Šeštadienio vakarą Kroatijos futbolo rinktinė iškovojo bronzos medalį antrame pasaulio futbolo čempionate iš eilės ir trečią istorijoje. 2018 m. planetos pirmenybių vicečempionai „Lusail“ arenoje po įnirtingos kovos 2:1 (2:1) įveikė Maroko vienuolikę.

Rungtynės prasidėjo kiek netikėtais Maroko rinktinės trenerio Walido Regrago taktiniais sprendimais. Aukštai kroatus jų aikštės pusėje pradėję spausti marokiečiai parodė, kad šiame susitikime jie kovos tik dėl pergalės.

Tačiau jau 7-ą rungtynių minutę Afrikos atstovai prasižengė savo aikštės pusėje, o Kroatijos rinktinės gynėjas Josko Gvardiolas įspūdingu smūgiu galva po standartinės situacijos nuginklavo varžovų vartininką Yassine'ą Bounou ir išvedė Kroatijos rinktinę į priekį 1:0.

Šis įvartis leido J.Gvardiolai tapti jauniausiu Kroatijos rinktinės žaidėju, pasižymėjusiu pasaulio futbolo čempionato rungtynėse (20 metų ir 328 dienos).

Vos po viejų minučių Maroko rinktinė surengė pavojingą išpuolį ir Achrafas Dari standartinės situacijos metu taip pat smūgiu galva atstatė pusiausvyrą susitikime 1:1.

Sužaidus pirmąjį pusvalandį pavojingesnių progų buvo sukūrę Zlatko Daličius auklėtiniai. Kroatai ne tik daugiau kontroliavo kamuolį (54 proc.), bet ir atliko 6 pavojingus smūgius, kai tuo tarpu marokiečiai tik vieną.

42-ą susitikimo minutę kroatai dar kartą išsiveržė į priekį, kai saugas Mislavas Oršičius iš kairiojo aikštės krašto pasiuntė kamuolį link vartų pusės, o šis netikėtai nusileido į vartų tinklą 2:1.

Po ilgosios pertraukos žaidimo tempas sulėtėjo, nes Kroatai ėmė rengti ilgesnes pozicines atakas, lengvai neužleisdami kamuolio varžovams.

61-ą minutę iš aikštės dėl traumos buvo pakeistas kroatų puolėjas Andrejus Kramaričius, kuris čempionatą baigė su ašaromis akyse.

Gerą progą išlyginti rezultatą Marokas turėjo 75-ą minutę, kai Y.En Nesyri sulaukė aukšto perdavimo į baudos aikštelę ir likęs vienas prieš vartininką nesugebėjo nuginkluoti Dominiko Livakovičiaus.

Per likusį žaidimo laiką marokiečiai pradėjo stokoti fizinių jėgų, o pasižymėti jiems nepavyko ir per teisėjo pridėtas 6 papildomas minutes.

Įdomūs faktai:

Kroatijos rinktinė pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje 0:3 turėjo pripažinti Argentinos pranašumą. Tuo tarpu Marokas 0:2 nusileido čempionų titulą ginantiems prancūzams.

Marokas tapo pirmąja Afrikos rinktine, patekusia į Pasaulio taurės pusfinalį. Tuo tarpu treneris Walidas Regragui tapo pirmuoju arabų strategu, padėjusiu rinktinei patekti į atkintamąsias kovas.

Kroatijos ir Maroko rinktinės 2022 m. Pasaulio taurėje varžėsi toje pačioje F grupėje. Pirmasis susitikimas tarp šių nacionalinių komandų baigėsi be įvarčių 0:0.

2018 m. Pasaulio taurėje antrą vietą užėmusi Kroatiją anksčiau jau yra žaidusi rungtynes dėl trečiosios vietos. Ši rinktinė 1998 metais nugalėjo Nyderlandus ir finišavo trečia.