Kauno „Žalgiris“ (14/11) sugrįžo į pergalių kelią Eurolygoje, kai antradienio vakarą nukeltose rungtynėse 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4) palaužė Belgrado „Crvena zvezda“ (7/18).

Šis mačas turėjo vykti dar prieš keletą savaičių, bet dėl didelio skaičių koronaviruso atvejų serbų kube buvo nukeltas.

Vakarykštėse rungtynėse žalgiriečiai geriau pradėjo mačą, bet vėliau krito į duobę. Ypač smogė tolišaudė varžovų artileriją, o antrojo kėlinio viduryje kauniečių deficitas siekė ir 22:35.

Bet dar iki pertraukos pavyko sumažinti atslikimą iki keturių taškų, o galiausiai kontrolę perimti trečiame kėlinyje.

„Žalgiris“ apskritai po pertraukos įjungė gynybos gniaužtus. Martino Schillerio auklėtiniai į savo krepšį per paskutinius du kėlinius prasileido tik 18 taškų. Per ketvirtąjį serbai iš viso pelnė vos 4 taškus.

Kauniečius į priekį vedė Marius Grigonis, pelnęs 17 taškų. Nigelis Hayesas pridėjo 16, o Augustinas Rubite'as įmetė 15 taškų.

Krepšinio ekspertas Tomas Purlys su portalu tv3.lt kalbėdamas apie tą duobę antrame kėlinyje tikino, kad varžovai dėl to nusipelno pagyrų.

„Jie gerai pataikė tuos metimus. Marko Simonovičius išnaudojo pranašumus, buvo nemažai situacijų, kai atsidurdavo mažesnis varžovas, pavyzdžiui, Lukas Lekavičius šalia. Nors žalgiriečiai bandė labiau Jordaną Lloydą stabdyti, tas ir pavyko, bet įsidrasino kiti žaidėjai. Tad ir gavosi toks serbų pakilimas.

Dar ir „Žalgiris“ nepataikė gerų metimų, varžovai atrodė pilni energijos, o pas mus gal tik Nigelis Hayesas sumetė savo taškus. Tad ir pataikymas varžovų buvo geras, jie puikiai išnaudojo savo pranašumus, tad ir gavosi ta dviženklė persvara vienu metu“, – sakė T. Purlys.

Anot jo, vis dėlto po pertraukos kauniečiai tiesiog įrodė savo pranašumą, o ir varžovai neturėdami gilios rotacijos tiesiog pavargo.

„Nemanau, kad „Žalgiris“ po pertraukos kažką labai pakeitė. Daugiau patys žaidėjai prisitaikė, žaidė agresyviau, gal iš pradžių ir nusiteikimas nebuvo tinkamas. Gavo tokį šoką, tad ir koncentracija pegerėjo. Buvo bandoma stabdyti J. Loydą, bet ne vienas jis yra pavojingas. Bet, aišku, paskui ir pati „Crvena zvezda“ pavargo, trūko energijos, suolelio indėlio.

Labai gerai, kad kai buvo -13 žalgiriečiai irgi atsakė spurtu ir bent kiek sumažino persvarą, neleido varžovams dar labiau pabėgti ar pirmauti solidžau ilgesnį laiką“, –  tikino krepšinio treneris.

„Iš „Žalgirio“ pusės antroje mačo dalyje didelių pokyčių taktikoje tikrai nebuvo. Tiesiog sumetė tai, ką turėjo. N. Hayesas ar Marius Grigonis po suneksnės pradžios ėmė pataikyti. Iš pradžių varžovai žaidė labai fiziškai, bet paskui jau to pritaikyti dažnai dėl jėgų trūkumų nebegalėjo. Nes pradžioje tikrai serbai agresyviai gynėsi, neleido kvėpuoti, ramiai priimti perdavimus. Paskui tiesiog pavargo, „Žalgiris“ gerai pataikė ir atitrūko“, – mintimis dalijosi T. Purlys.

Kauniečiai daug poilsio neturės. Jau ketvirtadienį laukia išvyka į Madridą, kur laukia „Real“. Pasak T. Purlio, šiame mače ispanai tikrai nebus ryškūs favoritai.

„Nemanau (kad bus favoritai, – aut. past.). Pamenu ir pirmame mače daugiausiai jie nugalėjo dėl gero Facundo Campazzo žaidimo. Kai antrame kėlinuke jis atsidėdo, tai „Žalgiris“ perėmė ir iniciatyvą. Nicolas Laprovittola jį tada pakeitė,  bet su juo žaidimas kitoks. Jis pastaruoju metu sužaidė gerų rungtynių, bet vis vien tai nėra to paties lygio žaidėjas kaip F. Campazzo, kuris kontroliuoja žaidimą.

Sakyčiau, kad komandų jėgos lygios, o ši pergalė būtų labai svarbi. Kas galbūt gali kelti bėdų tai Walteris Tavaresas. Prieš jį reikės agresyviai gintis, neaišku ir dėl Rudy Fernandezo žaidimo. Tačiau „Žalgiris“ tikrai drąsiai turi pasitikti šį laukiantį susitikimą“, – pasakojo T. Purlys.

Komandų akistata Ispanijoje ketvirtadienį prasidės 22 val. Lietuvos laiku. Mačą tiesiogiai rodys „TV3 Sport“ kanalas, taip pat naujos kartos televizija „Go3“.