Stambule (Turkija) vykstančiame Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate moterų trišuolio rungtyje šeštadienį dėl medalio kovojo Dovilė Kilty.

29-erių sportininkė vienintelė iš lietuvių šių metų čempionate įveikė kvalifikacijos barjerą, o finale ji geriausiu – antru – mėginimu nušoko 13,92 metro (X – 13,92 – 13,52 – X – X – 13,36), pagerino asmeninį sezono rekordą ir užėmė 6-ą vietą. Tai – geriausias D.Kilty karjeros pasirodymas Europos uždarų patalpų čempionatuose.

Lietuvė buvo labai arti geriausiųjų penketuko, mat 5-ą vietą užėmusi slovėnė Neja Filipič nušoko tuos pačius 13,92 m. Teko skaičiuoti antrus geriausius sportininkių rezultatus, o čia trapią persvarą prieš lietuvę turėjo slovėnė (13,54 m prieš 13,52 m).

Turkijos sirgalius pradžiugino įspūdingas Tugbos Danismaz pasirodymas. Ji jau pirmu bandymu nušoko 14,31 m ir pagerino Turkijos rekordą. Šio rezultato vėliau niekas nepagerino ir T. Danismaz tapo Europos čempione. Iki tol suaugusiųjų varžybose ji nebuvo pasiekusi skambių pergalių ir turėjo tik Europos jaunimo čempionato sidabrą.

Sidabru džiaugėsi italė Dariya Derkach (14,20 m). Ji, kaip ir T. Danismaz, turėjo Europos jaunimo čempionato sidabrą, o suaugusiųjų varžybose pasiekė didžiausią karjeros laimėjimą.

Tik trečia liko akivaizdi čempionato favoritė portugalė Patricia Mamona. Titulą gynusi sportininkė pirmu bandymu nušoko 14,16 m, o vėliau to rezultato niekaip nepagerino.

Penktadienį kvalifikacijoje D. Kilty paskutiniu – trečiu – bandymu pasiekė 13,83 metro rezultatą (13,28 – 13,48 – 13,83) ir taip „įšoko“ į finalinį aštuonetą. 7-ą vietą užėmusi D. Kilty dar ir pasiekė asmeninį sezono rekordą. Ji pirmą kartą karjeroje pateko į Europos uždarų patalpų čempionato finalą.

Šiuo metu Europos reitinge lietuvė užima 16-ą vietą. D. Kilty nuo 2018 m. priklauso Lietuvos uždarų patalpų rekordas – 14,13 m.

Lietuvos sezono lyderė Aina Grikšaitė, neseniai šokusi daugiau nei 14 m (14,08), kvalifikacijoje tokiais įspūdingais rezultatais nestebino. Lietuvė geriausiu bandymu nušoko 13,50 m (13,38 – 13,48 – 13,50), užėmė 12-ą vietą ir liko per 32 cm nuo finalo. Tuo tarpu paskutinę akimirką į čempionatą pakviesta Diana Zagainova su 13,37 m rezultatu (X – 13,30 – 13,37) liko 14-a tarp 18 dalyvių.