naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Andrejaus Drukarovo svajonė išsipildė. 18-metis lietuvis pasiekė finišą olimpinėje didžiojo slalomo rungtyje. Kalnų slidininkas užėmė 59-ąją vietą.

Andrejaus Drukarovo svajonė išsipildė. 18-metis lietuvis pasiekė finišą olimpinėje didžiojo slalomo rungtyje. Kalnų slidininkas užėmė 59-ąją vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Trasa pasikeitė

Vaikinas pirmajame nusileidime buvo 68-as, antrajame – 57-as.

Afiget. Štai kaip jaučiuosi, – iškart po finišo švytėjo A. Drukarovas. – Pirmajame važiavime daug pralošiau, antrajame – gerokai mažiau.“

REKLAMA

Bendras lietuvio laikas – 2 minutės, 38,19 sekundės. Nugalėtojui pralaimėta 20,15.

„Kaip tik praėjau pro dvi legendas – Marcelį Hirscherį ir Henriką Kristofferseną. Gauti tiek nuo Marcelio yra tik garbė“, – mano Andrejus.

18-mečio teigimu, per abu nusileidimus trasa labai skyrėsi. Antrajame buvo daugiau posūkių, o tai lietuviui parankiau. Pasikeitė danga, mat antrojoje varžybų dalyje oro temperatūra siekė laipsnį šalčio, pirmojoje – aštuonis.

REKLAMA

Dar ne laikas

Lietuviui tai debiutinė olimpiada ir pirmasis finišas joje.

„Matosi, kad reikia daug tobulėti. Dabar žinau, kur dirbti – fiziškai, techniškai, geriau įveikti posūkius. Reikia daug slidinėti. Aš tik tai ir darysiu visus ketverius metus. Šimtu procentų, – žadėjo A. Drukarovas. – Čia buvo tik apšilimas. Dar nėra mano laikas, bet kitoje olimpiadoje jau varysim.“

REKLAMA
REKLAMA

Andrejaus Pjongčange dar laukia slalomo rungtis, kuri vyks ketvirtadienį.

„Tikslas ten – padaryti tai, ko nepavyko čia. Patekti į 40-uką. Būtų didelis pasiekimas. Tai įmanoma. Likusias tris dienas dirbsime, kad kuo geriau startuočiau slalome, – tikino kalnų slidininkas. – Žiūrint į taškus ir reitingą, slalome esu daug geresnis. Tačiau mano širdyje yra ir didysis slalomas. Man taip patinka slidinėti, kad visos rungtys mielos.“

REKLAMA

Nori laimėti medalį Lietuvai

Vis dėlto, 40-uku A. Drukarovo ambicijos neapsiriboja.

„Noriu pasiekti savo tikslą – ateityje tapti olimpiniu čempionu. Tai pasakiau prezidentei. Tokia mano svajonė ir aš jos sieksiu. Noriu būti kaip Vida Vencienė. Tačiau laimėti aukso medalį savo šaliai, Lietuvai, ne Sovietų Sąjungai. Net apsiverkiau. Geriau užsidėsiu akinius“, – šypsojosi bene dešimtmetį užsienyje gyvenantis vaikinas.

Olimpiniu čempionu tapęs 28-erių austras M. Hirscheris trasą įveikė per dvi minutes, 18,04 sekundės. 23-ejų norvegas H. Kristoffersenas atsiliko 1,27 sekundės, 26-erių prancūzas Alexis Pinturault – 1,31.

A.Drukarovo debiutas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų