naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokijo olimpinėse žaidynėse žibėjo vos 14-os metų Kinijos šuolininkė į vandenį Quan Hongchan.

Tokijo olimpinėse žaidynėse žibėjo vos 14-os metų Kinijos šuolininkė į vandenį Quan Hongchan.

REKLAMA

Moterų šuolių nuo 10 m platformos rungtyje kinė surinko net 466,20 balo. Ji didžiule persvara aplenkė tautietę Chen Yuxi (425,40) ir australę Melissą Wu (371,40).

Q.Hongchan pasirodymas buvo toks geras, kad ne kartą ji gavo idealius įvertinimus. 2 iš 5 sportininkės šuolių visi 7 teisėjai įvertino dešimtukais. Dar vieną šuolį 6 teisėjai įvertino dešimtukais ir tik 1 arbitras skyrė 9,5 balo.

Q.Hongchan po iškovoto aukso medalio atskleidė, kad jos mama sunkiai serga, todėl kinė sunkiai treniruojasi, kad uždirbtų pinigų mamos gydymui.

„Mano mama serga. Nežinau kokia tai liga, nes nežinau kaip tai ištarti. Aš tiesiog noriu užsidirbti daug pinigų, kad galėčiau ją išgydyti“, – sakė atletė.

REKLAMA

Pasklidus žiniai apie Q.Hongchan sunkų šeimos gyvenimą, iš visos šalies pradėjo plūsti dovanos ir pinigai, tačiau sportininkė jų atsisakė. Kaimelis, iš kurio Q.Hongchan yra kilus, tapo tikra turistų vieta.

REKLAMA

Mergaitės motina 2017 m. patyrė sunkią automobilio avariją, todėl jų šeimą dabar išlaiko tik tėvas, kukliai uždirbantis už apelsinų auginimą.

Vietinė žiniasklaida pranešė, kad Q.Hongchan gimtasis miestas Maihe tapo tikru turistų tašku. Vlogeriai ir gerbėjai atvyksta į šį mažai žinomą kaimą ir sukelia tikrą galvos skausmą Q.Hongchan šeimai bei kaimynams.

Kinija šiuo metu kovoja su didžiausiu COVID-19 šuoliu nuo praėjusių metų, tačiau minios traukia į miestelį ir drumsčia jo ramybę.

REKLAMA

Mergaitės tėvas Quanas Wenmao sekmadienį (rugpjūčio 8 d.) atskleidė, kad jam buvo siūlytas butas, komercinis turtas ir 200 tūkst. juanių (apie 42 tūkst. JAV dolerių). Kaip teigė tėvas, jis atmetė visus pasiūlymus.

„Dėkoju visiems, bet aš nieko nepriėmiau. Aš neėmiau nei centro“, – sakė Q.Wenmao.

Mergaitės tėvas taip pat prašė sirgalių likti namuose: „Jie gali siųsti savo linkėjimus, nereikia čia eiti. Tai trikdo jų ir mūsų gyvenimą, tiesa?“.

REKLAMA
REKLAMA

Q.Hongchan yra atskleidusi, kad labai mėgsta užkandį „latiao“, kurio dabar netrūksta sportininkės namuose.

Visas dovanas išsaugojo kaimo komitetas, o daugelis užkandžių buvo išdalinti kaimo vaikams.

Anot ankstesnių pranešimų, Q.Hongchan nardyti pradėjo septynerių Guangdongo mieste esančioje „Zhanjiang“ sporto mokykloje ir kasdien praktikavo 400 nardymų.

Tokijo olimpinės žaidynės sportininkei buvo tarptautinis debiutas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų