Plaukikų trenerei sunku kalbėti apie Dano Rapšio rezultatą: „Labai nuvylė“

Prieš Tokijo olimpines žaidynes plaukikas Danas Rapšys buvo įvardijamas kaip didžiausia Lietuvos medalių viltis, tačiau kol kas rezultatai ne tokie, kokių tikėjosi dauguma. Plaukimo rinktinės trenerė Ina Paipalienė pripažįsta, kad ir pati liko nusivylusi lyderio pasirodymu finale antradienį.

26-erių atletas 200 m laisvu stiliumi rungtyje liko aštuntas. Jis distanciją įveikė per 1 min. 45,78 sek. Tai 0,46 sek. prastesnis rezultatas nei pusfinalyje. Nuo čempiono D. Rapšys atsiliko 1,56 sek.

Šiose žaidynėse D. Rapšys jau startavo ir 400 m laisvu stiliumi rungtyje – čia jis liko tryliktas. Jis taip pat dar startuos 200 m kompleksiniu būdu rungtyje ir 4x100 kombinuotoje estafetėje.

Kitiems plaukikams kol kas daugiausiai pavyko pasiekti pusfinalius – tą dukart padarė Andrius Šidlauskas ir kartą Kotryna Teterevkova.

„Mano akimis sekasi banguotai – vieną dieną gerai, kitą nelabai. Kai kam labai gerai, kai kam – nelabai (juokiasi, – aut. past.).

Gal priklauso labiausiai nuo psichologinių dalykų, nes fizinės formos negali taip greitai prarasti ar atgauti. Nemažai priklauso nuo aklimatizacijos, nes čia ji gaunasi dviguba – negana to, kad plauki skirtingu paros laiku, bet turi ir iš ryto parodyti rezultatą. Šitas momentas yra pakankamai sudėtingas, bet jis sudėtingas visiems. Kaip matome, kad ne viena pasaulinė žvaigždė šito neišlaiko – rytinio plaukimo rezultatų“, – sakė I. Paipalienė.

Ji teigė, kad plaukikai nuovargį, kaip ir dauguma kitų, bando įveikti kava bei pažymėjo, kad liko patenkinta stovykla Hiracukoje, po kurios nematė jokių nerimą keliančių ženklų.

„Pakankamai aklimatizavomės, gal šiek tiek neužteko, bet turėjome gerą stovyklą Hiracukoje. Esu labai patenkinta ja. Tikėjomės, kad viskas bus gerai“, – pripažino ji.

D. Rapšio rezultatai jai – skaudi tema.

„Skaudi tema. Tikrai nebūsiu pozityvi, mano akimis tai yra blogai. Aštunta vieta pasaulyje yra gerai, jeigu vertinsime pagal vietą. Daug sportininkų iš tokių šalių kaip JAV, Australija, Italija liko už finalo borto. Šios šalys turi pačias geriausias sąlygas plaukikams. Bet pats rezultatas (D. Rapšio, – aut. past.) mane asmeniškai labai nuvylė.

Tikėjausi, kad galima plaukti žymiai greičiau, nes grubių klaidų pasiruošime negaliu pasakyti, kad būtų, kad plauktų tokiam rezultatam“, – kalbėjo trenerė.

Tiek D. Rapšiui, tiek kitiems plaukikams dar liko startų Tokijuje – galbūt jie dar nustebins ir padovanos medalių Lietuvai.


Rašyti komentarą...
B
Beržas
2021-07-27 16:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada patylėsit dikaduonai? Olimpiečiai verti pagarbos vien dėl kovos, o jei nepavyko , tai ieškokit ir ugdykit geresnius. Bet prie tokio požiūrio į vaikų fizinį aktyvuvą, mokslo ir poilsio sąlygas, mažai tikėtina - deja.
Atsakyti
-2

R
Rrr
2021-07-27 19:17:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuolis!Linkiu ir toliau neprarasti drasos ir dalyvauti visose varzybose!Jiems reikia musu palaikymo o ne…Trenere gali susilaikyti nuo komentaro!
Atsakyti
-5

.
...
2021-07-27 15:55:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas bus gerai, pasiseks kitą kartą !
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų