Neišmatuojama meilė tėvynei: dėl rinktinės emigrantas vienas leidosi į Kiniją

Meilė tėvynei ir meilė krepšiniui — du pagrindiniai faktoriai, verčiantys krautis lagaminus ir vykti į kitą Pasaulio kraštą palaikyti savo šalies komandos.

Kinijoje vykstantis Pasaulio krepšinio čempionatas privertė lietuvius susimąstyti apie kelionę į egzotiškąją Kiniją, o čia atvykusių mūsų tautiečių skaičius jau pranoko pačių krepšininkų ir vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio lūkesčius.

„Didžiuojiesi, kad esi lietuvis. Vau. Viešbutyje eini ir žiūri, kad gali kalbėtis lietuviškai. Faina. Ačiū sirgaliams”, — po didžiausios šalies rinktinės pergalės pasaulio čempionatų istorijoje džiūgavo strategas.

(60 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ryškūs Lietuvos sirgaliai Donguane kausto kinų dėmesį

Kinijoje, Donguaną plaunant liūčiai, per rungtynes sekmadienį minia kinų skubėjo išvysti galingą Lietuvos krepšinio rinktinę, tačiau ne mažesnį įspūdį jiems padarė ir tvirto stoto aukšti vyrai iš Lietuvos bei geltonkasės lietuvaitės. Išvydę patriotines dainas dainuojančius mūsų šalies sirgalius vietiniai skubėjo iš kišenių trauktis savo išmaniuosius telefonus ir fiksavo juos tarsi ateivius iš kitos planetos.

Iš gausios žalius Lietuvos marškinėlius vilkinčios sirgalių minios nesunkiai išsiskyrė vienas arenos prieigose taipogi viską fiksuojantis lietuvis.

Vedinas pariotinių jausmų jis leidosi į daugiau nei 12 tūkstančių kilometrų kelionę Niujorkas-Donguanas. Jungtinėse Valstijose gyvenantis emigrantas iš Lietuvos čia atvyko vienas, bet viliasi svečioje šalyje sutikti senai matytus draugus iš gimtinės.

„Atvykau nei iš toli, nei iš arti, o tiesiai iš pačio Didžiojo obuolio, iš Niujorko. Keliauju apie pasaulį ir šįkart mano galutinis tikslas yra Donguanas, — gera nuotaika spinduliavo sirgalius. — Šį kartą atvykau vienas, bet mano draugai prisijungs vėliau ir mes arenoje kartu sirgsime už Lietuvą. Vienas draugas atvyks iš Los Andželo, o kitas iš Niujorko. Dar grupė draugų atvyks iš Lietuvos”, — savo kelionės planais dalinosi vyras”.

REKLAMA

Jis tiki, kad šiemet Lietuvos krepšininkai pajėgūs mesti iššūkį bet kuriai rinktinei, jai neturėtų būti baisūs ir amerikiečiai. 

„Sutriuškinome Senegalą. Manau, kad amerikiečių rinktinė visada yra pajėgi, bet tai mums nieko nereiškia. Mes esame tikrai ne silpnesni ir ko gero nugalėsime juos pusfinalyje” — prognozavo jis.

Ne pirmą kartą Kinijos Liaudies Respublikoje besilankantis vyras teigia, jog palyginus su kitais šios šalies miestais, aštuonis milijonus gyventojų turintis Donguanas jam atrodo tarsi kaimas.

„Prieš tai keletą dienų buvau Guangžou (netoli Donguano esantis miestas su 14,5 mln gyventojų - aut. past.) ir tas miestas tikrai juda į priekį, ten viskas juda pirmyn, bet Donguanas čia aplink areną palieka kaimietišką įspūdį. Nors apsistojau neblogoje vietoje, čia tikras kaimas iš tikrųjų”.

O iš Kauno atvykusi grupė dainingų Lietuvos rinktinės fanų teigė, jog Kinija jiems palieka neišdildomą įspūdį.


Rašyti komentarą...
N
Na
2019-09-02 13:05:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mylintys tėvynę gyvena tėvynėje
Atsakyti
-2

O
Ot
2019-09-02 12:38:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Fain a keistina(angliškas antspaudas) į lietuvišką žodį puiku.
Atsakyti
-2

A
Andrius
2021-02-22 20:26:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jėga
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų