64
Mantas Kalnietis (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

Vienas iš Lietuvos rinktinės pagrindinių pergalių kalvių Mantas Kalnietis sunkiai tvardėsi paskutinėmis Europos krepšinio čempionato finalo minutėmis. Ant atsarginių suolo atsisėdęs įžaidėjas neišlaikė ir pravirko – po tiek įdėtų pastangų finalas nesusiklostė taip, kaip daugelis tikėjosi.

64

Eurobasket 2015“ finale sekmadienį į nokdauną pirmame kėlinyje ispanų pasiųsta Lietuvos rinktinė nebesugebėjo atsitiesti ir pralaimėjo 63:80 (8:19, 25:22, 10:19, 20:20). Ispanai iškovojo trečią Europos čempionų titulą per šešis metus (2009 ir 2011 metais), o lietuviai pasipuošė antrais iš eilės ir trečiais per visą istoriją Europos pirmenybių sidabro medaliais.

„Mantas žaidė iš paskutiniųjų, bet nenorėkite iš jo daugiau negu jis gali. Jis praleido visą sezoną, aukojosi, nutraukė kontraktą su klubu, jis save visą atidavė“, - paklaustas apie M. Kalniečio ašaras ir mėginimą paguosti komentavo treneris Jonas Kazlauskas.

Finalo rungtynėse M. Kalnietis pelnė 13 taškų, atliko šešis rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius ir triskart suklydo.