Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net keturias dienas trukęs Lietuvos plaukimo čempionatas baigėsi penktadienį, o jį vainikavo Rūtos Meilutytės pasirodymas.

Net keturias dienas trukęs Lietuvos plaukimo čempionatas baigėsi penktadienį, o jį vainikavo Rūtos Meilutytės pasirodymas.

REKLAMA

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale dar vieną čempiono titulą iškovojo Andrius Šidlauskas. Distanciją jis įveikė per 2 min. 2,86 sek. ir aplenkė Europos jaunimo čempionato normatyvą (2:05.38) įvykdžiusį Daniil Pancerevą (2:04.61 PB). Trečią vietą užėmė Eimantas Milius (2:05.72).

Dar vieną Europos jaunimo čempionato normatyvą moterų 100 m plaukimo l. stiliumi A finale įvykdė Smiltė Plytnykaitė. Lietuvos čempionė finišavo per 56,58 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą. Antrą vietą užėmė Marija Romanovskaja (58.13), o bronza atiteko Patricijai Kondraškaitei (58.63).

Vyrų 50 m plaukimo l. stiliumi A finale aukso medalį iškovojo Tomas Navikonis (23.12). Jis ir tik 0,03 sek. aplenkė Julių Bačkulį (23.15). Abu plaukikai pasigerino asmeninius rekordus. Bronza atiteko ukrainiečiui Bohdan Shelipov (23.77).

REKLAMA

Intriguojančiame moterų 100 m plaukimo krūtine A finale vyko atkakli kova iki paskutinių metrų. Įpusėjus distancijai priekyje buvo Rūta Meilutytė, tačiau Kotryna Teterevkova antrąją distancijos dalį buvo kiek greitesnė ir finišavo pirma (1:07.01). Tik 0,06 sek. jai nusileidusi R. Meilutytė iškovojo sidabrą ir užtikrintai įvykdė normatyvą į pasaulio čempionatą (1:07.43). Trečią vietą užėmė Agnė Šeleikaitė (1:11.12).

„Čempionate esu tik dvi dienas, Kotryna, jei neklystu, plaukė per visas. O varžybas vertinu kaip visada – gerai“, - po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo R. Meilutytė.

„Sugrįžus po kalnų forma tikrai nėra geriausia, bet džiaugiuosi savo pasirodymu 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje, kur pagerinau Lietuvos rekordą ir savo asmeninį rezultatą. O plaukimuose krūtine buvau toli nuo geriausių pasiekimų, bet tokiam apšilimui prieš pasaulio čempionatą tikrai viskas gerai“, - sakė K. Teterevkova.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų rinktinėje labai mažai merginų, tad labai didelis pliusas, kad yra dar viena mergina, galime viena kitą palaikyti, o su vaikinais yra šiek tiek sunkiau“, - apie bendras treniruotes kalbėjo šalies čempionė.

„Visada smagu turėti moterišką kompaniją, trūksta merginų. O šiaip mes vienas kitą labai palaikome, nors dirbame kiekvienas gan skirtingai“, - pridūrė R. Meilutytė.

Linkėjimus artimiesiems perdavusios merginos taip pat kvietė nesustoti ir toliau padėti nuo Rusijos karo kenčiantiems ukrainiečiams.

„Ir palaikykite Ukrainą visi – toliau remkite ir aukokite“, – ragino R. Meilutytė.

Visai nedaug iki bronzos medalio pritrūko Karilei Ališauskaitei (1:11.35), o penkta finišavusi Guoda Stančikaitė (1:12.79) įvykdė atrankos į Europos jaunimo olimpinį festivalį normatyvą (1:13.00).

50 m plaukimo krūtine rungties čempionu tapo Andrius Šidlauskas. Panevėžietis distanciją įveikė per 27,39 sek. ir vos neįvykdė pasaulio čempionato normatyvo (27.39).

„Mums ši ketvirta čempionato diena yra kaip pagalbinė. Tikrai plaukti yra ir lengviau, ir pailsėti laiko yra. Visai man patinka. Už kitus plaukikus negaliu pasakyti, bet man asmeniškai ta papildoma diena padeda atsipalaiduoti, – neįprastą čempionato trukmę įvertino A. Šidlauskas. – Prieš šį čempionatą tikslai buvo paprasti – pasižiūrėti savo technines klaidas, jas paskui ištaisyti iki pasaulio, Europos čempionato. Manyčiau, tikrai pavyko pasižiūrėti, kiek patobulėjau.“

REKLAMA
REKLAMA

Moterų 200 m plaukimą peteliške laimėjo latvė Ieva Maluka (2:21.54), aplenkusi Radvilę Kerševičiūtę (2:22.42) ir ukrainietę Anną Zahorovską (2:29.41).

Vyrų estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi nugalėjo Lietuvos jaunimo rinktinė (Daniilas Pancerevas, Rokas Jazdauskas, Tomas Lukminas ir Danielis Kvederis), finišavusi per 7 min. 32.89 sek. Analogiškoje moterų rungtyje su nauju Lietuvos 17-mečių rekordu auksą pelnė šalies jaunimo rinktinė – Vytė Gelažytė, Patricija Geriksonaitė, Haide Nikelis ir Smiltė Plytnykaitė (8:41.15).  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų