0

Nesunkią pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo E grupės rungtynėse pasiekė Kauno „Žalgiris“, savų sirgalių akivaizdoje užtikrintai patiesęs Berlyno „Alba“ klubą – 92:56 (26:21, 18:16, 24:9, 22:10).

Žalgiriečiai dvitaškius metė net 64, tritaškius – 45 proc. taiklumu. Kauniečiai atliko 22 rezultatyvius perdavimus, o „Alba“ suklydo net 23 kartus. Be to, „Žalgiris“ iš viso surinko net 126 naudingumo balus, kai vokiečiai – vos 34.

Joano Plazos auklėtiniai buvo patyrę tris pralaimėjimus iš eilės. Dabar kauniečiai savo sąskaitoje turi 2 pergales ir 4 pralaimėjimus. Vokiečių kraityje – 1 laimėjimas ir 5 nesėkmės.

Kitą savaitę Eurolygoje – pertrauka. Artimiausias rungtynes „Žalgiris“ žais vasario 14 dieną namuose prieš Bambergo „Brose Baskets“.

„Žalgirio“ sirgalių mače su „Alba“ – mažiausiai šį sezoną Eurolygos rungtynėse. Susitikimo pradžioje taškus rinko tik vokiečiai (4:0), tačiau per porą minučių žalgiriečiai galiausiai prisiderino savo taikiklius ir lygino rezultatą – 4:4. „Alba“ vėl buvo nežymiai atitrūkusi (4:8), tačiau „Žalgiris“ taip pat įjungė aukštesnę pavarą ir M. Popovičius tritaškiu greitoje atakoje iš eigos persvėrė rezultatą – 9:8. Dviejų T.Dardeno dėjimų dėka „Žalgiris“ beveik įsibėgėjo (15:12), bet nepelnytai D. Lavrinovičiui skirta nesportinė pražanga leido svečiams išsiveržti į priekį – 15:17. Vis dėlto T.Dardeno (9 tšk.) ir A.Juškevičiaus tritaškiai atstatė situaciją į savo vietas ir kauniečiai pirmąjį ketvirtį laimėjo 26:21.

Nors antrąjį kėlinuką „Žalgiris“ pradėjo daugiau su atsarginiais žaidėjais, komanda ėmė tolti 32:24. J.Plazos auklėtiniai vis grasindavo vokiečiams atitrūkti dviženkle persvara, tačiau tikslui pasiekti visad pritrūkdavo arba tikslumo, arba „Alba“ pramestų metimų. Vis dėlto Berlyno krepšininkai negalėjo ilgai atsilaikyti – perėmęs kamuolį M.Kuzminskas dėjimu padidino skirtumą iki vienuolikos 44:33. Deja, bet iki didžiosios pertraukos „Alba“ klubui pavyko sušvelninti deficitą – 44:37.

Puikiai trečiąjį kėlinį pradėję žalgiriečiai per pustrečios minutės spurtavo 8:0 ir įgijo solidų pranašumą 52:37. „Žalgiris“ pratęsė spurtą (14:0) ir 5 minutes neleidęs priešininkams įmesti taškų ėmė juos triuškinti – 58:37. „Alba“ atgavo kvėpavimą ir pajutusi žaidimo skonį bandė sugrąžinti intrigą – 60:45. Vis dėlto Vokietijos ekipa galėjo džiaugtis neilgai. Vėl sustygavęs žaidimą „Žalgiris“ susigrąžino turėtą persvarą – 66:45.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ tiesiog triuškino varžovus ir nepaliko jiems jokių vilčių.

„Žalgiris“: M.Popovičius 22 (5 rez. perd., 8/11 met., 29 naud. bal.), T.Dardenas 17 (7/8 met.), M.Kuzminskas 14 (6/8 met.), K.Lavrinovičius ir M.Delašas 8, D.Lavrinovičius 7, A.Juškevičius 6, R.Kaukėnas 5, O.Lafayette‘as ir V.Lipkevičius 2, J.Foote‘as 1.

„Alba“: Y.Idbihi 12, D.Byarsas 10, D.Thompsonas ir J.Fosteris 8.