Trečiadienį pasaulio čempionato atrankos I grupės lyderių rungtynėse Anglijos rinktinė po paskutinėmis minutėmis praleisto įvarčio svečiuose 1:1 neįveikė Lenkijos rinktinės bei prarado pirmąjį tašką atrankoje.

Prieš rungtynes Anglijos rinktinės žaidėjai priklaupė ant vienio kelio, tuo tarpu Lenkijos futbolininkai atsisakė tą padaryti. 55 tūkst. Lenkijos rinktinės sirgalių tuo metu anglus pasitiko itin garsiai švilpdami.

Vienintelį Anglijos komandos įvartį pelnė Harry Kane‘as, puikiu tolimu smūgiu pasižymėjęs 72-ą rungtynių minutę. H.Kane‘ui tai buvo 41-as įvartis visose varžybose už Anglijos rinktinę, tačiau tik antrasis už baudos aikštelės ribų. Kitas toks įvartis krito 2018 m. birželį prieš Nigeriją.

Lenkijos rinktinę išgelbėjo 90+2 minutę galva pelnytas Damiano Szymanski įvartis. Pasaulio čempionato atrankose Anglijos rinktinė tik trečią kartą paleido pergalę iš rankų per pridėtą laiką. Prieš tai iš anglų atimti pergalę pavyko Albanijai (2001 m.) ir Škotijai (2017 m.).

Po šių rungtynių ir Albanijos rinktinės pergalės 5:0 prieš San Mariną, Lenkijos ekipa (11 tšk.) nukrito į trečią vietą grupėje ir į priekį praleido albanus (12 tšk.).

Tuo tarpu Anglija (16 tšk.) nuo artimiausių varžovų albanų yra atitrūkusi 4 taškais ir žengia pirma.

Užtikrintą pergalę J grupėje iškovojo Vokietijos rinktinė, kuri 4:0 nugalėjo Islandiją. Vokietijos rinktinei po įvartį pelnė Serge Gnabry (4‘), Antonio Rudigeris (24‘), Leroy Sane (56‘) ir Timo Werneris (88‘).

Sudėtingą pergalę šventė Ispanijos rinktinė, kuri 2:0 palaužė Kosovą. Ispanijos ekipoje pirmąjį įvartį pelnė Pablo Formalso (32‘), o rungtynių pabaigoje pasižymėjo ir Ferranas Torresas (90‘).

F.Torresas tapo pirmuoju žaidėju nuo 2017 m. Davido Silvos (7 įvarčiai), pelniusiu šešis ar daugiau įvarčiu už Ispaniją per kalendorinius metus. Prie Luiso Enrique Martinezo puikiai rungtyniauja Alvaro Morata, kuris tiesiogiai prisidėjo prie 10 įvarčių (8 įvarčiai ir 2 rez. perd.) ir yra daugiausiai tai padaręs žaidėjas.

Kitas – F.Torresas, pelnęs 9 įvarčius ir atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą.

E grupėje Velso rinktinė namuose 0:0 sužaidė lygiosiomis su Estija, kuri iškovojo pirmąjį tašką šioje grupėje. Po šių rungtynių iš visų atrankos komandų be taškų liko tik Lietuvos, San Marino ir Gibraltaro ekipos.

Rinktinės į pasaulio čempionato atranką sugrįš spalio 8-ą dieną.