Rusijos „Premier“ lyga visada garsėjo savo keistenybėmis. Dažnai ji ne tik įtariama sutartomis rungtynėmis ir korupcija bei šališku teisėjų darbu, bet ir pasižymi nevaldomu sirgalių elgesiu. Taip atsitiko ir šį savaitgalį.

22-ojo turo derbį tarp Maskvos srities „Saturno“ ir Maskvos „Spartako“ stadione stebėjo beveik 14 tūkstančių žiūrovų. Jie pamatė ne tik įtemptą kovą, bet ir keletą kuriozų. Pirmasis jų nutiko 50 minutę, kai „Spartako“ puolėjas iš Brazilijos Wellitonas Soaresas savo noru parkrito varžovų baudos aikštelėje, bet teisėjas net nedvejodamas paskyrė 11 metrų baudinį.

Prie kamuolio stojo svečių ekipos saugas Alexas, bet, kol jis ruošėsi smūgiui, į aikštę iš tribūnų įbėgo du sirgaliai, vienas kurių nuskubėjo prie 11 metrų žymės ir taikliu smūgiu nuginklavo „Saturno“ vartininką bei kartu su savo draugu ėmė švęsti įvartį.

Vis dėlto mačo teisėjas buvo negailestingas ir puikaus įvarčio neįskaitė, o liepė pakartoti 11 metrų baudinį, tik jau ne sirgaliams, o futbolininkams. Brazilas Alexas pergudravo vartininką ir pasiuntė kamuolį į vartus, bet teisėjas dar kartą liepė viską pakartoti, motyvavęs tuo, kad žaidėjas prieš pat smūgį stabtelėjo.

Alexo koja ir vėl nesudrebėjo. Jis dar kartą įmušė baudinį ir šį kartą sulaukė teisėjo palaiminimo – rezultatas tapo 1:1.

Tiesa, jau po mažiau nei minutės „Saturnas“ pelnė savo antrąjį įvartį ir iškovojo pergalę 2:1.

Priminsime, kad Rusijos „Premier“ lygoje „Spartakas“ kol kas žengia antras, o „Saturnas“ – septintas.