Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriai dėl prastos vandens kokybės vėl atšaukė triatlonininkų treniruotes Senos upėje, todėl dar labiau sustiprėjo abejonės, ar pirmadienį, kaip planuota, įvyks varžybos.
Pastarąją savaitę dėl vandens užterštumo Senos upėje buvo atšauktos visos treniruotės, be to, ten numatytas vyrų varžybas teko atidėti parai.
Jas pagaliau pavyko surengti po moterų varžybų trečiadienį.
Manoma, kad ketvirtadienio naktį praūžusi stipri liūtis vėl užteršė upės vandenis, nes dėl liūčių, kaip žinia, upių vanduo užsiteršia nuotekomis.
Paryžiaus olimpiados atstovė spaudai Anne Descamps (En Dekamp) žurnalistams sakė, kad šeštadienio vakarą sportininkams buvo pranešta apie atšauktas sekmadienio treniruotes.
„Toks sprendimas priimtas po pastarosiomis dienomis lijusio lietaus“, – sakė ji.
„Tikimės, kad orų prognozės pagerės (...) Viliamės, kad rytoj galėsime surengti varžybas ir rytoj ryte priimsime sprendimą, kaip ir planuota“, – pridūrė ji.
Ji atsisakė pateikti naujausius vandens kokybės rodmenis.
Mišrioje triatlono estafetėje dalyvauja po du vyrus ir dvi moteris. Jie turi nuplaukti 300 metrų, važiuoti dviračiu 7 km ir 1,8 km bėgti.
Estafetė buvo pristatyta 2021 metais surengtose Tokijo olimpinėse žaidynėse, tąkart auksą šioje rungtyje iškovojo Jungtinė Karalystė.
Plaukimas Senos upe taip pat numatytas rugpjūčio 8–9 dienomis, kai atitinkami vyks 10 km moterų ir vyrų plaukimo maratonai.
Pastarosiomis dienomis daugelį triatlonininkų nustebino Senos srovės stiprumas, o kai kurie skundėsi dėl vandens, vėluojančių treniruočių bei vyrų varžybų.
„Plaukdamas po tiltu pajutau ir pamačiau dalykus, apie kuriuos nereikėtų per daug galvoti“, – po plaukimo laikraščiui „Parisien“ sakė varžybų dalyvis belgas Jolienas Vermeylenas (Žolinas Vermeilenas), tačiau daugiau nieko nepasakojo. Paryžiaus organizatoriai teigė, kad pagal Pasaulio triatlono kriterijus vandens kokybė buvo „labai gera“.
Varžybų dieną fekalijose randamų E. Coli bakterijų kiekis buvo 192–308 kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 mililitrų vandens – gerokai mažesnis už viršutinę leistiną ribą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!