Paskutinėse atrankų į Pasaulio krepšinio čempionatą rungtynėse lietuviai (9-3) patyrė nesėkmę. Rezultatu 63:70 (14:11, 13:24, 16:18, 20:17) jie antrąkart nusileido Prancūzijos (10-2) krepšininkams.

Po visų sužaistų atrankos rungtynių prancūzija K grupėje užima pirmąją vietą, o lietuviai žengia iš paskos – antroje. Abi komandos jau anksčiau buvo praėjusios kvalifikaciją ir turi bilietus į pasaulio čempionatą.

Pirmąjį kėlinį abi rinktinės žaidė apylygiai. Praėjus pusei pirmojo ketvirčio taiklūs Eimanto Bendžiaus ir Margirio Normanto metimai tempė lietuvių rezultatą į priekį, o vėliau dar du taiklius baudų metimus pridėjo ir Gytis Radzevičius (9:8).

Lietuvių naudai kėlinio pabaigoje rezultatą persvėrė G. Maldūnas (11:14).

Antrame ir trečiame kėlinyje lietuviams sekėsi kiek sunkiau. Antrame ketvirtyje Lietuvos krepšininkai ėmė strigti puolime, o šia situacija naudojosi prancūzai.

Trečiame ketvirtyje arenos šeimininkai ne kartą buvo atitrūkę ir dviženkle persvara. Nors M. Kuzminskas taikliai paleido ne vieną metimą iš toli, kėlinys baigėsi 10 taškų skirtumu (53:43).

Visgi ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo puikiu spurtu ir pranašumą po dviejų V. Kariniausko dvitaškių ir M. Normanto metimo iš toli ištirpdė iki 3 taškų.

Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos po puikaus G. Maldūno metimo Lietuvos rinktinė jau buvo vienu tašku priekyje (57:58).

Nors lietuviai aršiai kovėsi dėl pergalės ir pirmos vietos grupėje, prancūzų žvaigždės V. Wembanyamos metimai ištraukė arenos šeimininkus į priekį. Sumetęs šešis taškus iš eilės aukštaūgis didino Lietuvos deficitą 60:66 ir mūsiškiai varžovų nepavijo.

Prancūzijos rinktinė: Victoras Wembanyama 15, Nicolas Langas 13, Bodianas Massa 11 (4 atk. kam.), Terry Tarpey 9 (4 atk. kam.), Sylvainas Francisco 7, Pierre Pelosas 3, Andrew Albicy 2 (4 rez. perd.).

Lietuvos rinktinė: Margiris Normantas 17 (4/8 trit.), Mindaugas Kuzminskas 11 (4 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8 (6 atk. kam.), Eimantas Bendžius 4, Vaidas Kariniauskas 4 (6 rez. perd.), Donatas Tarolis 4, Kristupas Žemaitis 4.