Olimpinio krepšinio ketvirtfinalio intrigos: netikėtumo faktorius, favoritų suklupimas ir Slovėnijos šokis

Sekmadienį paaiškėjo visos komandos, kurios olimpinio krepšinio turnyro ketvirtfinalyje grumsis dėl patekimo tarp keturių stipriausių komandų ir kovos dėl medalių. Didesnių netikėtumų grupių etape nebuvo užfiksuota.

Vienintelė rinktinė, kuri nuvylė, buvo Nigerija. Draugiškų rungtynių maratone Nigerijos krepšininkai buvo iškovoję pergalę prieš Greggo Popovichiaus vadovaujamą Jungtinių Amerijos Valstijų (JAV) rinktinę, tačiau iš Tokijo olimpinių žaidynių Nigerija grįžta su riestainiu.

Rungtynių laikai (antradienis, rugpjūčio 3d. ):

Slovėnija – Vokietija 04:00 val. (transliaciją rodys per TV6)

JAV – Ispanija 07:40 val. (mačą transliuos TV3)

Prancūzija – Italija 11:20 val. (rungtynes stebėti galėsite TV3 kanale)

Australija – Argentina 15:00 val. (dvikovą rodys TV6).

Pirmoji dienos dvikova: Slovėnija – Vokietija 

Šioje poroje turėtų būti mažiausiai netikėtumų – vokiečiai į ketvirtfinalį žengė kaip trečioji savo grupės komanda, o Europos čempionai paskutiniajame grupės mače įveikė pasaulio čempionus ispanus, tad tai Vokietijos rinktinės pozityviai nenuteikia.

Žvelgiant iš Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės perspektyvos – jie netūrėtų atleisti gazo pedalo ir pernelyg atsipalaiduoti. Rungtynėse su Ispanijos rinktine matėme, kad ir be Luka Dončičiaus slovėnai turi ginklų puolime, tad Vokietijos rinktinei bus labai sunki misija įveikti varžovus.

Vokiečiams bus sunkoka sugaudyti visus Slovėnijos metikus, o L. Dončičiaus kaip žinia sustabdyti praktiškai neįmanoma, tad įdomu, kokią taktiką bus parengęs Vokietijos rinktinės strategas Henrikas Rodlas.

Vokietijos rinktinei, norint iškovoti pergalę, reikės itin branginti kamuolį. Tokijuje vokiečiai vidutiniškai klysta net po 17,3 karto, kas yra labai daug. Greitajame puolime grėsminga Slovėnija baus už menkiausią klaidelę.

Maoda Lo vedamai rinktinei taip pat reikės fortūnos ir taiklių tolimų bombų. Pageidautina net daugiau nei įprasta. Jei vokiečiams nekris tritaškiai, jų šansai laimėti yra itin minimalūs.

Dar viena galimybė – pasistengti Mike‘ą Tobey įvelti į baudų problemą ir kaip įmanoma greičiau jį priversti susirinkti savo asmenines pražangas. Slovėnai neturi antro gero vidurio puolėjo. Nors reikėtų paminėti, kad Žiga Dimecas prieš ispanus sužaidė karjeros rungtynes, vilkėdamas Slovėnijos rinktinės marškinėlius.

Ko reikėtų slovėnams – nieko ypatingo. Žaisti savo žaidimą, pasistengti provokuoti varžovus greitiems, neparuoštiems metimams, bandyti žaisti agresyviai, bėgti į greitą puolimą ir atakuoti du prieš du situacijose Vokietijos rinktinės aukštaūgius, kurie nėra patys geriausi gynyboje. Ypač keitimosi gynyboje.

Prognozė: 112:93 pergalę švęs slovėnai.

Gigantų kova: Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) – Ispanija

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinės vienintelis pralaimėjimas atnešė blogiausią scenarijų – dvikovą su JAV rinktine. Nė viena komanda nenorėjo susidurti su Greggo Popovichiaus ekipa, tačiau dabar Sergio Scariolo krepšininkai turės persigrupuoti ir susikaupti dvikovai su JAV. Prancūzai įrodė, kad JAV ekipa nėra tokia nenugalima, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

REKLAMA

Atrodo, kad JAV ekipa jau priprato prie vienas kito, prie FIBA taisyklių, aikštelės ir kiek kitokio teisėjų darbo. Visgi jei JAV norės laimėti, jiems reikės susikaupti, pasiruošti kietam krepšiniui, kiek neįprastai zoninei gynybai ir tikėtis, kad jiems kris tolimi metimai. Prieš prancūzus pamatėme, kas įvyko, kai amerikiečiai nepataikė iš distancijos.

JAV ekipa turės sutelkti didesnį dėmesį po krepšiu. Apart prancūzų, jie neturėjo didesnio pasipriešinimo ir didesnės grėsmės po krepšiu. Ispanai turi ne vieną krepšininką, kuris itin gerai kovoja dėl kamuolių, yra fiziškas, aukštas. Tad G. Popovichiaus ekipai bus svarbi kova dėl atšokusių kamuolių.

Ispanijos pusėje labai svarbu bus tai, ar jiems pavyks atsistatyti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Dauguma ispanų jau nebėra aukščiausiame karjeros taške, tad kiekviena valanda, kiekviena minutė poilsio – itin svarbi.

Gynyboje ispanai gali pritaikyti zoninę gynybą, kuri bent kuriam laikui išmuš JAV ekipą iš komforto zonos. Tą jau matėme su Slovėnijos ekipa, su kuria zoninė gynyba buvo pasiteisinusi ir slovėnai porą minučių negalėjo užpulti varžovų krepšio.

Ispanams žūtbūt reikės pataikyti iš distancijos, o progų tikrai bus. Tereiks pataikyti. Rungtynėse su slovėnais S. Scariolo ekipa prametė labai daug laisvų metimų, tad metimų realizacija bus labai svarbus aspektas. Prie tikslių laisvų metimų realizuotojų reikėtų pridėti Ricky Rubio metimus. Vienas geriausių Ispanijos rinktinės gynėjų mače su Slovėnija neišnaudojo labai daug gerų progų. Ispanams tikrai reikės geresnio R. Rubio žaidimo puolime, jeigu pastarieji norės pakovoti dėl pergalės.

Grįžimas į gynybą po klaidos ir greito puolimo stabdymas. JAV krepšininkai itin mėgsta bėgti, bausti varžovus po kiekvienos klaidos, tad ispanams, kurie yra itin patyrė, reikės dar labiau branginti kamuolį, nors su Slovėnijos rinktine padarė pakankamai mažai klaidų – 8, iš kurių 2 buvo per paskutinę minutę.

REKLAMA

Prognozė: 85:79 pergalę švęs JAV.

Netikėtumo faktorius: Prancūzija – Italija

Prancūzai grupių etape iškovojo visas tris pergales, tarp kurių buvo įveikta ir JAV rinktinė. Gynėjų linijos į priekį tempiama Prancūzijos rinktinė demonstruoja solidų krepšinį, tačiau kol kas Evano Fournier ir Nando de Colo vedama rinktinė turėjo tik vieną rimtesnį varžovą – JAV, kai tuo tarpu italai iš prarajos krašto spėjo išlipti du kartus ir visos jų rungtynės buvo gana intensyvios.

Prancūzijos rinktinė turėtų akcentuoti kovą dėl kamuolio po krepšiais – tiek Rudy Gobertas, tiek Moustapha Fallas, tiek Guerschonas Yabusele, tiek Vincentas Poirier turėtų būti tie žmonės, kurie kovos dėl kiekvieno 50/50 kamuolio ir suteiks papildomų progų prancūzams. Italai nėra ta komanda, kuri ypač gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių. Galima sakyti, kad Italijos rinktinė pralaimėjo australams vien dėl to, nes nesugebėjo atsikovoti kamuolių gynyboje ir suteikė pernelyg daug progų varžovams kartoti savo metimus.

Visgi įdomu, ar E. Fournier pavyks išlaikyti įspūdingą stabilumą ir gerą formą puolime. Jis turėtų būti žmogus numeris vienas, į kurį orientuosis italų komanda.

Italai šiame čempionate taip pat demonstruoja gerą krepšinį, tačiau iki dar geresnio krepšinio jiems trūksta stabilumo ir didesnio indelio iš jų žvaigždės Danilo Gallinari. Kol kas krepšininkas tikrai nespindi bei atkrintamųjų etape galėtų būti tas žaidėjas, kuris nuspręs šių rungtynių baigtį.

Tokijuje kol kas maloniai stebina Nico Mannionas, kuris vidutiniškai renka po 15 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, reikia tikėtis, kad kol kas svarbiausiame mače jo ranka prie tritaškio linijos nesudrebės. Jis yra neblogas metikas, tačiau kol kas yra pataikęs vos 4 tritaškius iš 15.

Italijos rinktinė turi ir gali tikėtis didesnio indelio iš Nicolo Melli ir Achille Polonaros, kurie kol kas tikrai nedemonstruoja geriausio savo žaidimo.

REKLAMA

Šis mačas turėtų būti tikras desertas krepšinio sirgaliams. Prognozė šioje poroje – pirmoji olimpinio krepšinio turnyro staigmena: Italija nukaus prancūzus 85:81 ir tęs kovą dėl medalių.

Paskutinis dienos mačas: Australija – Argentina

Australijos ir Argentinos yra gan skirtingos – australai labiau mėgsta kietą, gynybinį ir kiek daugiau sistemingesnį krepšinį, o argentiniečiai yra laisvo žaidimo propaguotojai, kurie bet kurią atakos sekundę gali paleisti metimą iš praktiškai bet kurios vietos aikštelėje.

Australų didžiausias pranašumas – priekinė linija. Nors australai neteko Arono Bayneso, tačiau jų priekinė linija išlieka didžiausiu pranašumu prieš argentiniečius. Buvęs žalgirietis Jock‘as Landale‘as ir Nickas Kay‘us turėtų būti tie, kurie laužys argentiniečių gynybą.

Australams bus labai svarbu pasinaudoti veterano Luiso Scola vangumu ir lėtumu gynyboje. Minėti australų vidurio puolėjai po užtvarų gali tiek leistis po krepšiu, tiek likti prie tritaškio linijos, tad variantų atakuoti krepšinio legendą yra pakankamai daug.

Patty Millsas kol kas Tokijuje yra nesustabdomas. Įdomu, ar argentiniečiams pavyks uždėti apynasrį australų lyderiui.

Visgi australai turi ir rezervų – kol kas žemiau savo galimybių ribos žaidžia Joe Inglesas, Dante Exumas ir Matisse‘as Thybulle‘as. Nors paskutiniojo krepšininko misijos yra daugiau susijusios su gynyba, jis gali būti pavojingas ir puolime. Ypač catch and shoot (metimai iš pagavimo – aut. past.) situacijose.

Savo rezervų turi ir argentiniečiai. Luca Vildoza kol kas tūno savo paties šešėlyje ir yra pataikęs vos 2 tolimus metimus iš 12, nors dėl savo metimo yra labai giriamas. Nors L. Vildoza Tokijuje nespindi, australams vis tiek reikės akylai prižiūrėti šį atletą.

Kalbant dar bendriau – argentiniečių rezervas yra tolimi metimai. Sergio Hernandezo krepšininkai tritaškius kol kas meta vos 29,9 proc. tikslumu, kas lyginant su pasaulio čempionatu yra 5,5 proc. prasčiau. Šalia to, argentiniečiai kol kas pakankamai dažnai klysta – net 15 kartų per rungtynes, tad norint pakovoti dėl pergalės, jiems reikėtų sumažinti klaidų kiekį ir labiau branginti kamuolį.

REKLAMA

Facundo Campazzo ir Nicolo Laprovittolos duetas. Nuo šio gero gynėjų žaidimo priklausys, ar argentiniečiams pavyks pakovoti dėl pergalės. F. Campazzo kol kas žaidžia stabiliai ir efektingai, tačiau N. Laprovittolos pusėje kol kas trūksta minėtojo stabilumo. Su ne pačia stipriausia Japonijos rinktine N. Laprovittola prametė visus 8 tritaškius ir nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo. Įdomu, ar pavyks argentiniečių mažyliui atsistatyti psichologiškai.

Bandymas užkamšyti L. Scolos skylę gynyboje. Šiame mače argentiniečiams bus labai svarbi komandinė gynyba. Tikriausiai visiems yra aišku, kad Australijos rinktinės aukštaūgiai atakuos Argentinos veteraną, tad laiku ir vietoje į pagalbą gynyboje atskubėję argentiniečiai bus labai svarbūs, pridengiant L. Scolą, kuris iš esmės yra skylė gynyboje.

Prognozė: Australijos rinktinė išvengs pralaimėjimo ir pateks tarp keturių stipriausių krepšinio rinktinių Tokijuje. 76:63 pergalę švęs australai.

Krepšinio šventė antradienį

Visos apžvelgtos rungtynės įvyks antradienį. Krepšinio sirgaliams tai bus ypač gera diena, nes kokybiško, atkaklaus ir įdomaus krepšinio bus tikrai daug.

Pasiruoškite spragėsius, mėgstamiausios komandos atributiką ir stiprius nervus. Antradienis krepšinio sirgaliams bus tikra šventė.


Rašyti komentarą...
T
Tėvas
2021-08-02 21:30:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Slovėnija,JAV,Italija,Australija!
Atsakyti
0

S
Svecias
2021-08-02 17:01:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eikit eikit sutryps ta Vokietija rytoj slovenai I vienus vartus
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų