Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate antradienį sensacingai baigėsi moterų disko metimo finalas.

Amerikietė Laulauga Tausaga, kuriai niekas nežadėjo medalio, daugiau nei 4 metrais pagerino karjeros rekordą ir iškovojo auksą.

25-erių atletė finalą pradėjo prastai – pirmas metimas buvo neįskaitytas, o antras buvo labai kuklus (52,28 m). Trečiu mėginimu L. Tausaga pagerino rekordą ir užsitikrino vietą aštuntuke (65,56 m), bet ir tada atrodė, kad ji jau pasiekė galimybių ribas, tuo labiau, kad ketvirtas L.Tausagos metimas buvo neįskaitytas.

Į istoriją įėjo penktasis amerikietės mėginimas. Staiga L. Tausaga diską švystelėjo 69,49 m, daugiau nei 4 m pagerino prieš šį čempionatą pasiektą karjeros rekordą (65,46) ir tapo lydere. Amerikietė, pamačiusi švieslentėje rezultatą, sunkiai galėjo patikėti tuo, ką padarė.

Favoritės vėliau L. Tausagos neaplenkė, o ji šeštu mėginimu dar įrodė, kad staiga per vieną vakarą tapo pačios aukščiausios klasės disko metike (68,36 m). Disko metikė taip pat tapo pirma amerikiete moterimi laimėjusia titulą šioje rungtyje.

Iki šiol L. Tausaga pasaulio čempionatuose net nebuvo patekusi į dešimtuką: tiek 2019 m., tiek 2022 m. ji buvo 12-a.