Penktadienio vakarą Atėnuose pergalingai naują Eurolygos sezoną pradėjo Pirėjo „Olympiakos“, kuri 88:78 (23:22; 13:21; 16:16; 22:15; 14:4) vietos „Panathinaikos“.

Intriga komandų dvikovoje kilo jau nuo pat pirmųjų minučių. „Panathinaikos“ į priekį išsiveržė tik antrajame kėlinyje, kai pelnė 9 taškus be atsako – 39:29.

„Olympiakos“ atsitiesė trečiojo kėlinio pabaigoje (52:53), bet PAO per likusį laiką pelnė 6 taškus be atsako ir vėl truktelėjo į priekį – 59:52.

Lemiamą atkarpą OLY pradėjo 4 minučių spurtu 11:0 ir perėmė iniciatyvą – 63:59. Čia pat sekė ir gera „Panathinaikos“ atkarpa (7:0), po kurios vėl pirmavo „žalieji“ – 66:63. Svečiai dvi atakas iš eilės baigė tritaškiais – 69:66. Čia pat rezultatas tapo lygus ir toks jis buvo prasidėjus paskutinei minutei – 74:74.

Abiems ekipoms apsikeitus klaidomis ir netiksliais metimais, Mathiasas Lessortas apmaudžiai suklydo vos atkovojęs kamuolį savo aikštės pusėje bei oponentams paliko 20 sekundžių. Thomasas Walkupas nepataikė, o Kostas Sloukas nuskuodė į kitą aikštę pusę ir prametė pergalingu galėjusį tapti metimą – 74:74.

Pratęsime „Panathinaikos“ visiškai sustojo – pirmuosius ir vienintelius taškus pelnė tik paskutinėmis sekundėmis, kai jau turėjo 13 taškų deficitą.

M. Grigonis per 30 minučių įmetė 17 taškų (2/3 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 1/2 baudos metimai), sugriebė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, sykį suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Primename, kad šiose rungtynėse nepasirodė „Olympiakos“ atstovaujantis Ignas Brazdeikis.

„Panathinaikos“: Kostas Sloukas 20, Marius Grigonis 17, Juancho Hernangomezas 13, Mathiasas Lessortas 10, Aleksanderis Balcerowskis 7.

„Olympiakos“: Thomasas Walkupas ir Alecas Petersas po 17, Nigelas Williamsas-Gossas 16, Nikola Milutinovas 15, Isaiah Canaanas 14.