„Penktasis kėlinys“: Jomanto naujos pareigos „Dzūkijoje“ ir Gailius Utenoje

„Penktojo kėlinio“ laidoje šią savaitę Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis, portalo žurnalistas Tautvydas Kubilius ir žurnalistė Gabrielė Miknevičiūtė atsakė į skaitytojų užduotus klausimus. 

Raštu pateikiame įdomiausius atsakymus į klausimus, o visus išgirsite ir pamatysite laidos įraše.

– Surikiuokite LKL komandas pagal pajėgumą nuo paskutinės vietos?

Visi laidos dalyviai vieningai: „Dzūkija“, „Nevėžis“, „Šiauliai“, „CBet“, „Neptūnas“, „Pieno žvaigždės“, „Juventus“, „Lietkabelis“, „Rytas“, „Žalgiris“. 

– Kodėl „Ryto“ komanda yra taip nemėgiama Lietuvos žmonių, taip pat ir žurnalistų. Ar nemanote, kad žurnalistai, rašydami blogai apie „Rytą“, tikisi lengvų „clickų“.Tuo tarpu apie „ypatingąjį“ „Žalgirį“ bijo blogą žodį pasakyti, nes žino, kad susilauks neigiamu reakcijų, juolab, kad ir didžioji dalis Lietuvos sporto žurnalistų yra už „Žalgirį“.

T.K.: Nemanau, kad kažkas iš žurnalistų turi daug simpatijų ir antipatijų klubų atžvilgiu. Jos atsiranda nebent konkrečių žmonių atžvilgiu dėl jų kažkokių veiksmų.

G.M.: „Žalgiris“ rodė gerus rezultatus, todėl visi rašė teigiamai. Apie „Rytą“ susiformavo tokia nuomonė dėl daugybės abejonių keliančių sprendimų. E.P.: Tą darbą dirbu jau 14 metų ir nesergu už jokią komandą. Kartais galima sakyti, kad yra žurnalistų, kurie labiau mėgsta tam tikras asmenybes, pavyzdžiui, Jasikevičius. Tai yra žmogiškas dalykas, kad kažkam simpatizuoji labiau. Pamenu, kaip „Siemens“ arenoje vienas kolega lygino Adomaičio ir Jasikevičiaus darbą bei idealizavo „Žalgirio“ strategą. Situacija niekada nesikeičia, nes vienos komandos sirgaliai kaltina, jog esi kitos aistruolis ir – atvirkščiai.

– Ar „Juventus“ gali konkuruoti dėl 3 vietos?

– Visi laidos dalyviai mano, kad Utenos ekipa tikrai pajėgi grumtis dėl bronzos medalių.

– Kokia situacija su „Ryto“ sunkiuoju kraštu?

E.P.: „Rytas“ šiuo metu vis dar yra paieškose. Žinau, kad klubas domėjosi Kennethu Hortonu, kuris praėjusiame sezone žaidė Brešos klube, bet jis pasuko į „San Pablo“ ekipą. Taip pat siūlytas buvo Maurice‘as Ndouras, kuris dar yra laisvasis agentas, bet jis sostinės klubui tuo metu buvo per brangus. Kas žino, gal situacija pasikeis, bet mačiau, jis domina Saragosos ekipą. 

REKLAMA

– Kiek maždaug „Rytas“ turi pinigų paskutiniam pirkiniui?

E.P.: Galima skaičiuoti, kad apie 150–160 tūkstančių eurų.   – Kokio stiliaus „ketvirto numerio“ reikia „Rytui“? T.K.: Tokio, kuris galėtų pataikyti tritaškį ir „iš bėdos“ sužaisti centu. Kitokio tipo nei Kulvietis, kažkiek atletiškesnio, gerai kovojančiu dėl kamuolių. 

– Kodėl „Neptūnas“ taip nusirito biudžeto prasme?

E.P.: Komandos savininko verslams karantinas neišėjo į naudą ir jis paprašė grąžinti 800 tūkst. eurų paskolą klubui. Panaši situacija, kokia buvo „Ryte“ su Kleiza, kuris skolino klubui pinigus.

– Ar pasiteisinęs NBA burbulas? Galbūt tai būtų pavyzdys Eurolygai?

E.P.: Manau, kad pasiteisino, nes krepšinis vyksta ir reikia tikėtis, jog nebus tų užsikrėtusių koronavirusu. Kalbant apie Eurolygą, tai būtų geras pavyzdys. Galvoju, kad čia įmanomi turai. Tarkime, kad Kaune, Vokietijoje ir dar kažkur susirinka po 6 komandas ir jos sužaidžia dukart tarpusavyje. Tada tos ekipos grįžta į savo šalis ir ten pasiveja kitas komanda pagal nacionaliniuose čempionatuose sužaistus susitikimus. Vėliau, vėl daromas toks turas, bet jau pakeitus ekipas, kad kitos sužaistų tarpusavyje.

T.K.: Galima gyventi gyvenimą su šiuo virusu ir reikia su tuo susitaikyti. Jeigu užfiksuojamas kažkoks atvejis ekipoje, tas žaidėjas izoliuojamas, tiriami visi kiti ir žaidžiame toliau. Klausimas, kada ta vakcina bus. Reikia žaisti ir tiek.

G.M.: Reikia žaisti ir tiek. Čia krepšininkai kalba, kad tai yra padidinta rizika, bet visi žmonės dabar gyvena tokiomis sąlygomis ir eina darbą, o jų darbas ir yra žaisti krepšinį. Nereikėtų išskirti sporto iš kitų profesijų.

 – Ar sutinkate, kad A.Goudelockas yra ryškiausia žvaigždė Lietuvoje po M.Browno?

T.K.: Man ryškesnė žvaigždė buvo Beno Udrihas, kuris yra tapęs dukart NBA čempionu.

E.P.: Goudelockas pagal puolimo talentą tikrai didžiausia po Browno. Vis dėlto pagal pasiekimus ir pėdsaką Eurolygoje nereikėtų pamiršti Jasikevičiaus, kuris rungtyniavo ir „Ryte“, ir „Žalgiryje“.

REKLAMA

– Kas pateks į NBA aktrintamąsias?

E.P.: „Trail Blazers“ reikia vienos pergalės ir jie ten pateks. „Grizzlies“ sunkiai gali įveikti varžovus dukart. Manau, kad serija tarp „Lakers“ ir „Trail Blazers“ įdomesnė būtų nei prieš Memfio ekipą.

– Ar jūsų nuomonė pasikeitė apie R.Jarutį, kai „Rytas“ taip padirbėjo vasarą?

E.P.: Kartais Jarutis ne viską pasako iki galo. Šią vasarą jis prasisuko labai gudriai: už Blaževičiaus algą išlaikė Echodą, už Sirvydžio išpirką nupirko Goudelocką. Išsaugotas Butkevičius, kas yra geriausias dalykas. Jarutis mėgsta gerus darbus daryti tyliai – kartais jis sako, kad čia nieko nevyksta, o jau ant stalo turi du pasirašytus kontraktus. Jarutis parodė, kad gali protingai darbuotis klube ir tam nereikia Lino Kleizos pagalbos sporto direktoriaus poste.

G.M.: Gerai pasakė žodį „gudriai“ – tai puikiai apibūdina jį. Kaip apie specialistą jį nieko blogo negaliu pasakyti.

T.K.: Vertinant „Ryto“ vasaros darbus, galima rašyti net 9 balus. Vasaros pradžia buvo tokia tragiška, bet sudėtis sukomplektuota gražiai.

– Teko girdėti, kad A.Jomantas komplektuoja „Dzūkiją“. Ar tai tiesa?

E.P.: Taip, jis tikrai bendrauja su agentais ir renka žaidėjus lietuvius. Tuo tarpu Tomas Pačėsas rūpinasi legionierių selekcija. Turbūt Jomantas galvoja apie ateitį ir baigęs karjerą norėtų užimti sporto direktoriaus pareigas.

– Kas girdėti apie D.Adomaičio tolimesnę darbovietę?

E.P.: Dauguma komandų jau ruošiasi sezonui, todėl turi trenerius. Manau, kad Adomaitis pradės sezoną be darbo ir lauks pirmos atleidimo bangos, kuri gali būti lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje.

G.M.: Nemanau, kad Dainius pražus, nes yra gero lygio treneris ir sezono metu Europos taurės ekipos darys pakeitimus bei savo šansą Adomaitis gaus.

– Kiek rimtas „Juventus“ susidomėjimas D.Gailiumi?

E.P.: Susidomėjimas tikrai rimtas: Gailius paprašė dar kelių dienų palūkėti, nes derasi su užsienio ekipa. Jeigu ten nepavyks, turbūt pasuks į Uteną, kas būtų tikrai rimtas pastiprinimas.

– Kas turėjo geresnę karjerą – R.Šiškauskas ar L.Kleiza?

E.P. ir T.K. mano, kad Šiškauskas, o G.M. pasirinko Kleizą ir argumentavo tuo, kad jis turėjo sėkmingų sezonų NBA.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų