Pirmąjį Eurolygos sezoną įveikęs Schilleris: apie simbolį Jankį ir lietuvių svarbą „Žalgiryje“

Martinas Schilleris į Kauną atkrintamųjų neatnešė, tačiau „Žalgirio“ vairininkas nuvijo į šalį visas abejones. Šaro batus užpildęs strategas atvedė kauniečius į 17 pergalių Eurolygoje.

M. Schilleris buvo didžiausia mįslė Kaune prieš prasidedant sezonui. Pergalių išlepinti „Žalgirio“ aistruoliai netikėjo, kad be Šarūno Jasikevičiaus šiame klube įmanoma sėkmė.

Visiškai kitokia kūno kalba, visiškai skirtingas žaidimo stilius, visiškai naujas požiūris. Taip, tai galėjo šokiruoti ne vieną. Tačiau reikia pripažinti, net ir be atkrintamųjų rezultatas yra džiuginantis. Nepamirškime įvertinti ir visų netekčių, skaudžios COVID-19 situacijos.

„Pirmiausia, sveikinimai vyrams laimėjus rungtynes. Taip pat, sveikinu juos su 17 pergalių Eurolygoje. Esu labai patenkintas tokiu rezultatu.

Žinoma, turėjome drugelių pilve paskutinėmis rungtynėmis, lemiamu metu kiek kritome į duobę, bet tai nesumenkina rezultato.

Rungtynėmis šiandien esu patenkintas. Žaidėme prieš labai pajėgią komandą su intensyvumu ir didele širdimi. Turėjome kontroliuoti kovą dėl kamuolių prieš antrą geriausią puolime kamuolius imančią komandą.

Sumažinome jų taškų skaičių antroje pusėje iki 31 ir tai buvo esminis momentas“, – po pergalės 93:78 prieš Atėnų „Panathinaikos“ kalbėjo M. Schilleris.

Treneris aptarė savo pirmąjį sezoną Eurolygoje, pasidžiaugė liekančiu Pauliumi Jankūnu ir akcentavo lietuvių svarbą ateityje.

(41 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“

Kaip Jūs augote, kaip treneris, pirmajame savo sezone?

Turėsiu daugiau patirties, ypač taktiškai. Tai mano didžiausias postūmis į priekį. Atsirado pripratimas prie Eurolygos tuo aspektu.

Turėjome charakterį viso sezono metu, bet vis bangavome. Bandėme sukurpti paskutinę galingą atkarpą, vis kilome iš dugno. Tad augome kartu.

Ką manote apie Pauliaus Jankūno pasilikimą dar metams?

Pokalbis su juo buvo lengvas. Tai jo klubas, visi tai supranta. Jo svarba yra didžiulė, tai ką jis čia nuveikė yra ypatinga.

REKLAMA

Organizacija džiaugiasi, kad jis tęsia karjerą. Jis meta tritaškius geriausiai savo karjeroje, duoda kokybiškų Eurolygos minučių, rūbinėje išlaiko vyrukus kartu.

Jis yra Kauno „Žalgirio“ charakteris.

Ar jau dirbama ties kito sezono komplektacija?

Aš esu pilnai susikoncentravęs į komandos žaidimą, o kiti darbai vyksta vadovų ofisuose.

Ką darytumėte kitaip, jei sugrįžtumėte į sezono pradžią?

Mūsų sezonas dar nėra baigtas, bet analizuojame tai, ką darome. Tai yra procesas apie kurį norėsiu kalbėti po sezono.

Ar turite žmonių ne iš klubo, kurie Jums ne sezono metu patartų iš šalies?

Taip, žinoma. Ne tik taktiškai, bet ir psichologiškai. Esu laimingas, kad turiu žmonių, kurie mane turi, ko pamokyti.

Ar galite keletą iš jų pavardinti?

Tai yra mano buvę treneriai ar asistentai. Vienas iš jų – Chrisas Flemingas. Visi su kuriais dirbau yra žmonės, su kuriais palaikau ryšį. Man pasisekė, kad turėjau progą su jais būti ir galiu paklausti dalykų, kurie rūpi.

Kokį įspūdį palieka galutinis rezultatas turnyrinėje lentelėje?

Mūsų direktorius sakė, kad jei sezono pradžioje būtų davę 17 pergalių – imtume tokį rezultatą. Manau, kad laimėję rungtynes su „Maccabi“ dar galėjome ir įdomiau pabaigti sezoną, bet dienos pabaigoje galime didžiuotis tokiu pasiekimu.

Šiandien daug minučių gavo jaunimas. Kaip vertinate Mareko, Roko, Martino ir kitų progresą?

Jie labai patobulėjo. Viena iš priežasčių, kodėl čia atvykau buvo tobulinti ne tik jaunimą, bet ir legionierius. Jankūnas meta geriausiu procentu tritaškius, tą patį daro Hayesas. Jokubaitis patobulėjo ir kiti.

Tai yra procesas, kuris tęsis diena iš dienos. Tai nėra ėjimas nuo rungtynių iki rungtynių. Turime kovoti už tobulėjimą ir to pasekoje ateis sėkmė.

Kokių žaidėjų norėtumėte kitame sezone?

Tai tikrai įdomus klausimas, bet pasikartosiu – sezono dar nebaigėme. Mūsų rezultatas yra neblogas, vadinasi daug detalių susiklijavo neblogai.

Turėsime apie tai kalbėti po sezono. Vienas dalykas, kuris tikrai aiškus – „Žalgiris“ prasideda nuo lietuvių. Tai yra mūsų identitetas. Eurolygoje yra gal keturios komandos, kurios turi tokį patį modelį – „Olympiacos“, „Panathinaikos“ ir „Crvena zvezda“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų