Netoli Vilkijos esančioje Padauguvoje gyventojai moka džiaugtis net ir mažais, bet gražiais dalykais. Taip priešpaskutinį rugsėjo penktadienį jie džiaugėsi naujuoju krepšinio stovu, pastatytu vykdant bendrą Kauno rajono savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos projektą, kuriuo siekiama sujungti dvi Lietuvos religijas – tradicinę ir antrąją, krepšinį, praneša LKF.

Projekto metu Kauno rajone restauruojami ir statomi nauji mediniai kryžiai bei kyla krepšinio stovai. Šiuo prasmingu projektu siekiama Kauno rajone puoselėti etninę kultūrą ir tęsti kryždirbystės tradicijas, gerinti jaunimo užimtumo ir vaikų laisvalaikio formas.

Padauguvos jaunimas patys savo rankomis pastatė dovanotą krepšinio stovą, ruošdamiesi priimti svečius išdažė aikštelės prieigose esančius metalinius treniravimosi skersinius. Susirinkusių vaikų ir šventiškai nusiteikusios Padauguvos bendruomenės pasveikinti atvažiavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas kartu su administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popoviene, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

REKLAMA

Svečiai atvažiavo ne tuščiomis rankomis: V. Makūnas su R. Popoviene Padauguvos jaunimui padovanojo visą maišą krepšinio kamuolių, o M. Balčiūnas įteikė kamuolį, papuoštą paties LKF prezidento, legendinio krepšininko Arvydo Sabonio parašu. Perkirpus simbolinę stovo juostelę pirmieji metimai į krepšį teko V. Makūnui ir taiklumą pademonstravusiam M. Balčiūnui.

Gražius sveikinimo žodžius ir dainas lydėjo svarbiausias šventės akcentas – jaunuolių krepšinio 3x3 varžybos.

Vėliau renginys persikėlė į Vilkijos apylinkių Ringovės kaimą. Ten buvo iškilmingai pašventintas Maironio 150-mečio jubiliejui skirtas medinis kryžius. Panevėžio tautodailininko Donato Jasinevičiaus sukurtas kryžius išsaugojo senovinius lietuviškus kryždirbystės principus. Pasak autoriaus, dvylika spindulių simbolizuoja sklindančią šviesą. Šie spinduliai ir tarp teksto esantys tulpių dekoro elementai sukurti atsigręžiant į lietuvių liaudies tematiką.

Bendras Lietuvos krepšinio federacijos ir Kauno rajono savivaldybės projektas bus užbaigtas jau kitą savaitgalį. Rugsėjo 29 dieną 11.30 val. priešpaskutinis atnaujintas kryžius bus atidengtas Zapyškio senosiose kapinėse, o paskutinis rugsėjo 30-ąją 13 val. — Raudondvario bažnyčios šventoriuje. Šiuose renginiuose apsilankę žmonės pirmieji išvys ir gražų leidinį, kuriame įamžintas visas šiais metais vykdytas projektas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų