Jau trečiasis didysis krepšinio turnyras iš eilės Lietuvos rinktinei pasibaigė ankstyvame aštuntfinalio etape. Europos krepšinio čempionate po pratęsimo 94:102 mūsiškiai pripažino Ispanijos rinktinės pranašumą ir baigė pasirodymą turnyre.

Naujienų portalo tv3.lt rengiamos „EuroBasket 2022“ laidos pašnekovai Tomas Purlys ir Rytis Vyšniauskas neslėpė, kad šis lietuvių pralaimėjimas – itin skaudus.

„Gynyba buvo prasta. Tiek komandinė, tiek asmeninė, tiek ginant žaidėjus be kamuolio ir su juo. Turėjome daug komunikacijos problemų. Nemokėjimas žaisti rungtynių pabaigas ir lėmė, kad dabar esame ten, kur esame. Gaila, kad keturios rungtynės, kuriose turėjome pranašumą, pasibaigė mūsų nenaudai. Jeigu nori laimėti, taip gintis negalima“, – kalbėjo krepšinio treneris T. Purlys.

„Turėjome mačo kontrolę, bet panašu, kad mūsų rinktinei kelias į pergalę yra toks: 35 minutę reikia turėti dviženklį pranašumą, o kai skirtumas 5–6 taškai, varžovai turi aukšto lygio perimetro žaidėją, šiuo atveju Lorenzo Browną, varžovai turi šansus laimėti. Šita Ispanijos rinktinė yra daugiau nei įveikiama ir labai gaila, kad viskas baigėsi tokiu skaudžiu pralaimėjimu“, – po pasibaigusio Lietuvai krepšinio čempionato kalbėjo komentatorius Rytis Vyšniauskas.

Lietuvos rinktinė šiame Europos čempionate iš viso sužaidė 6 rungtynes, per kurias iškovojo 2 pergales. Grupės etape B grupėje Kazio Maksvyčio auklėtiniai nusileido Slovėnijai, Prancūzijai ir Vokietijai, o vėliau įveikė Vengriją bei Bosniją ir Hercegoviną.

Daugiau pašnekovų minčių galite sužinoti laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. Apžvalginę laidą galite žiūrėti ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale:

Apžvalginė laida „EuroBasket 2022“ – kasdien 13:00 val. naujienų portale tv3.lt, kur galite rasti visas su krepšiniu susijusias aktualijas.

Čempionatą žiūrėkite per oficialų čempionato transliuotoją TV3 televiziją, naujienų portale tv3.lt ir naujos kartos televizijoje „Go3“.

gyntis tai taip,bet irklaidos baisios ir ymest reikia..
Keista,kad ponai specialistai tik dabar "pamatė" problemą.....Tai gal čia pono Maksvyčio pražiūrėta?? Ar tos pergalės draugiškose taip visus užliūliavo? Juk tai yra krepšinio ABC. Viskas prasideda nuo gynybos. Nieko verti net ir šimtas sumestų taškų, jei nėra gynybos- tai ir arkliui yra aišku.... Ar treneriams kas uždėjo rožinius akinius? JIe nematė šito per pasiruošimo laikotarpį? O ir psichologinis rinktinės žaidėjų atsparumas kelia klausimų; nesimatė didelio noro kautis iki galo. Pabaigose matėsi tik kvailos klaidos ir žaidimas be plano- kaip išeis.....o tai yra akivaizdus trenerių darbo brokas