Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Simona PUŽAITĖ

Anot indo Nagaradžos, stiprybės išoriniam gyvenimui reikia semtis iš vidinių resursų. Ir vaizdžiai paaiškina: kelias į juos būna užblokuotas, kaip tepalais užterštas variklis.

REKLAMA

 

Svarbu stebėti mintis

Kavinėje-knygyne „Sielai“ svečias iš Indijos brolis Nagaradža ir Latvijoje gyvenantis indas, jogos instruktorius Samiras bandė atskleisti Radža (Raja) jogos, dažnai vadinamos karališkąja joga, meditacijos esmę.

Jų aiškinimu, meditacija panaši į specifinio indiško jogurto gėrimo lasi skonį – apibūdinti sudėtinga, o suprasti galima tik paragavus pačiam.

REKLAMA
REKLAMA

Brolis Nagaradža atrado indų ir lietuvių kalbų sąsajų. Pasak jo, Šiauliai turi prasmę indų kalboje – „Šiau“ atitinka Šivos, indų filosofijoje visatos kūrimo dievo, vardą, „liai“ reiškia vietą. Išvertus į indų kalbą Šiauliai – Dievo Šivos vieta.

Nagaradžos teigimu, daugelis žmonių galvoja, kad proto ramybė pasiekiama subalansavus išorinį pasaulį, tačiau daug svarbiau subalansuoti mintis. Remiantis Radža jogos aiškinimu, po to natūraliai ateina disciplina, atsisakoma kūnui žalingų įpročių.

„Jei žmogus padėtų savo mintis ant stalo, tik labai maža dalis jų būtų ramios. Meditacijos užduotis – stebėti savo mintis ir jomis pakeisti save“, – sakė indų jogas.

Latvijos sostinėje Rygoje nuo 1991 metų gyvenantis indas Samiras aiškina, jog Radža jogos meditacija – semtis stiprybės iš vidaus.

„Medis energiją gauna iš šaknų, nors jų nematome. Taip ir žmonės turi naudoti viduje glūdinčius resursus, kad gyventų materialiajame pasaulyje, – aiškina Samiras. – Medituojant normalizuojasi santykis su pasauliu – žmogus tampa ramesnis“.

REKLAMA
REKLAMA

Jis akcentuoja, jog prieš pradedant medituoti svarbu išvalyti širdį, kad ji nebūtų užsinešusi kaip variklis tepalais.

Vyrui nebeįdomu pyktis

Prieš 22 metus medituoti pradėjusi šiaulietė Irina Grigienė pasakoja, jog į meditaciją atvedė vidinis pasimetimas. Atsakymų moteris nerado religijoje, ėmė domėtis Ajurveda. Latvijoje lankydama giminaičius buvo pakviesta į jogos treniruotę, kur susipažino su Samiru. Taip pradėjo medituoti.

„Rytiečiai sako: sunegalavo siela, sunegaluos ir fizinis kūnas. Supratau, kad problemos yra manyje, reikia keistis“, – pasakojo moteris.

I. Grigienė neslepia, jog pradžioje buvo sunku – pradėjusi medituoti susidūrė su vyro pasipriešinimu, skepticizmu. Pati suabejojo, ar meditacija turi realios naudos, svarstė viską nutraukti.

Vieną dieną vyras netikėtai pasakė: „Su tavimi visai nebeįdomu pyktis“. Irina suprato – eina teisingu keliu, o meditacija naudos duoda.

REKLAMA
REKLAMA

„Pradėjau kitaip reaguoti į pasaulį. Reakcija pasidarė adekvati – seniau labai užsidegdavau, buvau labai įžeidi, reaguodavau skausmingai... Sugrįžo mano vidinė stiprybė. Dabar esu dėkinga vyrui, kad jo dėka mano ego padarė teigiamą darbą“, – asmenine patirtimi dalijosi šiaulietė.

Natūraliai tapo vegetare

Įvairių jogos sistemų, meditacijos būdų išbandžiusi šiaulietė Sigita Gilienė sako atradusi, jog Radža joga jai pati tinkamiausia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų