Savo pasirodymą 2023 m. pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje (Japonija) pirmadienio rytą pradėjo keturi Lietuvos atstovai. Nors į baseiną šoko Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Erikas Grigaitis ir Danas Rapšys, visgi į pusfinalį patekti savo rungtyje pavyko tik Rūtai.

Pirmasis iš lietuvių Fukuokos baseine pasirodė E. Grigaitis, kuris finišą pasiekė per 55,23 sek. ir užėmė 30-ąją vietą.

20-metis pasaulio čempionate dalyvauja jau antrąjį kartą, o pernai Budapešte vykusiose pirmenybėse šioje rungtyje buvo diskvalifikuotas.

Tiesa, šį sezoną sportininkas yra užfiksavęs geriausią savo karjeros laiką. Distanciją lietuvis yra įveikęs per 54,71 sek., tačiau ir tokio laiko šio čempionato pusfinaliui pasiekti būtų neužtekę, kadangi pusfinalio riba šįkart – 53,94 sek.

Olimpinis šios rungties normatyvas – 53,74 sek.

Kiek vėliau į baseiną šoko K. Teterevkova ir R. Meilutytė.

Rūtai pavyko pasiekti geriausią laiką nuo sugrįžimo į sportą. R. Meilutytė finišavo per 1 min. 04,67 sek., o iki šiol greičiausias jos laikas buvo 1:04,35 min, užfiksuotas  debiutiniame 2013 m. pasaulio čempionate Barselonoje.

Daugiau apie R. Meilutytės pasirodymą galite paskaityti čia.

Tuo tarpu K. Teterevkovai plaukimas nesusiklostė taip sėkmingai. Nors sportininkė pasiekė geriausią savo sezono rezultatą (1:06,96), tačiau iki pusfinalio jai pritrūko 0,09 sek. ir ji užėmė 17-ąją vietą.

Geriausias Kotrynos karjeros rezultatas šioje rungtyje yra 1:06,35 min.

Galiausiai, D. Rapšio pasirodymas susiklostė labai panašiai, kaip ir K. Teterevkovos.

Per 1 min. 46,87 sek. distanciją įveikęs Danas užėmė 17-ąją vietą, o iki pusfinalio jam pritrūko 0,17 sek.

Geriausias plaukiko rezultatas šį sezoną buvo 1:45,69 min., kuris būtų leidęs jam ramiai pasiekti pusfinalį.

Būtent tokiu greičiu finišavo amerikietis Luke`as Hobsonas, kuris tapo atrankos lyderiu. Antras liko britas Matthew Richardsas (1:45,82), o trečias rumunas Davidas Popovici (1:45,86).