Pirmuoju atvirojo Australijos teniso čempionato vyrų vienetų varžybų finalininku tapo 22-jų metų prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga.

Tik 38-ą vietą pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge užimantis prancūzas ketvirtadienį pusfinalyje per 1 valandą ir 57 minutes trijuose setuose 6:2, 6:3, 6:2 nugalėjo antrąjį reitingą turėjusį ispaną Rafaelį Nadalį.

J-W. Tsongos varžovas paaiškės kitame pusfinalio mače penktadienį, kuriame triskart šio turnyro nugalėtojas šveicaras Rogeris Federeris susitiks su trečiuoju pagal reitingą serbu Novaku Djokovičiumi.

Pirmą kartą žaisiantis Didžiojo kirčio serijos turnyrų finale J-W. Tsonga tapo tik aštuntuoju tenisininku ir pirmuoju nuo 1973 metų, kuris pateko į atvirojo Australijos čempionato finalą.

Paskutinį kartą Australijos teniso pirmenybes prancūzas laimėjo 1928-aisiais, kai pergale džiaugėsi Jeanas Borotra, o paskutiniuoju prancūzu, prieš septynerius metus žaidusių šio turnyro finale, buvo Arnaudas Clementas.

Moterų vienetų varžybų finale šeštadienį praėjusių metų finalininkė penktąjį reitingą turinti rusė Marija Šarapova susitiks su trečiąja pagal skirstymą serbe Ana Ivanovič.

Moterų dvejetų varžybų finale seserys iš Ukrainos Aliona ir Kateryna Bondarenko penktadienį žais su dvyliktąja turnyro pora Shahar Peer iš Izraelio ir baltaruse Viktorija Azarenka.

Vyrų dvejetų varžybų finale septintąjį reitingą turintys prancūzai Arnaudas Clementas ir Michaelis Llodra šeštadienį finale žais su aštuntuoju pagal reitingą duetu iš Izraelio Jonathanu Erlichu ir Andy Ramu.

Australijos teniso čempionato Melburne bendrą prizų fondą sudaro 20,6 mln. Australijos dolerių.