Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Futbolo klubas „Manchester United“ pirmą kartą per penkerius metus pripažintas brangiausiu pasaulyje futbolo klubu.

Futbolo klubas „Manchester United“ pirmą kartą per penkerius metus pripažintas brangiausiu pasaulyje futbolo klubu.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis „Forbes“ skaičiavimais, „Manchester United“ vertė per metus padidėjo 11 proc. iki 3,69 mlrd. JAV dolerių.

„Forbes“ pažymi, kad „Manchester United“ pirmoje brangiausių pasaulyje futbolo klubų sąrašo vietoje atsidūrė dėl tarptautinio klubo prekės ženklo populiarumo, gerų komercinių klubo vadovybės sprendimų bei finansinės Anglijos „Premier“ lygos sėkmės.

REKLAMA
REKLAMA

2015–2016 metų sezone „Manchester United“ pajamos siekė 765 mln. JAV dolerių, o tai yra 77 mln. JAV dolerių daugiau už artimiausius konkurentus – Madrido ir Barselonos klubus.

Antrojoje vietoje atsidūrė „Barcelona“, kurios vertė siekia 3,66 mlrd. JAV dolerių. Praėjusiais metais klubas pasirašė sutartį su „Nike“ dėl futbolininkų rengimo ir kiekvienais metais nuo 2018 iki 2023 metų gaus ne mažiau nei 168 mln. JAV dolerių.

Tokiu būdu „Barcelona“ pagerino 2014 metais pasiektą rekordą, kai „Manchester United“ bei „Adidas“ pasirašė tokią pačią sutartį ir britų klubas suteikė Vokietijos bendrovei teisę rengti savo futbolininkus už 111 mln. JAV dolerių per metus.

O iki šiol ketverius metus sąrašo viršūnėje buvęs „Real“ dabar yra trečiojoje vietoje. Jis vertinamas 3,58 mlrd. JAV dolerių. Penketuką užbaigia „Bayern“ su 2,71 mlrd. JAV dolerių ir „Manchester City“ su 2,08 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Apskritai brangiausių klubų sąraše dominuoja Anglijos komandos. Jos užima aštuonias vietas dvidešimtuke ir šeši klubai patenka į dešimtuką. Daugiausia tam įtakos turėjo geros rungtynių transliavimo per televiziją teisių sutartys. Italijai reitinge atstovauja penkios komandos, Ispanijai ir Vokietijai – po tris, o Prancūzijai – Paryžiaus „Saint-Germain“.

Vidutinė dvidešimties komandų vertė siekia 1,48 mlrd. JAV dolerių, o tai yra trimis procentais daugiau nei pernai. Skaičiuojant eurais, padidėjimas vertinamas 7 proc.,

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų