Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė įsirašė dar vieną pergalę atrankoje į kitų metų pasaulio čempionatą – Kazio Maksvyčio auklėtiniai turėjo vargo prieš Vengriją, bet galiausiai įrodė pranašumą.

K grupės mače Lietuva (6/1) varžovus pranoko 88:78 (20:21, 22:17, 27:27, 19:13).

Šios komandos žais ir vienoje grupėje artėjančiame Europos čempionate. Mūsiškiai vertėsi be kojos traumą besigydančio Eigirdo Žukausko.

Lietuvos rinktinė šeštadienį sužais dar vienerias atrankos rungtynes – Kaune priims Juodkalniją. Vėliau lauks kelionė į Vokietiją, kur mūsiškiai pradės kovas rugsėjo 1-18 d. vyksiančiame Europos čempionate.

Lietuviai kelis kartus bandė atitrūkti – antrą kėlinį pradėjo spurtu 10:0, trečio kėlinio pradžioje po Jono Valančiūno tritaškio pirmą kartą susikūrė dviženklį pranašumą, bet varžovai vis rasdavo kelių sugrįžti ir neleisti galutinai perimti mačo kontrolės.

Dažniausiai juos individualiai į priekį tempė Adamas Hanga, kartu vengrai nuolat atakavo J. Valančiūną ir tą darė sėkmingai. Šlubavo ir pagalbos gynyboje – vengrai ne kartą ir ne du įveikdavo komandinę lietuvių gynybą pasinaudodami vos viena užtvara.

Šios detalės galiausiai atvedė į kiek netikėtą situaciją – ketvirto kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus 74:74.

Kontrolę į savo rankas lietuviai paėmė tik pradėjus tiksėti paskutinėms mačo minutėms – J. Valančiūnas tiksliai pakartojo netikslų metimą, netrukus Mindaugas Kuzminskas pasižymėjo „du plius vienas“ situacijoje ir mūsiškiai atitrūko kiek saugesniu pranašumu 82:76.

A. Hanga dar pelnė du taškus, bet Marius Grigonis atsakė tritaškiu ir iš esmės padėjo tašką rungtynėse. Persvarą iki dviženklės pačioje susitikimo pabaigoje dar išaugino Roko Jokubaičio tolimas šūvis.

Nors pasiruošimo metu lietuviai dažnai strigo mesdami tritaškius, šį kartą tai tapo labai svarbiu ginklu – pataikyta 11 metimų iš 21 (52 proc.).

Puolime Lietuvą į priekį tempė NBA bokštai – Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas pelnė po 17 taškų. Pirmasis dar išdalino 4 rezultatyvius perdavimus, o antrasis atsikovojo 8 kamuolius.

14 taškų pridėjo M. Kuzminskas, 12 – R. Jokubaitis (5 rez. perd.), 11 – M. Grigonis. Vienas prastesnių rungtynių su rinktinės apranga sužaidė Ignas Brazdeikis, pelnęs tik 3 taškus.

Vemgriją į priekį tempė A. Hanga, pelnęs 21 tašką. 15 pridėjo Davidas Vojvoda, o 13 – Vilniaus „Ryto“ naujokas Benedekas Varadis.

Lietuvos rinktinė pirmajame atrankos etape laimėjo 5 iš 6 rungtynių ir F grupėje užėmė pirmąją vietą. Vengrai žaisdami E grupėje iškovojo tris pergales.

Antrajame etape įskaitomi visi taškai, kuriuos komandos iškovojo pirmajame etape.

Naujai sudarytoje K grupėje lietuvių lauks mačai su minėtais vengrais, prancūzais ir juodalniečiais. Rinktinės tarpusavyje susitiks po dukart. Kiti atrankos langai numatyti šį lapkritį ir 2023-ųjų metų vasarį.

Į pasaulio čempionatą pateks pirmas tris vietas grupėje užėmusios rinktinės.

Lietuva: J. Valančiūnas ir D. Sabonis po 17, M. Kuzminskas 14, R. Jokubaitis 12, M. Grigonis 11, R. Giedraitis 9, A. Butkevičius 5, I. Brazdeikis 3.

Vengrija: A. Hanga 21, D. Vojvoda 15, B. Varadis 13.