76
Rinktinės palydėtuvės: Lietuva – Ispanija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Manto Kalniečio vedama Lietuvos rinktinė parklupdė ispanus

Rio de Žaneiro olimpiadai besirengianti Lietuvos vyrų rinktinė atsigavo po sudėtingos pradžios ir Kaune po pratęsimo rezultatu 87:83 (19:20, 15:12, 20:25, 18:15, 15:11) parklupdė Ispanijos krepšininkus, taip atsisveikindama su namų sienomis. Pirmosiomis susitikimo minutėmis taškais ėmė keistis Willy Hernangomezas ir Mantas Kalnietis. Pastarasis perėmė kamuolį ir pirmuosius lietuvių taškus pelnė efektingu dėjimu (4:4).

76

Sužaidus tris minutes, ispanai surengė atkarpą 5:0 ir atitrūko 9:4. Ketvirčiui įpusėjus, po Rudy Fernandezo tritaškio, ekipas skyrė dviženklis skaičius (16:6). Likus tris minutėms, šeimininkus pažadinti mėgino greitoje atakoje krepšį sudrebinęs Domantas Sabonis (8:16). Ketvirčio pabaigoje, iniciatyvos Lietuvos rinktinėje ėmėsi M.Kalnietis, kurio trys paeiliui tritaškiai visiškai ištirpdė ispanų pranašumą.

Jo serija ir pabaigė pirmąjį kėlinį, kurį Lietuvos rinktinė pralaimėjo 19:20.

Antrojo kėlinio pradžioje prabilo Adas Juškevičius, išvedęs lietuvius į priekį (22:20). Abiejų komandų puolimas kiek įstrigo, tačiau ispanams pavyko priversti šeimininkus išnaudoti komandinių pražangų limitą. Kėliniui įpusėjus, Juanas Carlosas Navarro baudų metimais rezultatą lygino (26:26). Netrukus aikštelėje pasirodęs Jonas Mačiulis smeigė tritaškį ir Lietuvos rinktinė vėl atsidūrė priekyje (29:26). Vėliau ispanams priartėti neleido du taškus su pražanga pelnęs Jonas Valančiūnas (31:28). Prasidėjus paskutinei minutei, Nikola Mirotičius rezultatą išlygino (32:32). Tačiau paskutinėmis kėlinio akimirkomis kovingumą pademonstravo Edgaras Ulanovas, kuris pataisė netaiklų Mariaus Grigonio metimą (34:32).

Trečiąjį kėlinį Ispanijos rinktinė pradėjo atkarpa 5:0 ir išsiveržė į priekį (37:34). Tačiau J.Valančiūnas ir J.Mačiulis netrukus rado atsakymą – lietuviai susigrąžino minimalią persvarą (38:37). Ketvirčiui įpusėjus, tritaškį smeigė S.Llullas, dvitaškį pridėjo Felipe Reyesas (42:38). Tačiau J.Valančiūnas nieko nelaukdamas vėl mažino svečių deficitą (41:42). Ispanijos rinktinė ir toliau nepaleido kontrolės iš savo rankų – tritaškius dūrė R.Fernandezas ir Sergio Rodriguezas (48:42). Labiau atitrūkti svečiams neleido Pauliaus Jankūno bei Mindaugo Kuzminsko tritaškiai (50:52). Kėlinį pabaigė sėkmingas Jose Manuelio Calderono epizodas, suklaidinus Vaidą Kariniauską. Ispanas sumetė du baudų metimus ir sugrąžino savo komandai 3 taškų pranašumą (57:54).

Lemiamo ketvirčio pradžioje iš rungtynių pašalintas buvo antrąją techninę pražangą užsidirbęs J.Calderonas. Tiesa, lietuviams šią pražangą pavyko paversti tik vienu tašku (57:59). Sužaidus pustrečios minutės, rezultatą galingu dėjimu greitoje atakoje lygino M.Kuzminskas (59:59). Spurtą pratęsė gražiai F.Reyesą už nugaros palikęs Domantas Sabonis (61:59). Sėkmingą Lietuvos rinktinės atkarpą nutraukė iniciatyvos ėmęsis S.Rodriguezas, kuris susmeigė du tritaškius paeiliui (65:61). Kėliniui įpusėjus, M.Kalnietis atliko puikų reidą į baudos aikštelę, pelnė du taškus su pražangą ir sumažino šeimininkų deficitą iki minimumo (64:65).

Lietuvos rinktinę į priekį išvedė iš vidutinio nuotolio pataikęs J.Valančiūnas (66:65). Likus pusantros minutės, svarbų metimą pataikė J.Valančiūnas, didinęs Lietuvos rinktinės persvarą iki trijų taškų (72:69). Likus 24 sekundėms, S.Llullas sudėtingu tritaškiu lygino rezultatą (72:72). M.Grigonis turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau jo lemiamas metimas skriejo pro šalį – 72:72.