Netektis Lietuvos sporte – mirė legendinis irkluotojas

Lietuvos irklavimo bendruomenę sukrėtė skaudi žinia – mirė legendinis šalies irkluotojas Antanas Čikotas.

Birželio 2 d. buvęs sportininkas būtų šventęs 70-ąjį gimtadienį. Apie netektį pranešė Lietuvos irklavimo federacija.

Tarp šlovingos A. Čikoto karjeros pasiekimų – 1975 m. tapimas pasaulio vicečempiono ir 1976 m. Monrealio olimpinių žaidynių septintosios vietos laimėjimas su SSRS rinktinės aštuonviete.

A. Čikotas ypač išsiskyrė ištverme. Per pasaulio čempionatus ir olimpines žaidynes Antanas SSRS rinktinėje irklavo mėgstamiausią aštuonvietę valtį, tačiau visą laiką jautė, kad bet kada galėjo būti išsodintas.

„Per Monrealio olimpines žaidynes mūsų įgulai pranašavo medalius. Valtyje sėdėjo labai stiprūs irkluotojai, dviviečių varžybose aplenkdavę visus, kurie specializavosi tose valčių klasėse. Tačiau rinktinės treneris Anatolijus Belenkovas mus pertreniravo, perlenkė lazdą. Po to jis norėjo įrodyti, kad mes buvome kalti, o ne jis. Kai kovojome antrajame finale ir užėmėme septintąją vietą, pasiekėme absoliučiai trečią rezultatą. Tačiau kas iš to. Būtent netrukus po olimpinių žaidynių, rengiantis pasaulio čempionatui, 1977 m. baigėsi mano sportinė karjera“, – yra pasakojęs A.Čikotas.

Jis taip pat dukart tapo SSRS čempionu ir net 8 kartus – Lietuvos. Baigęs karjerą jis dirbo treneriu ir dėstė, neapleido sportu – buvo tapęs veteranų pasaulio čempionu.

A. Čikotas gimė 1951 m. Prienuose. Mirties priežastis nepranešama.


Rašyti komentarą...
M
Maria
2021-05-08 12:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
ATA puikus zmogus, tvirtas charakteris, stipri asmenybe. Palikuonys turi juo didziuotis! Lietuvos irkluotoju istorinis sportininkas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų