaukti UEFA palaiminimo dėl įvairių nuostatų.

Tai pirmasis kartas šalies istorijoje, kai LFF taurę iškovojo Pirmos lygos klubas.

Po mačo klubo atstovai neslėpė džiaugsmo ir tikino, kad raktas į sėkmę yra puikus mikrolimatas komandoje.

„Žiūrėjau į švieslentę, ten rezultatas buvo 0:0, bet mačiau pas mus du įvarčius, nežinojau, kiek bus pas varžovus. Kai rezultatas buvo 1:1, turbūt pas juos vienas, pas mus – du.

Ką galima pasakyti… Jausmas toks, lyg kažkas sprogo. Jei atvirai, tikėjimo buvo, bet gal kažkiek bijai. Faktas, kad emocija labai gera“, – sakė klubo vyr. treneris Giedrius Barevičius.

„Paruošėme gerą rungtynių planą ir jo laikėmės. Išėjome, spaudėme varžovus, patys žaidėme su kamuoliu, palaikėme intensyvumą iki pat mačo pabaigos. Noras, aistra, geras mikroklimatas rūbinėje, kapitonas, kuris niekam neleidžia atsipalaiduoti.

Visi šie dalykai ir susidėjo. Turime lygiavertį suolą, visada akcentuojame, kad esame šeima ir suolas palaiko 130 proc. Tie, kurie išeina, prideda energijos ir tie keitimai daro skirtumą“, – pridūrė ir trenerio asistentas Aurimas Tamaliūnas.

Emocijos fantastiškos, net balsas prarėktas. Ačiū varžovui, jie buvo puikūs, bet mes buvome nuostabūs. Šis titulas man saldžiausias, nes nebume favoritai. Saldi pergalė. Turime gerą komandą, galbūt nei vieno išskirtinio žaidėjo, bet visada kovojame iki galo“, – mintimis pasidalijo ir saugas Linas Pilibaitis.

„TransINVEST“ kelyje link šio titulo ketvirtfinalyje nukovė FK „Banga“ ekipą, o pusfinalyje palaužė ir FC „Džiugas“.

„Kaip ir ankstesnėse rungtynėse su „A lygos“ komandomis, taip ir šiose, nesiruošėme atsitraukti į gynybą. Turime kolektyvą, gerą komandą, nei vieno išskirtinio žaidėjo. Kovojame vienas už kitą iki pabaigos ir tai davė, kad ėjome geru keliu, – sakė L.Pilibaitis.

„TransINVEST“ komanda galimai kitą sezoną debiutuos ir stipriausioje Lietuvos futbolo lygoje, tačiau kol kas L.Pilibaitis dėl savo ateities užtikrintai nekalbėjo.

„Esame labai dėkingi savininkui, kuris investuoja, nori vystyti futbolą. Klubas eina į priekį mažais žingsniais, bet dėtas ir didelis žingsnis. Ties tuo nesistojame ir eisime žingsnis po žingsnio. Aš jaučiuosi gerai, sveikata yra gera. Žiūrėsime po sezono, susidėliosime taškus ant „i“. Aš save matau, bet žiūrėsime, kaip tai matys treneriai“, – teig4 L.Pilibaitis.

Klubo atstovai, paklausti apie iškovotą bilietą į Europą, kol kas dar buvo atsargūs.

„Būtų įdomu žinoti, ar galėsime žaisti Europoje, bet turbūt ne rytoj ar šiandien tai paaiškės. Bet tai nesumenkina mūsų pergalės“, – tikino ekipos vyr. treneris G. Barevičius.

Ekipos atstovai kartu dėkojo fantastiškiems sirgaliams ir tikino, kad dabar tikrai laikas švęsti šį istorinį titulą.