5
Paulius Jankūnas (nuotr. facebook.com)

Kauno „Žalgiris“ paskutinių Eurolygos reguliariojo sezono rungtynių Pirėjuje trečiajame kėlinyje turėjo 16 taškų deficitą, bet sugebėjo pakilti ir laimėti mačą po pratęsimo – 86:85 (10:25, 21:18, 25:16, 24:21, 6:5).

5

Žalgiriečiai ketvirtfinalyje gali susitikti su tais pačiais „Olympiakos“ krepšininkais, jei Madrido „Real“ nugalės Bambergo „Brose“. Jei Ispanijos komanda pralaimės, „Žalgiris“ žais su Atėnų „Panathinaikos“.

Šeimininkai daug geriau pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio pirmavo 25:10.

Pasibaigus antrajam, „Olympiakos“ buvo priekyje 43:31.

Po pertraukos griežtas buvo vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius: „Taktiniai dalykai nėra tokie svarbūs. Neparuošėme komandos psichologinei kovai čia. Greičiausiai, mano kaltė, nes tai – mano darbas. Dar turime visą mačo pusę, o kol kas tai, ką matėme, buvo baisu.“

Griežti stratego žodžiai nepadėjo. Trečiojo ketvirčio viduryje komandas skyrė 16 taškų – 51:35.

Vis dėlto „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje pradėjo spurtą 15:0, kurį baigė ketvirtajame – 58:59.

Svečiai lemiamą ketvirtį žaidė puikiai, jo pabaigoje, po dviejų Artūro Milaknio tritaškių, pirmavo 80:76.

„Olympiakos“ sugebėjo išlyginti rezultatą. Kauno komanda turėjo penkias sekundes, bet P. Jankūnas nepataikė dvitaškio. Ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Pirėjo krepšininkai keturias papildomo laiko minutes nepelnė taškų. Vėliau Bobby Brownas pataikė vieną baudą iš dviejų, bet kamuolį atkovojo ir dvitaškį pataikė Kyle’as Wiltjeras (85:84).

Kitoje aikštės pusėje po prasiveržimo netaiklus buvo Edgaras Ulanovas, bet kamuolį sugriebė ir du taškus pelnė Paulius Jankūnas (86:85).

„Olympiakos“ turėjo tris sekundes, tačiau Vassilio Spanoulio tritaškis tikslo nepasiekė.

Prieš rungtynes

„Žalgirio“ (17 pergalių / 12 pralaimėjimų) pozicija po reguliariojo sezono nebesikeis. Kauniečiai užims šeštąją vietą.

„Olympiakos“ (19/10) kovoja dėl trečiosios vietos. Jiems ši pozicija atiteks, jeigu įveiks žalgiriečius. Pirėjo krepšininkai ir pralaimėjimo atveju galėtų liktų treti, jei Madrido „Real“ namuose nugalės Bambergo „Brose“. Kitu atveju „Olympiakos“ į priekį praleistų Atėnų „Panathinaikos“.

Trečiąją vietą užėmęs „Olympiakos“ ketvirtfinalyje susitiktų su tuo pačiu „Žalgiriu“, ketvirtąją – Madrido „Real“.

Jei žalgiriečiai laimės, jų atkrintamosiose, „Real“ pralaimėjimo atveju, gali laukti „Panathinaikos“. Jei bus patirta nesėkmė, tektų žaisti su tuo pačiu „Olympiakos“.

Pirėjo komanda prieš rungtynes turėjo daug problemų. Dėl traumų negalėjo treniruotis Jamelis McLeanas, Nikola Milutinovas, Kostas Papanikolaou, Georgios Printezis ir Kimas Tillie.

Pirmąjį tarpusavio mačą Kaune šeimininkai laimėjo 74:68.

„Olympiakos“ – prasčiausiai tritaškius metanti Eurolygos komanda (34 procentai).

Pirmasis kėlinys

„Svarbiausia neleisti jiems pelnyti lengvų taškų, kontroliuoti Vassilį Spanoulį ir snaiperius, ypač Janį Strelnieką bei Kyle’ą Wiltjerą“, – prieš rungtynes auklėtiniams rūbinėje sakė Šarūnas Jasikevičius.

„Olympiakos“ neregistravo trijų traumuotų krepšininkų – J. McLeano, G. Printezo ir K. Tillie.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

Mačą dvitaškiais pradėjo V. Spanoulis ir Hollisas Thompsonas (4:0). Pirmuosius svečių taškus pelnė P. Jankūnas (2:4).

„Olympiakos“ įmetė šešis taškus be atsako (10:2).

Šeimininkai, įpusėjus kėliniui, pirmavo 15:6.

Ilgą taškų badą nutraukė K. Wiltjero dvitaškis (17:6). Š. Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.

Po pauzės du taškus pelnė Antanas Kavaliauskas (8:17). Į tai Pirėjo komanda atsakė šešiais (23:8).

„Olympiakos“ po pirmojo kėlinio pirmavo 25:10.

Antrasis kėlinys

Ketvirtį nuo pirmųjų sekundžių pradėjo traumą išsigydęs žalgirietis Axelis Toupane’as. Jis, mindamas tritaškio liniją, pelnė pirmuosius kėlinio taškus (12:25).

„Žalgiriui“ atsiliekant 14:25, technine pražanga nubaustas Š. Jasikevičius. Jis rungtynių arbitrų reikalavo varžovams fiksuoti žingsnius.

Du taškus su pražanga pelnęs B. Daviesas sumažino deficitą (18:28).

Žalgiriečiai ketvirčio viduryje vijosi varžovus – 18:30.

Po komercinės pertraukėlės galingu dėjimu krepšį sudrebino Aaronas White’as (20:30). Vėliau tas pats amerikietis sumažino deficitą iki vienženklio (22:31).

Svečiai ištirpdė skirtumą iki septynių taškų (25:32, 27:34), bet čia pat šeimininkai truktelėjo į priekį – 40:27. Š. Jasikevičius paprašė pertraukėlės.

Po dviejų kėlinių „Olympiakos“ pirmavo 43:31.

„Visiškai niekas nepavyksta aikštėje. Turime žaisti daug geriau“, – po dviejų kėlinių konstatavo K. Pangosas.

Trečiasis kėlinys

Šaras prieš antrąją rungtynių dalį buvo griežtas: „Taktiniai dalykai nėra tokie svarbūs. Neparuošėme komandos psichologinei kovai čia. Greičiausiai, mano kaltė, nes tai – mano darbas. Dar turime visą mačo pusę, o kol kas tai, ką matėme, buvo baisu.“

Nors pirmuosius ketvirčio taškus pelnė A. Toupane’as (33:43), į tai šeimininkai atsakė penkiais (48:33).

Kėlinio viduryje skirtumas buvo išaugęs iki 16 taškų (51:35).

V. Spanoulis pataikė dvi baudas, „Olympiakos“ pirmavo 59:43.

Tuomet „Žalgiris“ kilo į šturmą. Taikliais metimais varžovus baudė E. Ulanovas, P. Jankūnas, B. Udrihas, A. White’as ir Vasilije Micičius. Kauniečiai surengė spurtą 13:0 ir prieš paskutinį kėlinį atsiliko 56:59.

Ketvirtasis kėlinys

„Sausa“ atkarpa prasitęsė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje. Dvitaškį pataikė B. Udrihas (58:59).

„Olympiakos“ iš duobės iškapstė du taškus pelnęs Vangelis Mantzaris (61:58).

Skirtumą iki minimalaus dvitaškiu su pražanga sumažino P. Jankūnas (64:65).

B. Udrihas dukart nepasinaudojo galimybe išvesti komandą į priekį. Iš pradžių prametė dvi baudas, vėliau iš geros situacijos nepataikęs dvitaškio.

B. Daviesas sumetė abi baudas, sumažindamas deficitą iki minimalaus (68:69), o vėliau pataikęs vieną iš dviejų, išlygindamas rezultatą (69:69). Netrukus amerikietis tai padarė dar kartą (71:71).

A. Milaknis pataikė iš toli, „Žalgiris“ pirmąkart išsiveržė į priekį (74:71).

N. Milutinovas pelnė du taškus su pražanga, bet nepataikė baudos metimo (73:74). Kitoje aikštės pusėje E. Ulanovas padarė tą patį, bet nuo linijos neklydo (77:73).

A. Milaknis įmetė dar vieną, gyvybiškai svarbų tritaškį (80:76).

Du taškus pelnė N. Milutinovas, o rezultatą išlygino K. Wiltjeras (80:80).

„Žalgiris“ turėjo penkias sekundes, bet P. Jankūnas nepataikė dvitaškio. Pratęsimas.

Pratęsimas

Papildomą kėlinuką galingu prasiveržimu pradėjo A. Milaknis (82:80).

B. Daviesas pataikė dvi baudas (84:80). Tuo pačiu atsakė N. Milutinovas (82:84). „Olympiakos“ taškų nepelnė praktiškai keturias pratęsimo minutes.

Bobby Brownas išprovokavo pražangą, pataikė vieną iš dviejų, bet kamuolį atkovojo ir dvitaškį pataikė K. Wiltjeras (84:85).

E. Ulanovas prametė dvitaškį, bet kamuolį atkovojo P. Jankūnas ir pelnė du taškus (86:85).

„Olympiakos“ turėjo tris sekundes, tačiau paskutinis V. Spanoulio tritaškis tikslo nepasiekė.

Statistika

„Olympiakos“ dvitaškius metė 67 procentų taiklumu (22/33).

Kauno komanda iš trijų taškų zonos atakavo aštuonis kartus, Pirėjo – 27-is.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (5/8 dvitaškių, 6/7 baudų, 6 rezultatyvūs perdavimai, 6 išprovokuotos pražangos, 6 klaidos), Nikola Milutinovas 15 (7/9 baud., 9 atk. kam., 6 išpr. praž.), Brianas Robertsas 12.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18 (10/11 baud., 7 išpr. praž., 6 atk. kam., 5 pražangos), Paulius Jankūnas 15 (7/8 dvit.), Edgaras Ulanovas 11.