REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienio rytą Lietuvos sportininkų laukė trys startai Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje (EJOF). Paskutinę varžybų dieną lietuvių akys krypo į teniso kortus ir lengvosios atletikos maniežą.

Šeštadienio rytą Lietuvos sportininkų laukė trys startai Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje (EJOF). Paskutinę varžybų dieną lietuvių akys krypo į teniso kortus ir lengvosios atletikos maniežą.

REKLAMA

Daugiausiai dėmesio sulaukė penktadienį medalį užsitikrinęs Vilius Gaubas, finale kovęsis prieš Ispanijos tenisininką. Paskutinį turnyro mačą 14-metis per 59 minutes pralaimėjo rezultatu 2:6, 0:6 ir pasipuošė sidabro medaliu.

„Pažinojau šį varžovą, bet nesitikėjau, kad jis taip gerai sužais – man nepavyko primesti savo žaidimo, todėl jis jautėsi patogiai ir aš nespėjau prie jo kamuolių, – finalą analizavo jaunasis tenisininkas. – Pritrūko jėgų, galvos, psochologiškai buvo per silpnas šiandien, trūko kovos. Mačo metu pykau ant savęs, nes nesugebėjau pasipriešinti varžovui, nebuvo smagu.“

„Tikrai nesitikėjau tokio rezultato – čia vienas geriausių momentų mano gyvenime, didžiausias pasiekimas, kokį kol kas galėjo iškovoti“, – atsiėmęs sidabro medalį savo pasirodymą olimpiniame festivalyje įvertino iš Šiaulių kilęs, bet šiuo metu Portugalijoje gyvenantis jaunuolis.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 9:05 val. vietos laiku į finalinę kovą stojo disko metikas Mykolas Alekna, nuo 9:15 val. – trišuolininkas Osvaldas Gusčius. Abu savo pasirodymus baigė po pirmųjų trijų bandymų ir galutinėje rikiuotėje užėmė 9-ąsias vietas.

REKLAMA

Mykolas pirmuoju bandymu įrankį numetė 52,46 m, antruoju – 53,28 m, o trečiuoju užfiksavo geriausią rezultatą – 54,13 m. Visgi jo neužteko patekti į geriausiųjų aštuntuką. Paskutinį bilietą į papildomų metimų seriją nugvelbė Delilas Dilovanas Balas, iki kurio rezultato mūsiškiui pritrūko 71 cm.

„Vertinant metimų rezultatus rytais, pritrūko kėlių metrų, tikrai gaila, – apmaudo neslėpė sportininkas. – Tai buvo mano pirmas rimtesnis startas: jeigu prieš varžybas būčiau žinojęs, kad pateksiu į finalą ir būsiu devintas, tai tikrai būčiau laimingas. Bet dabar galvoju, kad galėjau ir geriau sudalyvauti.“

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį vakare vykusioje kvalifikacijoje 16-metis diską dukart numetė už 56 metrų ribos ir į finalą žengė su 56,75 m. Su tokiu rezultatu jis mūsiškis būtų galėjęs šoktelėti į šeštą vietą, o asmeninis rekordas (58,45) būtų garantavęs ketvirtą poziciją.

„Vakar buvo daugiau jėgų, o šiandien tik atsikėlus žengti į sektorių – žymiai sunkiau. Bet tikrai buvo įmanoma numesti daugiau, tačiau kelios techninės klaidos lėmė, kad rezultatas nebuvo toks, kokio tikėjausi“, – vertino M. Alekna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aukso medaliu pasidabino pirmuoju savo bandymu 63,09 m numetęs baltarusis Ramanas Chartanovičius, sidabrą iškovojo norvegas Steffenas Melheimas (59,66 m), bronzą – vokietis Matteo Maulana (59,33 m).

Netrukus pirmą kartą šiame festivalyje į stadione žengė trišuolininkas Osvaldas Gusčius. Nesusirinkus pakankamai skaičiui dalyvių organizatoriai atšaukė kvalifikacinius šuolius ir visi 13 sportininkų automatiškai pateko į finalą.

Visgi toks ilgas laukimas į naudą lengvaatlečiui neišėjo. Pirmuoju savo bandymu 16-metis iš Šilutės nušoko 14,05 m ir ilgą laiką rikiavosi septintoje vietoje. Visgi antrojo šuolio metu mūsiškis mynė atsispyrimo lentelę, o dar du varžovai jį nustūmė į devintą poziciją.

REKLAMA

Paskutiniuoju bandymu Osvaldui įšokti į finalinį aštuonetą taip pat nepavyko – 13,66 m. Iki galimybės atlikti dar tris bandymus lietuviui pritrūko vos 4 cm.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų