Romoje (Italija) vykstančiame Europos imtynių čempionate istoriją sukūrė Danutė Domikaitytė. Moterų svorio kategorijos iki 68 kg mažajame finale lietuvė net 9:0 sutriuškino tituluotą vokietę Anną Carmen Schell ir laimėjo bronzą. Per nepriklausomos Lietuvos istoriją to dar nebuvo padariusi nė viena imtynininkė!

Pirmajame kėlinuke lietuvė kontroliavo kovos eigą, o vokietė buvo įspėta dėl pasyvumo. A.C.Schell turėjo 30 sek. ką nors nuveikti, bet D.Domikaitytė tą laiką gynėsi sėkmingai ir už tai gavo tašką. Per pertraukėlę gydytojui dar teko stabdyti vokietės kraujavimą.

Antrajame kėlinuke vaizdas buvo panašus, tačiau teisėjas dėl pasyvumo įspėjo lietuvę. D.Domikaitytei irgi buvo skirtos 30 sek. suaktyvėti ir lietuvė apvertė varžovę, gaudama 4 tšk. Nuo tada D.Domikaitytė jau ėmė dominuoti ir triuškinančia pergale laimėjo svarbiausią karjeros kovą.

Abi sportininkės po kovos netramdė emocijų, tik A.C.Schell verkė dėl nesėkmės, o D.Domikaitytė trenerio glėbyje liejo džiaugsmo ašaras.

26-erių A.C.Schell yra 2019 m. pasaulio čempionato bronzos medalininkė ir 2019 m. Europos vicečempionė. Vokietė jau yra iškovojusi vietą 2020 m. Tokijo olimpiadoje.

Trečiadienį Lietuvai medalį šiame čempionate iškovojo Kristupas Šleiva. Jis pelnė bronzą graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 67 kg. Tai buvo pirmas lietuvių medalis Europos imtynių čempionate po 8 metų pertraukos.

Penktadienį Romoje kovas pradės laisvųjų imtynių atstovai.