Naujosios futbolo Superlygos vadovas Perezas: projektas išgelbės futbolą

Madrido „Real“ prezidentas ir Superlygos pirmininkas Florentino Perezas nusprendė pasirodyti Ispanijos televizijos laidoje „El Chiringuito“, kurioje gynė didžiosios daugumos pasmerktą naują kūrinį futbolo pasaulyje.

„Daugelis svarbių Ispanijos, Italijos ir Didžiosios Britanijos klubų nori surasti sprendimą blogai finansiniai situacijai. Vienintelis sprendimas yra žaisti daugiau konkurencingų rungtynių. Užuot rungtyniavus Čempionų lygoje, „Superlyga“ padės klubams susigrąžinti prarastą uždarbį“, – sakė F.Perezas.

F.Perezo teigimu, klubai išgyvena itin sunkų finansinį laikotarpį, o „Superlyga“ „išgelbės futbolą“.

„Real“ klube mes praradome daugybę pinigų ir esame labai blogoje situacijoje. Kai nėra pelno, vienintnelis būdas jį gauti yra žaisti daugiau atkaklių rungtynių. „Superlyga“ išgelbės klubus finansiška. Rungtynės tarp didžiųjų klubų yra patrauklus dalykas futbole. Televizijos vertė auga, o mes gauname daugiau pajamų. Tai nėra noras būti turtingiesiems, mes darome tai tam, kad išsaugotume futbolą, nes dabar yra kritinis momentas.

Tai taps panašu į piramidę, nes didieji klubai turės daugiau pinigų ir galės investuoti į žaidėjus ir juos pirkti. Jeigu didieji klubai praras pinigus, kaip kad dabar vyksta, visa futbolo sistema sugrius kartu su Čempionų lyga. UEFA yra monopolija, tačiau turi būti skaidresnė. Mes norime išsaugoti futbolą ateinantiems 20 metų, nes dabar yra pavojingas metas. Jeigu laimi Čempionų lygą, gauni nuo 120 iki 130 mln. eurų, tačiau „Superlygoje“ uždirbsime daug daugiaui“, – tikino F.Perezas

F.Perezas taip pat paneigė kalbas, kad „Superlygos“ steigėjams – Madrido „Real“, Londono „Chelsea“ ir „Manchester City“ – bus uždrausti užbaigti šio sezono Čempionų lygą, kurioje jie yra patekę į pusfinalius.

„Neįmanoma, galiu tai patikinti. Šimtas procentų. „Real“ ir kiti „Superlygos“ klubai nebus pašalinti iš šio 2020/21 m. Čempionų lygos sezono. Tai neįvyks, įstatymai mus saugo ir tai yra neįmanoma“, – teigė naujosios futbolo lygos vadovas.

„Real“ prezidentas taip pat atsakė į UEFA prezidento Aleksandro Ceferino grasinimus, kad „Superlygos“ žaidėjams bus uždrausta rungtyniauti tarptautiniuose turnyruose, tokiuose kaip Pasaulio taurė ar Europos čempionatas.

REKLAMA

„Pasak UEFA, žaidėjams bus uždrausta dalyvauti rinktinėse? Nesijaudinkite, tai neįvyks“, – sakė F.Perezas.

„Superlygos“ įkūrėjais įvardinama 12 klubų – „AC Milan“, „Inter“, „Juventus“, „Arsenal“, „Chelsea“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“, „Tottenham“, „Barcelona, „Atletico“ ir „Real“.

F.Perezo teigimu, Paryžiaus „Saint-Germain“ ir Miuncheno „Bayern“ nebuvo kviestos prisijungti prie lygos ir be jų „Superlyga“ nebus atšaukta.

„Tai yra nesąmonė“, – atsakė F.Perezas.

Skelbiama, kad be anksčiau paminėtų 12 klubų, steigėjais taps dar 3 klubai, taip pat 5 komandos į „Superlygą“ pateks po kvalifikacijos.

Iš esmės, „Superlyga“ yra įsteigta tam, kad didieji Čempionų lygos klubai išvengtų finansinio neapibrėžtumo, kai jie nepatenka į Čempionų lygą ir praranda daugybę pinigų.

Tai, kad klubai bando apeiti nuopelnais pagrįstą Čempionų lygos sistemą yra vienas didžiausių sirgalių ir ekspertų rūpesčių. Kita baimė yra milžiniškos sumos, kurios gali mokėti „Superlyga“, sulaukusi „JP Morgan“ 3,5 mlrd. eurų investicijos, nes tai dar labiau padidins finansinį atotrūkį tarp komandų.

Buvo nerimaujama ir dėl to, kad savaitės viduryje „Superlygos“ komandos žais tik bandomuoju laikotarpiu ir galiausiai visiškai atsiskirs nuo savo šalies lygų, tačiau F.Perezas tai neigė.

„Didžiosios Birtanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sakė, kad jis padarys viską, jog sunaikintų „Superlygą“, nes jam aiškino, kad „Premier“ lyga išnyks. Tai netiesa. Viskas grįš į savo vėžias“, - sakė F.Perezas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų